7 מסלולים מעניינים לטיולים אוטומטיים ברוסיה

יקטרינה אנטונובה

מנהל חווית לקוח עבור שירותי תכנון נסיעות OneTwoTrip.

מה דעתך לנסוע ברכב ברוסיה? עכשיו זה זמן מצוין לזה: טיולים כאלה בזמן מגיפה בטוחים יותר מאשר נסיעה ברכבות ומטוסים, וניתן גם להגיע למקומות שבהם יש פחות תיירים ברכב. זה גם לא יקר, במיוחד אם אתה מביא איתך חברים.

1. טבעת סוחר

 • מֶשֶׁך: 5 ימים.
 • אורך: כ-640 ק"מ ממוסקבה ובחזרה.
צילום: PhotoMost/Depositphotos

תוכנית מסלול: ממוסקבה הולכים לבורובסק, ואז סעו לקלוגה ועוצרים ללינה. אחר כך פשמישל, אחר כך – קוזלסק ועוד לינה אחת. אחר כך חולפים על פני בלב, אודויב, קראפיבנה. לא רחוק מנקודות אלו, תוכלו לבחור מלון כפרי. אנחנו מגיעים ליאסניה פוליאנה, עוצרים בטולה וחוזרים לבירה.

זהו מסלול נפלא דרך עיירות קטנות וכפרים ציוריים של אזורי קלוגה וטולה. לאורך הדרך תתפעלו לא רק מבתים ישנים וכנסיות יפות, אלא גם מהנופים של מרכז רוסיה.

יתרונות נפרדים של המסלול הם נסיעות קצרות למדי (לא יותר משעתיים בדרך) ואיכות טובה של כבישים, במיוחד באזור קלוגה. אם אתה לא עוצר בשום מקום במשך זמן רב, אתה יכול להסתובב בכל הנקודות בסוף שבוע, אבל אנחנו עדיין ממליצים לך להאריך את הטיול לחמישה ימים ולבלות לפחות כמה שעות באחוזה היפה של ליאו טולסטוי. שם תוכלו לבקר באחד מהטיולים, בו המדריך יספר לכם על חיי הסופר, תטייל בפארק ותנסה את פשטידת "אנקובסקי" המפורסמת. המוזיאון באחוזה מקיים באופן קבוע תערוכות ואירועים מעניינים נוספים – את לוח הזמנים ניתן למצוא ברשמית אֲתַר.

2. קרליה

 • מֶשֶׁך: 12 ימים.
 • אורך: כ-2,500 ק"מ ממוסקבה ובחזרה.
צילום: Evgeny Eremeev / Shutterstock

תוכנית מסלול: ממוסקבה לסנט פטרסבורג ברכב (7 שעות בדרך) או ברכבת (מ-1,400 רובל לכרטיס לכיוון אחד). אם בחרתם באפשרות השנייה, תוכלו לשכור רכב בסנט פטרסבורג. ואז מחכה לכם צעדה ארוכה: תחילה 9 שעות לבלוזרסק, אחר כך 7 שעות לפטרוזבודסק. אבל אחרי זה אתה יכול לאט לאט להסתובב בכל האטרקציות והיופי המקומיים.

קרליה מושכת בקיץ הזה מספר עצום של תיירים רוסים – וזה לא מפתיע, באמת יש מה לראות כאן. אנו ממליצים להתחיל את ההיכרות עם האזור מבירתו, פטרוזבודסק: הקדישו כאן לפחות כמה ימים. מכאן גם נוח להגיע לאי קיז'י (שעתיים נסיעה ברכב לכפר וליקאיה גובה, ומשם במונית מים). אחרי פטרוזבודסק, המשיכו את דרככם לקונדופוגה ותראו לא רק את העיר, אלא גם את סביבתה (מפל קיבאץ' ואגם אונגה). ולאחר מכן בקרו באחת האטרקציות המרכזיות של האזור – פארק ההרים "Ruskeala" במחצבת שיש לשעבר. מקונדופוגה תוכלו להגיע לכאן תוך 4 שעות.

לבלות את הלילה בסורטאוואלה השכנה, ולאחר מכן להתחיל את המסע הביתה. אם אתה נוסע לסנט פטרסבורג כדי למסור את הרכב השכור שלך, אנא המתן שלוש וחצי שעות. ואתה יכול לנסוע למוסקבה דרך וליקי נובגורוד (7 שעות) ולהישאר שם יום.

3. אזור הוולגה

 • מֶשֶׁך: 14 ימים.
 • אורך: כ-2,370 ק"מ ממוסקבה ובחזרה.
צילום: Ivan_Kuznetsov / Shutterstock

תוכנית מסלול: עוזבים את מוסקבה ונוסעים לוולדימיר (תחנה ראשונה), ואז לניז'ני נובגורוד (עצירה לאותו יום). לאחר מכן, על פי התוכנית, קאזאן – אתה יכול לבלות כאן 1-2 ימים, בהתאם לרצונך. הבא – אוליאנובסק וסמארה. אנו מציעים לחזור דרך פנזה וריאזאן.

מבחינת רוויה בטיולים ומראות, מסלול זה ייתן סיכויים לטבעת הזהב המסורתית: מה הם ניז'ני נובגורוד וקאזאן היפה! אנו ממליצים לכם להישאר בכל עיר לפחות יום אחד על מנת להספיק לראות בנחת את כל הדברים המעניינים ביותר ולא להתעייף מדי מהדרך. בדרך אפשר גם לעשות עצירות קטנות – למשל בין ולדימיר לניז'ני נובגורוד, לעצור ליד קוברוב, ובדרך לקאזאן לראות צ'בוקסארי.

העברות בין ערים אורכות בין 3 ל-5 שעות. הארוך ביותר הוא מפנזה לריאזן, אבל השביל מניז'ני נובגורוד לקאזאן אינו קצר, אז בחרו בקצב שנוח לכם. אם אינכם ממהרים, הטיול ייקח כשבועיים.

4. טריטוריית קרסנודר

 • מֶשֶׁך: 14 ימים.
 • אורך: כ-3,300 ק"מ ממוסקבה ובחזרה.
צילום: Vitaly/Depositphotos

תוכנית מסלול: הדרך ממוסקבה לקרסנודר תיקח כ-16 שעות נסיעה ברכב, אז עדיף ללכת לאט ולעצור בוורונז' או ברוסטוב-על-דון. ואז תקבלו סיור באתרי הנופש של אזוב והים השחור: הכפר גולוביצקיה, תמאן, אנאפה וגלנדז'יק.

בואו נלך לים! אם יש שני נהגים במכונית, אז אפילו נסיעה ארוכה לקרסנודר לא תיראה קשה. או, על הדרך, תוכלו להירגע ולהכיר, למשל, את וורונז' – אבל קחו בחשבון שכנראה תרצו להישאר בעיר לפחות יום. קרסנודר תהיה במרחק של 10 שעות נסיעה.

ואז אתה יכול לבחור את אתרי הנופש לפי טעמך. אנו ממליצים להתחיל בסיור בים אזוב – תחילה להגיע לכפר Golubitskaya, משם ללכת Kuchugury ותמאן. מטמאן נוח להגיע לאנאפה.

אל תשכחו לעצור בוויטיאזבו בדרך – הכפר נחשב לאחד המקומות הציוריים ביותר על חוף הים השחור. אתה יכול גם להירגע שם לכמה ימים, להשתזף ולשחות – יש הרבה תיירים באנאפה ובגלנדז'יק השנה. ניתן לחזור לקרסנודר דרך אדיגייסק. הקדישו יומיים לקחת הפסקה מחופשה כל כך פעילה ולצבור כוחות לפני הדרך הביתה – ובחזרה למוסקבה.

5. אלטאי, מערכת צ'ויסקי

 • מֶשֶׁך: 6-7 ימים.
 • אורך: כ-1,800 ק"מ מנובוסיבירסק ובחזרה.
צילום: zastavkin/Depositphotos

תוכנית מסלול: להגיע לנובוסיבירסק בטיסה: כרטיס ממוסקבה ובחזרה עולה מ-8,300 רובל. שכור רכב ממש בשדה התעופה טולמצ'בו (מ-3,000 רובל ליום) וצאו לטיול במקומות הציוריים של האזור, החל מגורנו-אלטאיסק.

מסלול צ'ויסקי נחשב לאחד הכבישים המהירים היפים ביותר ברוסיה – חוץ מזה, הוא די נוח אפילו לנהגים מתחילים. כמעט לכל האורך מחכים לכם אספלט טוב, סימונים, מקומות עצירה ופגושים. עם זאת, כדי לראות את כל המראות, שרבים מהם נמצאים בהרים מסביב, כדאי לשכור רכב שטח או קרוסאובר.

התחל את המסע שלך בנסיעה ארוכה לגורנו-אלטאיסק (6 שעות). אז מחכה לכם כל המעניין ביותר: לא רחוק מהעיר נמצאות מערות טבדינסקי, מעבר סמינסקי, אצבע הר השטן ושאר יפות מקומיות. הקפידו להקדיש זמן לראות את הפטרוגליפים המפורסמים – חלקם ממוקמים ממש ליד הכביש. התפעל מהנהרות ומנוף ההרים. אם תרצה, אתה יכול לנסוע עד הגבול עם מונגוליה. סיור המראות במצב רגוע ייקח כשלושה ימים.

בדרך חזרה תנוחו קצת באתר הנופש ההרים מנז'רוק ליד גורנו-אלטייסק – יש מה לעשות שם גם בחורף וגם בקיץ. ואז לחזור לנובוסיבירסק. אם שש שעות על הכביש לא מושכות אותך, עצרו בנוובאלטייסק.

6. באיקל

 • מֶשֶׁך: 7 ימים.
 • אורך: כ-800 ק"מ מאירקוצק ובחזרה.
צילום: Windofchange64/Shutterstock

תוכנית מסלול: ראשית אתה צריך לטוס לאירקוטסק – כרטיס ממוסקבה ובחזרה עולה בערך 10,000 רובל. שם, שכור רכב (מ-4,000 רובל ליום) וללכת לליסטביאנקה ואולקהון.

אוגוסט ותחילת ספטמבר הם זמן מצוין לנסוע לבאיקאל: בתקופה זו הכי חם כאן, ועדיין אין הרבה גשם. אם תרצו, תוכלו לצאת ישירות ממוסקבה, אבל אז תתכוננו לבלות לפחות שלושה ימים על הכביש בכיוון אחד. אנו מציעים אפשרות מהירה יותר – עם טיסה לאירקוטסק. עדיף לשכור רכב שטח, כי הכבישים מסביב לאגם אינם טובים במיוחד.

הקצו את היומיים הראשונים למנוחה בכפר Listvyanka על גדות אגם באיקל – יש הכל לנוחות התיירים. ואז עוברים דרך אירקוטסק אל הפנינה המקומית – האי אולקון. יש מעבורת שנוסעת לשם בקיץ. מכיוון שהמקום די פופולרי, יכול להיות תור במעבר החצייה, אז שכבו על הכביש כ-6 שעות.

בהחלט תרצו להישאר ב-Olkhon זמן רב יותר – קחו זאת בחשבון בעת ​​רכישת כרטיסי טיסה. שלושה או ארבעה ימים מספיקים כדי להסתובב בכל היפות העיקריות של האי: שכמיות, אגמים, סלעים. אנו ממליצים לעצור בכפר ח'וז'יר או בכפר חרנצ'י.

7. קלמיקיה

 • מֶשֶׁך: 8 ימים.
 • אורך: כ-1,050 ק"מ מוולגוגרד ובחזרה.
צילום: ולדימיר מאלדר / Shutterstock

תוכנית מסלול: לטוס לוולגוגרד, כרטיס ממוסקבה וחזרה עולה מ-5,000 רובל. קח רכב בשדה התעופה – מ 1,900 רובל ליום. אתה יכול לבלות את היום בוולגוגרד, ולאחר מכן ללכת לאליסטה והסביבה. אנו ממליצים לחזור דרך אסטרחאן.

קלמיקיה היא פינה אקזוטית של רוסיה, וההגעה אליה ממוסקבה לא כל כך קשה: רק שעתיים במטוס לוולגוגרד ו-4 שעות ברכב לאליסטה. אנו ממליצים לך לבלות את היום הראשון בעיר הגיבור – להירגע ולראות את המראות העיקריים. וביום השני, סעו לאורך הכביש המהיר P221 לבירת קלמיקיה.

לבלות לפחות יומיים באליסטה. בעיר, הקפידו לבקר במשכן הזהב של בודהה שאקיאמוני עם מוזיאון להיסטוריה בודהיסטית והמקדש הבודהיסטי הישן יותר Syakyusn-Syume. פגודת שבעת הימים ושער הזהב ראויים גם לעמוד האינסטגרם שלך*. אם לא תשים תג גיאוגרפי, אף אחד לא ינחש שלא עזבת את רוסיה.

חזור לוולגוגרד דרך אסטרחאן כדי להאריך את המסע ולראות את המראות הטבעיים של קלמיקיה: תפגשו דיונות, דיונות ואגמים. רשמית הדרך מאליסטה לאסטרחאן אורכת כ-4 שעות, אבל תכננו את כל היום לטיול כך שתוכלו לעצור בבטחה בדרך – טיילו ותצלמו. גם העיר שעל הוולגה עצמה ראויה לתשומת לב ועצירה ליום אחד לפחות. שדה התעופה וולגוגרד נמצא במרחק של 6 שעות מכאן.

קרא גם 🧐

*פעילויות של Meta Platforms Inc. והרשתות החברתיות שלה פייסבוק ואינסטגרם אסורות בשטח הפדרציה הרוסית.

לאן ללכת ומה לראות בקרסנודר

5 מקומות מדהימים ברוסיה שכדאי לבקר בהם השנה