5 מראות טבע של רוסיה שאי אפשר לשכוח

ג'וליה מיריי

הוא מטייל הרבה וכותב על זה בדרכו בלוג באינסטגרם*.

1. ביג ברייקרים

אם אתה נוסע ברכב באזור רוסטוב, אז בין היערות והשדות הרוסיים הרגילים אתה יכול למצוא … מדבר!

בולשיה בורוניה אינו מדבר מסיבי מאוד, אבל מרשים ממקור קרחוני: חול הובא לכאן על ידי זרמי מים של קרחונים נמסים. עומק חול מקסימלי – 20 מטריםומתחת לאדמה הרגילה.

כל כך הרבה שנים נשמר כאן החול הודות לצמחייה קטנה, שעם שורשיה שומרת על גרגירי החול מהרוח. גורם נוסף חשוב גם הוא – אי התערבות של אדם. כיום, ג'יפים מגיעים יותר ויותר למדבר, ופוגעים בעשב הרך, מה שעלול להוביל לאובדן נס רוסטוב. לכן, עדיף לארגן טיול רגלי לאורך תופעת הטבע הייחודית הזו.

ניתן להגיע לבולשיה בורוניה ברכב, לצאת מאזור רוסטוב ולכוון לרובע Verkhnedonsky. חוות מורוזובסקי תהיה נקודת התייחסות.

2. דון דיוות ומנזרים מערות

צילום: Gargonia / Shutterstock

לאחר היכרות עם ציון הדרך של רוסטוב, אתה יכול לעבור לאזור וורונז' השכן כדי לראות ניסים אמיתיים, או דיוות – שרידי גיר גבוהים הניצבים לאורך גדות הדון. המקומיים קוראים להם divushki כי הצורות של תופעות הטבע הייחודיות הללו דומות לדמויות נשיות. גם דיוות עדים בימי קדם – הם בני יותר מ-130 מיליון שנה.

בנוסף לדיוות הגיר הייחודיות, כאן תוכלו לראות את מנזרים המערות העתיקים שחפרו נזירים נוצרים בסלע הגיר הניתן לעיבוד.

אתה יכול להתפעל מדיוות הגיר הייחודיות וממקדשי המערות בשמורת מוזיאון דיבנוגוריה ובמנזר Spassky בקוסטומרובו.

3. עמודי לנה

תמונה: vi_blackberry / Depositphotos

מדיוות דון ועד לוחמי יאקוט. זהו שמם של עמודי לנה, השוכנים על גדות נהר לנה.

עמודי לנה עתיקים יותר מדיוות, יש להם יותר מ-500 מיליון שנים. גם ליקוטיה היה פעם אוקיינוס, וכאשר היא נסוגה לקוטב הצפוני, היא השאירה אחריה מים מתוקים. היא שטפה את הסלעים הרכים, ושמרה רק על הסלעים העמידים ביותר. כך נולדו "הלוחמים של יאקוטיה", השומרים כעת על נהר לנה ועל הרפובליקה של סחה כולה.

באמצע הצבא המפואר הזה יש מערות, טירות ואפילו "מקומות של כוח" שבהם שמאנים צפוניים עדיין מקיימים טקסים. האנרגיה הקסומה של לוחמי לנה, על פי השמועות, מסוגלת לגרום לגשם ובהחלט לכבוש את לבם של התיירים.

ניתן להגיע לפארק הלאומי עמודי לנה מבירת הרפובליקה של סחה – יאקוטסק. מהעיר יוצאות סירות תענוגות וסירות פרטיות, ושוכרות בה גם יאכטות. אולי הנוף המרשים ביותר נפתח מהמים אל עמודי לנה. אל תופעת הטבע הייחודית הזו אפשר להגיע ברכב. אבל אם אתה רוצה לעלות למרפסת התצפית של הפארק, אתה עדיין צריך סירה כדי לעבור לצד הנגדי של הנהר.

אתה יכול להכיר את "מגני יאקוטיה" בכל עונה, אבל כדאי לזכור שהטמפרטורה הממוצעת בחורף ברפובליקה של סחה היא -40 מעלות צלזיוס. אבל אתה יכול למהר לעמודים ממש לאורך לנה הקפואה על אופנוע שלג או טרקטורון.

4. עמק הגייזרים קמצ'טקה

תמונה: denis_cher.rambler.ru / Depositphotos

האטרקציה הטבעית המדהימה הבאה שלנו היא עמק קמצ'טקה של הגייזרים, אחד משבעת פלאי רוסיה, מוּגָן אונסק"ו.

כאן, רכה, כמו פלסטלינה, האדמה מרתיחה את רוב היסודות הכימיים של הטבלה המחזורית בקדרות רותחות. עמודי אדים עולים מדשא, אבנים ומים, ואחריהם ניתזים ממכתשים מגרגרים שעפים לאוויר. כל זה מתקרר רק על ידי נהר צר הזורם באמצע הערוץ.

שיעור פתוח בכימיה מתקיים בעמק נהר גייסרניה, בשמורת מדינת קרונוצקי. ישנן חברות פרטיות רבות בקמצ'טקה אשר עורכות סיורי מסוקים לשדה הגייזרים הייחודי הזה באירואסיה. ניתן למצוא את הרשימה שלהם ברשמית אֲתַר לְהַזמִין. תיירים נאספים בדרך כלל ישירות מהמלון בפטרופבלובסק-קמצ'צקי.

הזמן הטוב ביותר לבקר במזרח הרחוק הוא הקיץ והסתיו. אבל בחודשים מאי ויוני הנהלת השמורה מגבילה את הביקורים בעמק הגייזרים (לבעלי החיים יש עונת הזדווגות), ומאוקטובר הם מפחיתים את עלות הטיולים ב-50%. אז אולי עכשיו זה הזמן הטוב ביותר לראות את המעבדה הגדולה ביותר לכימיה טבעית ביבשת.

5. הר הגעש קרניצין

בשכונת קמצ'טקה יש נס נוסף של הטבע – הר הגעש הדו-שכבתי הגדול בעולם. הוא ממוקם באי אונוקוטן שבאזור סחלין ונקרא הר הגעש קרניצין – על שם חוקר קמצ'טקה והאיים האלאוטיים פיוטר קוזמיץ' קרניצין.

לפני שבעת אלפים שנה הייתי כאן אַחֵר הר געש – טאו-רוסיר, שלאחר התפרצות העל שלו נפל לאדמה. עם הזמן נוצר אגם באגן שלו, וממרכזו צמח הר געש קטן חדש. אז התברר שזה פלא תבל רוסי מאוד – הר געש מטריושקה.

אין אנשים באי Onekotan, לכן, כדי לראות את האטרקציה הטבעית הזו, אתה צריך לשכור סירה או לשכור יאכטה בפטרופבלובסק-קמצ'צקי. ניתן להגיע אל האי גם במסוק.

הר הגעש Matryoshka הוא היפה ביותר בקיץ, אבל זה משתלם יותר להשתמש בתשתית קמצ'טקה בסתיו, כאשר המחירים עבור שירותי תיירות מופחתים באופן ניכר.

נסיעה טובה!

קרא גם 🧐

*פעילויות של Meta Platforms Inc. והרשתות החברתיות שלה פייסבוק ואינסטגרם אסורות בשטח הפדרציה הרוסית.

8 ערים רוסיות לביקור בסתיו

7 פלאי תבל שתוכלו לבקר בהם מהנוחות של ביתכם