8 ערים רוסיות לביקור בסתיו

1. Sortavala

צילום: לאנה קריי / Shutterstock

טיול לקרליה הוא רעיון טוב בכל עת של השנה. טבע מדהים ואוויר נקי כאן כל השנה. אבל לחופשות בסתיו יש יתרון נוסף: אתה יכול לחקור יערות ואגמים בלי יתושים מזמזמים והמוני תיירים. שקט, פרטיות ושלווה מובטחים.

Sortavala היא עיר קרלית עם היסטוריה עשירה ליד הגבול עם פינלנד. פעם היא הייתה שייכת לשוודיה, לאימפריה הרוסית, לפינלנד, ובשנת 1940 היא הפכה לחלק מברית המועצות. לכן, הארכיטקטורה בעיר יוצאת דופן. במרכז יש מבני אבן ועץ, למשל, בית העירייה לשעבר, הבנק המאוחד של המדינות הנורדיות, ביתו של ליאנדר.

אפשר להסתכל על הטבע של קרליה בפארק Vakkosalmi: שם בהחלט כדאי לטפס על הר Kukhavuori, ממנו נשקף נוף של אגם לאדוגה והעיר כולה. נוח גם להגיע מסוטראוואלה לפארק ההרים "רוסקלה" – אחת האטרקציות המרכזיות של האזור. יש מפלים ציוריים ומחצבת שיש.

2. פיאטגורסק

צילום: אנדריי סמנוב / Shutterstock

העיר הגדולה ביותר במונחים של אוכלוסייה במינרלניה וודי הקווקזית. בסתיו עדיין חם ויפה מאוד בפיאטגורסק. מבנים רבים בחלק העתיק של העיר נבנו בתחילת המאה ה-20 מאבן. חלקם נטושים ונראים מאוד פוטוגניים.

בפיאטגורסק, בהחלט כדאי לנסות מטבח קווקזי ומים ממעיינות מרפא. אם תרצו לראות את הרי הקווקז, טפסו על משוק: הוא מציע נוף פנורמי מצוין.

אגב, למרגלות ההר ב-1841 התקיים דו-קרב בין מיכאיל לרמונטוב וניקולאי מרטינוב, שהסתיים במותו של המשורר. לכן, מקומות רבים בעיר נושאים את שמו של לרמונטוב או קשורים אליו: גלריית לרמונטוב, מרחצאות לרמונטוב, מערת לרמונטוב, בית לרמונטוב, אנדרטה ללרמונטוב.

אטרקציה ציורית נוספת של פיאטגורסק היא מערת פרובל עם אגם עמוק בצבע טורקיז יפהפה. חיידקים וגופרית נותנים את הצבע למים, אז היו מוכנים לריח לא נעים.

3. פושקינסקי גורי

צילום: Elena Nechiporenko / Shutterstock

יישוב מהסוג העירוני הזה באזור פסקוב יפנה במיוחד לחובבי הספרות הרוסית. אלכסנדר פושקין שירת את גלותו כאן מ-1824 עד 1826. המשורר התגורר באחוזת משפחת מיכאילובסקויה, שעל שטחה פתוחה כעת שמורת מוזיאון.

בתים ומבנים חיצוניים במיכאילובסקויה נהרסו במהלך המלחמה הפטריוטית הגדולה, ולאחר מכן שוחזרו על פי מסמכי ארכיון.

שתי אחוזות נוספות נמצאות בפושקינסקיה גורי: טריגורסקויה – אחוזת חבריו של פושקין בעלי האדמות אוסיפוב-וולף ופטרובסקויה – אחוזת אבותיו של המשורר חניבעלס. עוד בכפר נמצא מנזר העלייה הקדושה Svyatogorsk. פושקין הגיע לשם מדי שבוע כדי לדבר עם אב המנזר. קברו של הסופר נמצא בשטח המנזר.

בנוסף, סרגיי דובלטוב חי ועבד כמדריך בסביבת פושקינסקיה גורי במשך מספר חודשים: הוא תיאר את התרשמותו מהטיול בספר "שמורה". כעת נפתח מוזיאון בבית בו שהה הסופר.

הרי פושקין יזכו להערכה גם על ידי מי שאינם מתעניינים בספרות. בכפר יש בתי עץ חמודים ונופי טבע יפים שאפשר להתפעל מהם במשך שעות.

4. פליוס

צילום: Baturina Yuliya / Shutterstock

פליוס לוקח מקום ראשון ברוסיה מבחינת מספר התיירים לתושב. העיירה הקטנה הזו על הוולגה מושכת אנשים עם נופים ציוריים: בתי עץ קטנים וצבעוניים, סוללה ארוכה וים של עצים, שבגללם הפלוס הופך זהב בסתיו.

תוך כדי הליכה בעיר, כדאי בהחלט ללכת לכנסיית תחיית ישו. אפשר היה לראות את מבנה העץ הזה בציור של יצחק לויתן "מעל השלום הנצחי". כִּמעַט. האמן צייר כנסייה נוספת – פיטר ופול: היא הייתה באתר זה, אך נשרף ב-1903. ובשנת 1982, על מנת לשחזר את הנוף הציורי, הועברה לפליוס כנסיית תחיית ישו דומה מאוד מהכפר Bilyukovo.

את התמונה צייר לויתן לא בפליוס, אלא בכפר אוסטרונו, אזור טבר. אבל הכנסייה שם נראתה לאמן לא מספיק יפה, אז הוא החליף אותה בפיטר ופול. וכאשר צייר את התמונה, הוא השתמש בסקיצה שלו "כנסיית העץ בפליוס בקרני השמש האחרונות".

בסך הכל, לפליוס יש שמונה כנסיות וקפלה אחת, כמו גם כמה גלריות לאמנות ושמורת מוזיאון.

5. ולדימיר

צילום: SSRapteva / Shutterstock

העיר העתיקה, שנוסדה במאה ה-10, כלולה במסלול של טבעת הזהב של רוסיה. ולדימיר מפורסם בקתדרלות האבן הלבנות שלו: דמיטרייבסקי, הנחה, בוגורודיצקי – על רקע עצי הסתיו, הם נראים מרשימים במיוחד.

מראות נוספים בעיר, יפים לא פחות:

  • שער הזהב. ביצור רוסי ישן, שבתוכו יש מוזיאון עם דיורמה של ולדימיר הזקן.
  • מגדל מים. בתוך המוזיאון והתצפית.
  • מזיפת הבורודינים. מחשלת עובדת, שניתן לבקר בה מיום שישי עד ראשון.
  • רחוב Georgievskaya. מדרחוב עם בתים צבעוניים ומונומנטים.
  • כנסיית המחרוזת הקדושה. כנסייה קתולית שנבנתה במאה ה-19.

למסלולי הליכה יפים, צריך ללכת לגן הפטריארכלי, לפארק ליפקי ולפארק פושקין. באחרון, ליד האנדרטה לזכר הנסיך ולדימיר, יש מרפסת תצפית המציעה תצפית מצוינת על נהר קליאזמה.

6. סוצ'י

צילום: Anna_Nikolaeva / Shutterstock

בסתיו, סוצ'י עדיין חמה ויפה, ויש הרבה פחות תיירים מאשר בקיץ. באוקטובר, אתה יכול להספיק לשחות בים השחור ולהשתזף, ובנובמבר, פשוט ללכת וליהנות מהנוף.

ישנן אטרקציות הן בתוך העיר והן בפרברים. אפשר לבלות יום בארבורטום, להסתובב בפארק האולימפי, לטפס על הר אקהון, ללכת למפלים, לבקר בקניוני פסחו ובסלעים הלבנים. ובהחלט כדאי להגיע לקרסניה פוליאנה כדי לנסוע ברכבל. טיעון נוסף בעד טיול בסוצ'י בסתיו הוא מחירי הדיור. הם נמוכים באופן ניכר מאשר בעונה.

7. פטרופבלובסק-קמצ'צקי

צילום: Artyom Bezotechestvo / Shutterstock

בקמצ'טקה כבר קריר בסתיו, אבל הנופים בהירים וצבעוניים במיוחד: פסגות מושלגות לבנות, עצים אדומים וצהובים. יש מעט אתרים בפטרופבלובסק-קמצ'צקי, אבל הם מעניינים. לדוגמה, הר מישניה סופקה, מגדל של כלבי ים של אריות ים והמוזיאון האינטראקטיבי של הרי געש "וולקנריום" הם היחידים ברוסיה.

לא כדאי לבלות את כל הטיול בעיר, הרי העיקר בקמצ'טקה הוא הטבע. סעו לפארק נליצ'בו, שנמצא במרחק של 25 ק"מ מפטרופבלובסק-קמצ'צקי. על השטח יש כמה הרי געש, מעיינות תרמיים, האגם באותו שם. אבל זכור שההגעה לנליצ'בו אינה קלה: אתה צריך ללכת או לטוס במסוק.

אטרקציה טבעית ציורית נוספת של קמצ'טקה היא שמורת הטבע קרונוצקי. אפשר להגיע אליו רק במסוק, אבל רק שם אפשר לראות את עמק הגייזרים – שדה הגייזרים היחיד באירואסיה.

8. זלנוגרדסק

צילום: iztverichka / Shutterstock

עיירת נופש יפה וקטנה באזור קלינינגרד. כמובן שבאוקטובר כבר לא ניתן יהיה לשחות בים הבלטי או להשתזף על החוף, אבל נעים לטייל לאורך הסוללה הארוכה והיפה, לנשום את אוויר הים בכל עת של השנה.

אדריכלות גרמנית יפה נשמרה בזלנוגרדסק: בתים ישנים, קורהאוס קרנצבסקי, מגדל מים, כנסייה לותרנית, קפלה קתולית. בהליכה לאורך המדרחוב קורורטני פרוספקט, אתה יכול לפגוש תריסר חתולים: יש מחסה חינם עבורם בחצר של אחד הבתים. לידו מכונה אוטומטית עם אוכל: אפשר לקנות מנה ולהאכיל את היפהפיות הרכות.

יתרון נוסף של זלנוגרדסק הוא שנוח להגיע ממנו לירוק הקורוני המפורסם. אתה רק צריך לקחת אוטובוס לכפר Morskoye: הוא לוקח אותך גם לדיונת Efa וגם ליער הרוקד. ואם משתעמם בזלנוגרדסק, תוך חצי שעה בלבד ברכבת או באוטובוס תגיעו לערים גדולות נוספות באזור – קלינינגרד וסווטלגורסק.

אם אתה רוצה לצלם תמונות מקצועיות בהירות, שימו לב לדגם OPPO Reno4 Pro. זהו סמארטפון ה-5G הראשון של החברה בשוק הרוסי. יש לו מצלמה ראשית של 48MP, מצלמת זווית רחבה של 120° ומצלמת טלפוטו 13MP. אתה יכול לצלם פורטרטים אקספרסיביים, נופים עוצרי נשימה וצילומי דיווח עם פרטים עשירים. לתמונות יפות בחושך קיים מצב לילה מתקדם ולצילום וידאו תוך כדי תנועה – ייצוב תמונה.

תראה את OPPO Reno4 Pro

קרא גם 🧐

חוויה אישית: איך נופשתי בטורקיה בזמן מגיפה

5 מראות טבע של רוסיה שאי אפשר לשכוח