4 טיפים לא בנאליים למי שעובר למדינה אחרת

וסטה זבזדוצ'קינה

היגר לקנדה לפני 3 שנים, נכנס לבלוג אינסטגרם* על החיים והנסיעות בקנדה.

כשקיבלתי אשרה לקנדה למגורי קבע לפני שלוש שנים, הייתה לי הרגשה שהאדמה פשוט נדפקה מתחת לרגלי. איזו שמחה יש, הייתי המומה בפאניקה אמיתית. אמרתי לסובבים אותי שהכל מתנהל לפי התוכנית, אבל למעשה היה לי קשה אפילו לאזור אומץ ללכת לשגרירות כדי לקבל את הדרכון שלי. אולם, לאחר שהתאוששתי מההלם הראשון, התחלתי בשקיקה ללמוד פורומים ואתרים קנדיים – הכל כדי להכין את עצמי כמה שאפשר ולהגן על עצמי מכל מיני צרות. אבל חברים, אני אגיד לכם את זה: מעבר דירה הוא לא טיול תיירותי, וסביר להניח שזה לא יעבור בצורה חלקה כמו שהייתם רוצים.

באופן אישי, קראתי מאמרים רבים בנושא "מה שאתה צריך לדעת על מעבר למדינה אחרת", ואלה מאמרים ממש טובים, שקוראים לך לא לשכוח תרופות ובגדים חמים. אבל זכור שהם לא עושים דבר כדי לרכך את המכה משינויים דרמטיים כאלה בחיים.

תאר לעצמך כמה קשה זה יהיה. מאוד מסובך. אז, למעשה, זה יהיה לך יותר קשה ממה שאתה מדמיין. לכן, כאדם שעבר את כל קשיי ההגירה, אני רוצה לשתף אתכם בפריצות לחיים שיעזרו לכם להתמודד עם חודשי החיים הראשונים במדינה חדשה.

1. אל תהיה תייר

מונטריאול / תמונה מאת המחבר

באת לכאן כדי לחיות, לא כדי לנוח. יהיה לך זמן לראות את המראות, לנסות דברים טובים, לטייל, להתרווח ולהירגע, אחרי הכל, עכשיו יש לך חיים חדשים לגמרי בשביל זה. עכשיו אתה צריך לבסס מסלול חיים תקין בהקדם האפשרי, כלומר למצוא דיור, לקבל כרטיס סים, מספר ת.ז., חשבון בנק, לעבור קורס שפה, להבין היכן נמצאים חנויות, גני ילדים, רכבות תחתיות וכל השאר ממוקם, מהווה את חיי היומיום של אדם רגיל.

אני יודע שאחרי דרך ארוכה ומייגעת, לחץ על הגבול ושבועות רבים של אימונים מרוכזים, אני רוצה לפנק את עצמי, אבל הדחיפה האחרונה הזו פשוט הכרחית להסתגלות מוצלחת למקום חדש.

כאן אני יכול להוסיף ספציפית על קנדה ומונטריאול בפרט: השכרת בית מראש, סביר להניח, לא תעבוד. דירות, למעט חריגים נדירים, מושכרות מהיום הראשון של כל חודש, ולכן עדיף לתכנן את המעבר, בהתאמה, לאמצע או סוף החודש, כדי שתוכלו לחסוך כסף על מלון או לינה עם Airbnb.

אני לא יודע על מה מדובר, אבל במונטריאול, ה-1 ביולי הוא יום תנועה ברחבי העיר. ביום זה מורח חלק נכבד מהעיר מבתיהם ועובר לדירות חדשות. המספר הגדול ביותר של הצעות בשוק הנדל"ן מופיע ממאי-יוני.

2. היו מוכנים למחירים "לא הגיוניים".

הפארק הלאומי באנף / תמונה מאת המחבר

אני ממוסקבה וטיילתי הרבה בחיי, אז אני רגיל למחירים גבוהים. עם זאת, זה לא הציל אותי מהלם מחיר. קשה, בישיבה בבית מול מחשב נייד, לגלות כמה יעלה יוקר המחיה החודשי הממוצע בצד השני של העולם. נראה לי שאחרי שלמדתי (גם אם באופן שטחי) את המחירים של הרכבת התחתית, הבנזין, העגבניות וכדומה, הבנתי פחות או יותר מה זה יעלה. עם זאת, אתה לא יכול לחשב הכל, במיוחד כאשר אתה תמיד ממירה מחירים ממטבעות זרים לרובל.

מחירי המטרו (גבוהים יותר מאשר במוסקבה, אבל בדרך כלל מספקים) לא הכינו אותי בשום צורה לעובדה ששמפו רגיל של אותו מותג במונטריאול יהיה יקר פי חמישה, לחם רגיל יעלה עד 2-3 של שלנו. חבילות חלב, אבל תותים בחורף הם כמו תפוחי רוסטוב בקיץ.

ואל תגידו שקנדה היא רק מדינה יקרה בפני עצמה, זה מובן. זה יותר על ההבנה שלנו כמה "צריך לעלות" ביחס לסחורות אחרות.

כאשר התמונה לא תואמת, זה הופך להיות קשה מאוד לעקוב אחר התקציב שלך, שכבר עובר מכות קשות.

אני אדם חסכוני להחריד, המשמעת הכלכלית שלי אפילו גובלת בקמצנות, אבל בכל זאת התברר לי שכואב לי לבנות מחדש, וזה לקח זמן.

3. אל תדאג אם אתה מאוכזב ממשהו. זה זמני

ונקובר / תמונה של המחבר

אולי כבר על הבוקר הראשון תעיב מחשבה נבזית שמערערת את המוח: "עשיתי טעות. אני רוצה ללכת הביתה". אולי זה יקרה בעוד שבוע-שבועיים, כשהתחושה של תייר (שעדיין תהיה נוכחת במידה כזו או אחרת) תתפוגג לפתע וההבנה הראשונה שאתה לא חוזר הביתה תכה בך, לפחות בעתיד הנראה לעין. .

כך או אחרת, מובטח שהמחשבה הזו תבקר אתכם, וסביר להניח שתשב בראשכם לזמן מה. חשוב כאן מאוד לא ליפול לאדישות, לא להיכנע לפחדים שיזחלו מפינות אפלות ויתחילו לייסר אותך בכוחות מחודשים, אלא לשמור על מצב רוח טוב ולהבין: זה נורמלי, כל העולים עוברים את זה.

משהו בהחלט יערער אותך כשאתה חושב בעצבנות: "אבל כאן במוסקבה זה אחרת!"

כשהגעתי למרכז ההגירה, העובדת הסוציאלית, שראתה את מבטי הריק, הוציאה גרף של מצב רוח המבקרים בצורת סינוס ארוך ואמרה: "עכשיו קשה לך, אתה כבר לא מרגיש את החג מ טיול חדש ומרגש. אתה עייף, אתה מרגיש בודד ואתה רוצה ללכת הביתה. אתה לא מבין איך לפעול בתנאים החדשים האלה. עם זאת, אתה תעבור את זה, כמו שזה עובר עם כל מי שישב על הכיסא הזה לפניך. ואז תבין שהמעבר לקנדה היה ההחלטה הטובה ביותר בחייך". ואתה יודע, האישה הזו לא רימתה אותי.

4. אל תעשה את עצמך מחדש

הפארק הלאומי באנף / תמונה מאת המחבר

עיון בבלוגי טיולים רבים, נתקלתי באותה עצה לעתים קרובות יותר מאחרים. המהות שלו הייתה להיות פתוח, להכיר כמה שיותר חברים, לתקשר כמה שיותר עם המקומיים, אפילו ליצור כמה קשרים מראש דרך האינטרנט.

אם זה מתאים לך, אתה בוודאי תעשה את חייך הרבה יותר קלים. אבל מה לגבי מופנמים, אנשים חסרי אמון וכאלה שרגילים להסתמך רק על השיפוט שלהם? בהיותי אדם כזה, אני מצהיר בביטחון: אין צורך ליצור את עצמך מחדש!

מעבר דירה הוא כבר לחץ עצום, אתה לא צריך "להכריח" את עצמך עם מכרים חדשים אם אתה לא מרגיש צורך בהם.

תאמין לי, אתה בעצמך יכול להבין הכל, בלי הדעות והשיפוטיות של המקומיים. אם אתה מתבודד בחיים, אל תקריב את הנוחות שלך כדי לזכות במעגל הכרות הכרחי חברתית בהקדם האפשרי. זה יופיע עם הזמן. או שלא, זה תלוי בך להחליט. כאדם מעשי, אני מאמין שהסתמכות בכל דבר היא בעיקר על עצמך. זה כל כך נוח לי, כבר עברתי הרבה בעצמי וגיבשתי דעה משלי על כל מה שקורה פה.

הנה סיפור מעניין שממחיש על מה אני מדבר כאן. כחודש לפני הגעתי למונטריאול פגשתי בפורום רוסי אישה מאוד נעימה, ש(כפי שזה נראה לי) הייתה חדורה בי, ייעצה לי הרבה דברים ואפילו הזמינה אותי להתארח אצלה בפעם הראשונה. כמה חודשים בחינם. מכיוון שדיברנו די הרבה, לא הייתה לי סיבה לא לסמוך עליה. עם הגעתי והשיחה, הגברת הייתה עסוקה – גם בימים הראשונים וגם שלאחר מכן.

החוויה הזו, אם כי לא הנוראה ביותר, בכל זאת התבררה כדי לא נעימה, במיוחד במצב מלחיץ. ומהות הסיפור הזה היא לא להראות כמה אנשים לא אמינים (אני מודה לגמרי שנסיבותיו של אדם השתנו באמת), אלא לסכם את המחשבה שלי: אם אתה מסתדר בקלות עם אנשים, קדימה, זה הכישרון שאין להכחישו, שפשוט צריך להשתמש בו. אם אתה רגיל לעשות הכל בעצמך, אתה לא צריך לדאוג בקשר לזה. תעשה כמו שאתה רגיל.


לסיכום, אני רוצה לאחל לכולם ולכולם אומץ רב בדרך אל החלומות. מדינה חדשה היא עולם מדהים בו מחכות לכם הרבה הפתעות נעימות, מטרות חדשות, סיפורים והרפתקאות. ואם תחליט לעשות צעד אמיץ כזה, אל תבטל את המסלול המיועד. זוהי חוויה שלא יסולא בפז שבהחלט תתגאה בה!

קרא גם ✈️

*פעילויות של Meta Platforms Inc. והרשתות החברתיות שלה פייסבוק ואינסטגרם אסורות בשטח הפדרציה הרוסית.

מה לעשות אם אתה מאבד את המסמכים שלך בזמן נסיעה לחו"ל

לאן ללכת בדצמבר: 10 מקומות שבהם תשכחו מהקור ומהשעמום