30 תגליות של אדם שטייל ​​לבדו בעולם

שון קים

יזם והרפתקן במשרה חלקית. אובססיבי לרעיון לצאת לטיול מסביב לעולם, ללמוד ספרדית ולהפסיק להפחיד אנשים עם הופעת הסלסה המסויטת שלו.

לפני כמה שנים, כשחייו של שון לא התנהלו כמו שרצה, הוא החליט להכין "רשימת צמיחה" משלו, שם הוא רשם את כל המטרות שהוא היה רוצה להשיג בעתיד הקרוב. במקום הראשון בדירוג המוזר הזה היה טיול נהדר.

במהלך 15 החודשים האחרונים הוא נסע לערים רבות במקומות שונים בעולם: פריז, מינכן, בואנוס איירס, קוסקו, מדין, ניו יורק – וזו רק תחילתו של מסע אפי. הנה השיעורים החשובים שלמד שון קים כשטייל ​​בעולם לבדו.

1. אתה תשנא להיות לבד עם כל הלב שלך…

בירידה מהמטוס לארץ של איזו מדינה לא מוכרת, אתה בהחלט תהיה מודאג, עצבני ותרגיש בודד להפליא. אל תיבהלו: לכל המטיילים הייתה הזדמנות לחוות את מגוון הרגשות הסותרים הזה ממש בתחילת ההרפתקאות שלהם.

2. …ואז להתאהב בו בטירוף

אתה תתחיל ליהנות מהיותך לבד. תחשוב על זה, האם יש משהו יותר יפה מהחופש והיכולת לעשות מה שאתה רוצה, מתי שאתה רוצה?

3. אתה תיפטר מכוח הדברים

המעבר מהנוחות של מגורים בבית משלך ונהיגה במכונית משלך לאורח חיים חצי מתבודד עם תרמיל על הגב, לאחר זמן מה, יאפשר לך להבין עד כמה עוצמתם של הדברים הייתה גדולה עליך.

דברים נוטים להתדרדר, מה שלא ניתן לומר על הניסיון והרשמים שנרכשו. אתה תבין מה יותר חשוב לך.

4. הבינו שהאיכות עדיפה על הכמות

אנחנו חיים בעולם הנשלט על ידי מספרים. וככל שהמספר גבוה יותר, כך ייטב. הכל ניתן לחישוב: מספר החברים ברשתות החברתיות (כמה שיותר יותר טוב, אתה זוכר, נכון?), סכום מסודר בחשבון בנק, מספר הקומות בגורד השחקים הגבוה ביותר.

כך גם לגבי מספר המקומות שבהם ביקרת. הרבה יותר טוב לבלות שלושה חודשים בעיר אחת, שקועה לגמרי בתרבות ובאווירה שלה, מאשר לנסות לכבוש תריסר בו זמנית עם הלשון על הכתף.

5. תלמדו שפה חדשה

ההבנה עד כמה העולם באמת גדול, ובאיזה סוג של בועת סבון אתה חי, תגיע רק כשתתחיל לטייל. לדוגמה, תוכל לתקשר בחופשיות רק עם 12% מהאנשים בעולם אם תוכל לדבר רק אנגלית. הדרך הטובה ביותר להבין את 88% הנותרים היא ללמוד שפה אחרת. רק ידיעת ספרדית מכפילה את הסיכוי שלך להיות מובן על ידי שאר העולם.

לכל אחד מאיתנו יש גישה לאינטרנט, וזה שולל אוטומטית את כל הניסיונות להצדיק את העצלנות שלנו בהיעדר הזדמנויות ללמוד שפה. לא נותרו מחסומים: אתה יכול להתאמן בכל זמן ובכל מקום. חיים בעולם רב לשוני מטיל עלינו אוטומטית חובות מסוימות.

6. תלמד לאהוב את עצמך

לטייל לבד זה זמן שאתה יכול לבלות לבד עם עצמך. תקבל את ההזדמנות הגדולה ביותר להיות לבד עם המחשבות והחוויות הפנימיות ביותר שלך. המבחן הקשה הזה יהיה שיעור חשוב באמת עבורך.

7. אתה תבין שאתה לא חייב כלום לאף אחד

יש הבדל עצום בין ביטחון עצמי פנימי וחיצוני. אפשר להעמיד פנים על אמון חיצוני, ואתה צריך להיות מסוגל לשלוט בו כל הזמן כדי לא לאבד פנים מול אחרים.

מה שחשוב יותר הוא הביטחון הפנימי שלך. תפסיק לדאוג מה אנשים אחרים חושבים עליך, זה דורש יותר מדי אנרגיה. תתמקד במה שאתה רוצה ופשוט תעשה את זה.

8. חשוב להיות כנים לגבי ההצלחות והכישלונות שלך.

כשאתם נוסעים לבד, האחריות על קבלת ההחלטות נופלת כולה על כתפיכם. לא יהיה מי שייעץ ויעזור. במקרה שההחלטה שקיבלתם התבררה ככישלון, אזרו אומץ להודות בכך בפני עצמכם על מנת להימנע ממצבים דומים בעתיד.

9. סמוך על האינטואיציה שלך

כל יום אנחנו מקבלים מספר עצום של החלטות חשובות ולא כל כך. לעולם לא תוכל לחשב את כל האפשרויות האפשריות ולחשב את הנוסחה המושלמת להצלחה. השתמש באינטואיציה שלך – זה המפתח שלך להישרדות.

10. הבית הוא המקום שבו אתה נמצא

הכל כאן הוא כמו בציטוט המפורסם: "לאן שאתה הולך, אתה לוקח את עצמך איתך." ההרגלים שלך יורגשו במוקדם או במאוחר.

11. צריך להתמזג עם המקום אליו הגעתם

לא משנה באיזו עיר תחליטו לבקר, נסו להכיר אותה ב-100%. למדו את השפה המקומית, פטפטו עם המקומיים, תטעמו מהאוכל הלאומי. אל תהיה האדם שעוקב אחרי קהל התיירים לכל מקום.

12. הבינו מה חשוב לכם…

תשמעו סיפורי חיים מרגשים רבים של האנשים שתפגשו בדרך. תלמדו על סיפורי הצלחה מדהימים (מסמרטוטים קבצנים ועד עושר בלתי נספר), על מחלות קטלניות, על קשיים בלתי עבירים – הרשימה תימשך ללא הגבלת זמן. תחשוב על מה אתה יכול להגיד על עצמך.

13. … ומי חשוב לך

היעדרותך הארוכה למשך הטיול תאפשר לך להבין כמה אנשים חשובים באמת בחייך. לעתים קרובות אנו מעמיסים על עצמנו אינטימיות שאיננו זקוקים לה כלל: יחסים מלאכותיים עם שכנים, חברות עם חברים לכיתה לשעבר, "לראייה" עם עמיתים. הפטר את עצמך מכל זה על ידי בדיקת מערכת היחסים לפי מרחק.

14. שים את הטלפון שלך

יש משהו קסום בטיול בעיר לגמרי לא מוכרת. כשאנחנו מטיילים, אנחנו נעשים קליטים יותר, צורת החשיבה משתנה, וההיכרות נעשית הרבה יותר קלה. אל תתנו לטלפון שלכם להרוס את הקסם הזה. קח את זה מפה.

15. תהיה מוזר

החיים קצרים מכדי להתקיים רק בגבולות שרוב האנשים רואים בהם מקובלים ומקובלים. אל תהיה צפוי ואל תעשה מה שכולם מצפים ממך.

שחרר את הצד המוזר שיש לכולם. לְהַמֵר.

16. יש הרבה דברים ללמוד

יש הרבה שאנחנו לא יודעים על העולם ועל האנשים המאכלסים אותו – התרבות, הערכים, השפה, הרגלי האוכל שלהם, והרשימה עוד ארוכה. האמת היא שרובנו חיים בעולם מאוד סגור, שכולל רק כמה עשרות אנשים קרובים ומקומות שנהגנו לבקר בהם.

אנחנו אפילו לא מנסים לשנות איכשהו את המצב, להסתכל מעבר לעולם המוכר ולנסות משהו חדש. אנחנו שוכחים ש"ככל שאנחנו יודעים יותר, אנחנו יודעים פחות".

17. אל תדבר, תעשה את זה

אתה יכול לבלות כל היום בדיבור על כמה נפלא יהיה להשלים את המשימה, ולא לעשות שום נסיון, אפילו הכי לא משמעותי, להחיות אותה.

יש הרבה אנשים בעולם שהעבודה שלהם קשה פי עשרה משלך, ובמקביל משלמים פי עשרה פחות. רובנו אפילו לא יכולים לדמיין מה באמת מסתתר מתחת לביטוי "עבודה קשה".

18. אין דבר כזה "זר"

אתה תפסיק לראות באנשים זרים בלבד. כשתפגשו עמיתים למטיילים בהוסטלים, תתחילו לתפוס ביניכם סוג של קשר נפשי שאי אפשר להסביר, אבל קל להרגיש.

19. פגיעות אינה סימן לחולשה

ייקח לך קצת זמן להבין שאין שום דבר רע בלהיות פגיע ולהראות חולשה זמנית. לפעמים משתלם לשחרר את הרגשות שלך החוצה. היכולת להודות בטעויות שלך ולתקן אותן מאפיינת אותך כאישיות חזקה ולא להיפך.

20. תסתכל על אנשים בלי מסכות

אחד הדברים הנפלאים ביותר בטיולים הוא האנשים סביבך. כשהם אינם מוגבלים על ידי הגבלות ומוסכמות חברתיות, הם מתגלים מצד אחר לגמרי. תהיה לך הזדמנות לגלות מה הם באמת.

21. הרוג את כולם בטוב לבך

הרבה יותר קל להשתחרר מאדם מאשר לנסות להבין את המצב ולהגיב בצורה מספקת. נסו להיות נדיבים לכולם, ובהחלט לא תתחרטו לא על הכוח שנשמר או על העצבים שנשמרו.

22. קח איתך ספרים

בזמן נסיעה, המוח שלנו קליט יותר, וזה יכול להשפיע באופן חיובי על רמת היצירתיות שלך. קרא במהלך טיסות, העברות בשדה התעופה, בזמן טרמפים – אתה יכול בקלות לשלוט בספר בשבוע.

23. הפוך את הספונטניות לעצמך האחר

במהלך הטיול, לא פעם יהיו מצבים שבהם תצטרך לשנות באופן קיצוני את התוכניות שלך. למד להיות פחות שמרני ולהיות מוכן לקבל החלטות ספונטניות.

24. חפש אנשים בעלי דעות דומות

כולנו מכירים את הציטוט הזה: "אם אתה רוצה ללכת מהר, לך לבד; אם אתה רוצה להגיע רחוק, לך ביחד." בזמנים קשים תתנחם במחשבה שיש לא מעט אנשים בעולם השותפים לדעותיך.

25. הפגינו טוב לב

הדרך הקלה ביותר, אך החזקה ביותר, להפוך את העולם למקום טוב יותר היא להראות חסד באופן ספונטני לזרים.

26. הזדהו עם מי שבאמת צריך את זה.

קשה להזדהות עם אנשים שמתלוננים שהזמנתם במסעדה בוטלה מסיבה לא ברורה, או שהם קיבלו מקום לא נוח במטוס.

מטיילים בעולם, תפגשו עובדים קשוחים רבים שאמנם מרוויחים פחות מ-5 דולר ליום, אך גם מצליחים לעזור למשפחותיהם. פשוט אין להם זמן להתבכיין ולהתלונן.

27. השקיעו בעצמכם

בטיול סולו, המטרה מספר אחת שלך צריכה להיות לדאוג לעצמך. נצל את ההזדמנות כל עוד אתה יכול.

28. הגדר יעדים גלובליים

הציבו לעצמכם איזושהי מטרה שאפתנית שתועיל לא רק לכם. מטרה זו תשמש אור מנחה כשאתה מתמודד עם הקשיים והמכשולים של החיים. המהות של המטרה הגלובלית היא שאתה תלך לקראתה לא רק כדי לספק את האינטרסים שלך, אלא גם כדי לא לאכזב את האנשים שסומכים עליך.

29. דע לעמוד על שלך ולדעת להודות בתבוסה

היה אמיץ מספיק כדי לעמוד על האמונות שבהן אתה מאמין. אבל יש גם כוח להודות שאין לך תשובות לכל השאלות.

30. כולנו רק אנשים

האירוניה בטיולים היא שאנו שואפים לחקור כמה שיותר תרבויות שונות ולתקשר עם כמה שיותר אנשים, כך שכאשר אנו חוזרים הביתה, אנו מבינים שכל האנשים אותו דבר. העניים, העשירים, האסיאתים, ההיספנים, כולנו משחקים באותו משחק שנקרא חיים. וכולנו רוצים את אותו הדבר: אהבה, כבוד ועתיד בטוח.

קרא גם ✈️

20 מוזרויות בעולם התאגידים של יפן

10 מקומות מדהימים ברוסיה לחופשות מגניבות לשנה החדשה