Tax Free: איך לקבל כסף בחזרה מרכישות בחו"ל

מה זה Tax Free

Tax Free היא מערכת להחזרת מס ערך מוסף מרכישה שבוצעה על ידי אזרח זר.

מס ערך מוסף כלול במחיר הסופי של הסחורה. הכסף הזה מועבר על ידי המוכר לתקציב המדינה, משם הוא מחולק לתוכניות חברתיות שונות. זרים אינם מעורבים במנגנונים החברתיים של המדינה, ולכן פטורים מתשלום מס. זכות זו מתגבשת לא באמצעות הנחה, אלא באמצעות החזרת כספים ששולמו ביתר לאחר היציאה מהארץ.

כמה אפשר לחסוך

סכום הכסף המוחזר תלוי בסכום מס הערך המוסף שנקבע במדינה המסוימת שבה בוצעה הרכישה. המניה המינימלית היא שמונה%, זהו הגודל של Tax Free סט ביפן. הונגריה נותרה הנדיבה ביותר ברשימת המדינות המספקות Tax Free: כברירת מחדל, הן חוזרות 27% מהמחיר.

יחד עם זאת, הסכום המוחזר במציאות יכול להיות נמוך משמעותית מהסכום לו מצפה התייר. כסף מוחזר בדרך כלל דרך ארגון צד שלישי שעמו יש לחנות חוזה. עבור שירותים, המתווך ישמור חלק מהכספים לעצמו. החברות הגדולות שעובדות עם Tax Free הן Planet, Global Blue, Innova Tax Free.

מה לקנות כדי לקבל Tax Free

ברוב המדינות ניתן לקבל החזר מס בקניית בגדים, נעליים, מכשירי חשמל ביתיים ואלקטרוניים, שעונים ותכשיטים.

עם זאת, קניות מקוונות, ספרים, מזון, תרופות, מזכרות ושירותים עשויים שלא להיות כפופים לתקנות החזר מע"מ לזרים.

שרלוט סמית'

מומחה שירות לקוחות AIRVATשעוזר להנפיק Tax Free באינטרנט.

אם המע"מ על הסחורה בארץ הוא 0%, ההחזר לא יעבוד. לדוגמה, בבריטניה, תעריף כזה חל על בגדי ילדים, ספרים ותה.

בנוסף, המס אינו ניתן להחזר על קניות שלא ניתן לקחת איתכם ולשים בשקית להצגה לפקיד המכס בגבול. זה כולל תשלום עבור שירותים, כרטיסים למחזות זמר והופעות אחרות, לינה במלון, ארוחת צהריים במסעדה.

איך לקבל מס פטור

כדי לבצע רכישה

על דלת או חלון החנות מודבקת מדבקה מתאימה המספקת צ'קים להחזרת Tax Free. המידע הוא בדרך כלל באנגלית, כך שלא צריך להיות פוליגלוט כדי להבין אותו.

המדבקה תציין גם את שם החברה שבאמצעותה תעבדו את ההחזרה.

הנפק צ'קים ללא מס

כדי להחזיר את Tax Free, אתה צריך שהמוכר יוציא צ'קים מיוחדים. בכל מדינה, ניתן לבקש אותם באמצעות מילות המפתח שובר Tax Free או טופס Tax Free. מסמך זה מצורף לקבלה רגילה במזומן. לניירת תזדקק לדרכון או צילום שלו. יש לוודא שכל הנתונים האישיים מועברים בצורה נכונה לטופס, שכן טעויות יכולות להיות הבסיס לסירוב להחזר המס.

easytaxfree.com

לכל מדינה יש סכום מינימלי שעבורו מונפקים המחאות Tax Free. לדוגמה, בגרמניה זה 25 יורו, בצרפת – 175 יורו, בהולנד – 50 יורו, בבריטניה – 30 לירות שטרלינג, בארגנטינה – 70 פסו ארגנטינאי, ביפן – 5 אלף ין.

רכישות בסכום זה יש להנפיק בצ'ק אחד. במרכזי קניות גדולים יש לפעמים מחלקות מיוחדות שיאספו נתונים על הרכישות שלך מחנויות שונות למסמך אחד משותף.

לא ניתן להזין מזון ופריטים שאינם מזון בצ'ק אחד.

חותמת במכס

ביציאה מהארץ בה בוצעו הרכישות יש להדביק חותמת יצוא למכס. לשם כך, עובדי השירות צריכים להציג קבלות וסחורה באריזה, ללא סימני שימוש. בשביל האמינות, אתה יכול לשמור חבילות ממותגות של חנויות.

מדינות האיחוד האירופי נחשבות לאזור בודד, לכן עליכם לשים סימון על הייצוא במדינה שדרכה אתם יוצאים מהאיחוד האירופי.

החותמת מודבקת במשרד מיוחד במכס, יש לחפש אותה בלוחית Tax Free או או בלוחית החזר מע"מ. אם הוא ממוקם לפני דלפקי הצ'ק-אין, פשוט פנו אליו וקבלו את החותמות המתאימות. לפעמים משרד השחרור מהמכס של Tax Free ממוקם מאחורי דלפקי הצ'ק אין. במקרה כזה העבירו את הפריטים שנרכשו בארץ למטען יד כדי שיהיה מה שיאשר את עובדת הרכישה.

לצ'קים יש תאריך תפוגה משלהם, שבמהלכו צריך לשים עליהם חותמת מכס. לרוב, יש להחתים מסמכים תוך שלושה חודשים ממועד הרכישה. בשוויץ, נורבגיה, מרוקו, התקופה הצטמצמה לחודש אחד.

להשיג כסף

ישנן שלוש דרכים להחזרת מע"מ במונחים מהותיים:

1. בשדה התעופה

עם המחאות חותמות מכס, פנה למשרד החזר מס של החברה המתווכת הרשומה במסמכים שלך. את הסכום הנדרש ניתן לשלם במזומן או להעביר לכרטיס שאת פרטיו תמסור.

עבור הנפקת מס במזומן החברה יכולה לנכות ריבית, הכספים יגיעו לכרטיס ללא ניכויים. חלק מהחברות מתקינות תיבות דואר מיוחדות בשדות תעופה בהן ניתן לשלוח צ'ק עם חותמת מכס ומספר כרטיס הבנק אליו יגיעו הכספים.

אם אתה רוצה לקבל מע"מ במזומן בשדה התעופה, היזהר. שירות כזה עשוי לעלות עמלה נוספת של 10-20% מסכום המע"מ עקב שערי חליפין לא נוחים ותוספת תשלום עבור משיכת מזומן. לכן, אם אינכם חשים צורך דחוף במזומן, עדיף לחסוך כסף ולהמתין עד הגעת התשלום לחשבון הבנק או הכרטיס שציינתם לאחר ההגעה הביתה.

2. בעת חציית הגבול ביבשה

משרד החזר מס עשוי להיות ממוקם במחסום. במקרה כזה צריך לקבל חותמת מעובדי המחלקה, ולאחר מכן להגיש בקשה להחזר.

3. באמצעות הדואר

שלח את ההמחאה עם חותמת המכס לחברה המתווכת בדואר. הכתובת חייבת להופיע על המסמך עצמו. אל תשכח להזין את מספר כרטיס האשראי שלך בטופס. כסף יגיע לחשבון בממוצע תוך 1-2 חודשים.

4. בבנק

בחלק מהמקרים ניתן להחזיר את הכסף באחד מהבנקים שמשתף פעולה עם החברה המתווכת לתשלום Tax Free. כחול גלובלי מנפיק כסף בקלינינגרד, מוסקבה וסנט פטרבורג באמצעות בנק אינטסה, בפסקוב – באמצעות AKB Slavia; Innova ללא מס – דרך SMPbank במוסקבה, צ'ליאבינסק, סנט פטרסבורג, קלינינגרד, יקטרינבורג. רשימה מלאה של מוסדות פיננסיים המנפיקים כסף ניתן לראות באתר האינטרנט של המתווך שלך.

במקרים נדירים ניתן להחזיר לך את המס בחנות מיד לאחר הרכישה. עם זאת, אז בהחלט תצטרכו לשלוח המחאת Tax Free עם חותמת מכס בדואר, אחרת הסכום שיונפק יחויב מכרטיסכם.

מדוע ניתן לשלול החזר מס?

  1. טופס ה-Tax Free מלא בשגיאות.
  2. לא קיבלת חותמת מכס כדי להוציא את הפריטים מהמדינה שבה קנית אותם.
  3. התאריכים בקבלה ובטופס Tax Free אינם תואמים. כלל זה אינו מתקיים בכל המדינות. לדוגמה, בספרד, רכישות שבוצעו באותה חנות בימים שונים מסוכמות.
  4. על פי ההנחיות, ניתן להגיש בקשה למע"מ עם צ'ק שעליו מודבקת חותמת מכס, תוך תקופה של שלושה חודשים (בלגיה, יוון, מרוקו וכדומה) עד אינסוף (הולנד, ליטא, לבנון). בפועל, עדיף לא לעכב את הגשת הבקשה לכסף, אחרת אתה עלול להידחות.

קרא גם 🤑

איך לנסוע לפינלנד לסוף השבוע אם אין לך כסף מיותר

20 מוזרויות בעולם התאגידים של יפן