לאן ללכת לחופשות מאי: 9 אפשרויות זולות מ-10,000 רובל

מחיר הכרטיס מחושב למבוגר אחד הנוסע ממוסקבה ובחזרה. המחירים תקפים בתאריך פרסום הכתבה.

1. טולה

תמונה: יבגניה סוקולובה / Shutterstock

תַקצִיב

כרטיסים: רכבת – מ 927 רובל.

דיור: מ 460 רובל ליום.

מה לצפות

נראה שפשוט לא יעלה על הדעת לבקר בטולה ולא ללכת למוזיאון הג'ינג'ר. כאן תוכלו לראות את לחם הג'ינג'ר הקטן והגדול ביותר ברוסיה, ולהצטייד במזכרות טעימות בחנות המקומית. לאחר מכן, תסתכל על מוזיאון סמובר – זהו סימן היכר נוסף של טולה. יש למשל סביטניק מסוף המאה ה-18 (כלי מיוחד להכנת משקה מדבש ותבלינים), סמובר מיניאטורי לשלוש טיפות מים, וענק אמיתי – סמובר בנפח 70 ליטר.

מהמקומות שחובה לראות הוא מוזיאון הנשק, המכיל מוצגים נדירים, משריון אבירים מימי הביניים ועד מקלע ניסיוני עם שלושה קנים. לאחר מכן, עבור אל קרמלין טולה. זהו המבנה העתיק ביותר בעיר, שנבנה במחצית הראשונה של המאה ה-16. סוללת קזנסקאיה ממוקמת ליד הקרמלין – עד 2017 השטח הזה היה שייך למפעל נשק, ולפני שלוש שנים הוא שוחזר והפך למרחב ציבורי מודרני.

אם יש לכם זמן, תוכלו ללכת לאחוזתו של ליאו טולסטוי ביאסניה פוליאנה – הדרך מהעיר תימשך כחצי שעה. לוקח יותר זמן להגיע לשמורת המוזיאונים "שדה קוליקובו" – כשעתיים, אז עדיף להקפיד על יום נפרד לכך. כאן, ההיסטוריה ממש מתעוררת לחיים: למשל, על פריסה אינטראקטיבית אתה יכול לראות איך כוחות נעו במהלך קרב Kulikovo.

2. סמולנסק

תמונה: Sodel Vladyslav / Shutterstock

תַקצִיב

כרטיסים: רכבת – מ 1,489 רובל.

דיור: מ 800 רובל ליום.

מה לצפות

תוכלו להתחיל את טיולכם בעיר בסיור בחומת המצודה, שנבנתה בתחילת המאה ה-17. פעם הייתה לה חשיבות הגנתית גדולה לכל המדינה – סמולנסק כונתה אז אפילו המגן של רוסיה. רק 17 מתוך 38 מגדלים שרדו עד היום, אבל אפשר להסתכל על המבצר בצורתו המקורית במגדל גרומובה, שבו נמצא המוזיאון להיסטוריה ההגנתית של סמולנסק. לפניכם דגם של החומה משנת 1636, וכן שריון וכלי נשק ששימשו את הלוחמים סמולנסק. הבונוס הוא תצפית נהדרת על החלק ההיסטורי של העיר מהקומה השלישית של המגדל.

סמל נוסף של סמולנסק הוא קתדרלת ההנחה. הוא הוקם במשך כמעט 100 שנים, הבנייה הסתיימה ב-1772. הקתדרלה בעלת האיקונוסטאזיס בגובה 30 מ' שרדה במהלך מלחמת 1812 והמלחמה הפטריוטית הגדולה. מדריכים מקומיים אומרים כי נפוליאון, נדהם מיופיו של הבניין, הורה להציב שומרים סביבו. כשתסיימו עם תכנית התרבות, צאו לטיול לאורך סוללת הדנייפר והביטו אל גן לופטינסקי – כאן תוכלו לראות גם את השברים שהשתמרו של חומת המצודה.

שמורת מוזיאון גנדזדובו נמצאת במרחק של 12 ק"מ מסמולנסק. מתחם זה של מונומנטים ארכיאולוגיים הוא אחד הגדולים באירופה: יותר מ-2,000 תלי קבורה עתיקים שרדו עד היום. כאן, על בסיס נתונים שהתקבלו במהלך חפירות, שוחזר יישוב רוסי עתיק עם מבני מגורים וביתים – יש אפילו בית מרזח היסטורי.

3. פסקוב

תמונה: Andrey_Vasiliskov / Shutterstock

תַקצִיב

כרטיסים: רכבת – מ 4,655 רובל.

דיור: מ 600 רובל ליום.

מה לצפות

הקפד לטייל ברחבי הקרמלין. הוא ממוקם במפגש הנהרות Pskova ו-Velikaya, כך שתמונות ציוריות מובטחות. יש הרבה מקדשים עתיקים בפסקוב. 10 מהם נכנס ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו נמצאים, למשל, קתדרלת הטרנספיגורציה עם ציורי קיר מהמאה ה-12 וקמרון הקבורה לשעבר של נסיכות פסקוב – קתדרלת יוחנן המטביל, מהמאה ה-12-13.

חפץ נוסף ברשימת המורשת העולמית הוא מגדל גרמיאצ'איה. זהו מגדל האבן הגבוה ביותר של מבצר פסקוב, ממנו נשקף נוף מצוין של נהר פסקוב. לא רחוק מקתדרלת Spaso-Preobrazhensky נמצא פארק מירוז'סקי דנדרו. כאן תוכלו להירגע לאחר הליכה ולהאכיל את הברווזים.

כאשר אתם מסתובבים בעיר, לכו אל שמורת המוזיאון של איזבורסק – 30 ק"מ מפסקוב. מבצר איזבורסק נבנה במאה ה-14 ומילא תפקיד גדול בהגנה על אדמות צפון-מערב רוסיה. לדוגמה, האבירים הלבונים מעולם לא הצליחו לכבוש את איזבורסק – התברר שהקירות שלה בלתי ניתנים לחדירה.

בחרו מקום לטייל בו, אביטו נדל"ן יעזור לכם למצוא לינה. יותר מ-110,000 הצעות להשכרה יומית מכל רחבי רוסיה נאספו כאן. יש דירות, וקוטג'ים, ומלונות – מרשת ועד אכסניות פרטיות. כדי לא לפספס אופציה מעניינת, הזמינו אותה באתר, ותוכלו לשלם על הלינה שלכם ממש במקום.

בחר דירה

4. קאזאן

תמונה: asobov/Shutterstock

תַקצִיב

כרטיסים: רכבת – מ 3,806 רובל.

דיור: מ 600 רובל ליום.

מה לצפות

את ההיכרות עם העיר תוכלו להתחיל בטיול במדרחוב באומן. כדי להביט על קאזאן מגובה, טפסו על מגדל הפעמונים של קתדרלת ההתגלות – משם תוכלו ליהנות מנוף מרשים. אז לך לקרמלין של קאזאן. בשטחה יש את מסגד קול-שריף – אחד מסמלי העיר, אותו תראו יותר מפעם אחת על גבי מגנטים וגלויות למזכרות.

המוזיאון הלאומי של הרפובליקה של טטרסטן ממוקם במרחק צעדים ספורים מהקרמלין. כאן תוכלו לראות ממצאים ארכיאולוגיים ייחודיים משטח היישובים של ימי הוולגה בולגריה ועדר הזהב, והפנינה האמיתית של אוסף המוזיאון היא אוסף תכשיטים עם מוצרים של אדונים בולגרים וטטארים. אם תרצו עוד היסטוריה, התפעלו מהבתים הישנים בסלובודה הטטרי העתיקה.

הקפד ללכת לאורך סוללת אגם Kaban – הוא שוחזר בשנת 2017 והפך למרחב ציבורי יפה. וקאזאן לאחרונה קיבלו מעמדה של הבירה הגסטרונומית של רוסיה, אז זה חטא לא לנסות כאן צ'אק-צ'אק אמיתי וגובאדיה. כדאי לחפש ברים מגניבים ברחוב Profsoyuznaya. אם יש לך זמן, בקרו בשמורת המוזיאון "אי-עיר Sviyazhsk". ניתן להגיע לשם בסירת תענוגות – ניווט הקיץ בדרך כלל נפתח בדיוק בזמן לחופשות מאי.

5. וורונז'

תמונה: ולדימיר מאלדר / Shutterstock

תַקצִיב

כרטיסים: רכבת – מ 2,450 רובל.

דיור: מ 500 רובל ליום.

מה לצפות

למרות העובדה שוורונז' ממוקמת יותר מ-600 ק"מ מהים, תחת פיטר הראשון הפכה העיר לעריסה של הצי הצבאי הרוסי. בסביבה צמחו אלונים ואורנים, מהם נבנו ספינות, ובסמוך היו מרבצים של עפרות ברזל – חומר הגלם העיקרי לתותחים. אתה יכול להתחיל את הטיול שלך ברחבי העיר מכיכר אדמירלטייסקאיה, הממוקמת על סוללת פטרובסקי. מוזיאון הספינה "Goto Predestination" עוגן כאן – זהו עותק של ספינת קרב שנבנתה על פי עיצובו של פיטר הראשון.

בוורונז' אפשר לרפא אותך מתאוות בצע ומעוונות אחרות – טוב, או לפחות לנסות. כסא טיפולי מס' 0001 הממוקם בכיכר פלטונוב (המכונה בפומבי ז'לובסקי) יעזור בכך. פסל משעשע נוסף הוא האנדרטה לגור החתולים מרחוב ליזיוקוב. הוא ממוקם, באופן מוזר, ברחוב ליזיוקוב.

במרחק שעתיים נסיעה מהעיר נמצא שמורת מוזיאון דיבנוגוריה. כאן תוכלו לראות כנסיות חצובות בסלעי הקירטון ויישוב משוחזר מימי הביניים. וזה פשוט יפה ב- Divnogorie – אתה יכול להישאר כאן כמה ימים, כי יש מלון וקמפינג לתיירים.

6. יקטרינבורג

תמונה: Maykova Galina / Shutterstock

תַקצִיב

כרטיסים: מטוס – מ 5,505 רובל.

דיור: מ 600 רובל ליום.

מה לצפות

כדי לא ללכת לאיבוד, תייר ביקטרינבורג רק צריך להסתכל מתחת לרגליו. המראות המרכזיים של העיר מחוברים ב"קו אדום" – סימון מיוחד על המדרכה. בנוסף לו, ישנם קווים נוספים בעיר: הצהוב הוא מסלול תיירותי לרוכבי אופניים; הקו הכחול נמתח בין מקומות הקשורים למשפחת המלוכה. האחרון, סגול, הופיע ב-2020 וחיבר בין חפצי אמנות רחוב עירונית.

מבין המקומות שחובה לראות הוא המוזיאון לחיתוך אבנים ואמנות תכשיטים עם אוסף ייחודי של מוצרים של מאסטרים של אוראל. לא רחוק מהמוזיאון נמצא ביתו של סבסטיאנוב – כעת כאן, באחד המבנים היפים ביקטרינבורג, מצוייד מעונו של נשיא רוסיה. הכנסייה על הדם ממוקמת גם על "הקו האדום" – היא נבנתה באתר של בית איפטייב, שבמרתפו נורו ניקולאי השני, משפחתו ומשרתיו.

יקטרינבורג מלאה גם באנדרטאות יוצאות דופן. למשל, יש אנדרטה לביטלס – אלו הצלליות של חברי הלהקה על רקע קיר לבנים. בסמוך אנדרטה למקלדת עשויה בטון – משקל המקשים בין 100 ל-500 ק"ג.

7. סנט פטרבורג

תמונה: TTstudio/Shutterstock

תַקצִיב

כרטיסים: רכבת – מ 2,534 רובל; מטוס – מ 4,357 רובל.

דיור: מ 599 רובל ליום.

מה לצפות

למעשה, טיול לסנט פטרסבורג אינו מצריך תוכנית ברורה: אתה יכול פשוט להסתובב בעיר עם הפסקות להתכנסות בבתי קפה. אם אתה עדיין רוצה להירגע מבחינה תרבותית, מוזיאונים רבים עומדים לשירותך.

אפילו טיול של שבוע לא מספיק כדי לעקוף את ההרמיטאז' בשלמותו, אז אתה יכול להגביל את עצמך לחדרים בודדים ולהסתכל לפחות על מדונה ליטה, דנה ו"שובו של הבן האובד". ואם אתם חובבי אמנות עכשווית, אז לכו לאארטה – בחודש מאי תמצאו תערוכה של ציורים מפרחי נייר של האמן Zhuang Hongyi.

יום אחד בהחלט שווה להקדיש לטיול לפיטרהוף, 24 באפריל כאן יושק מזרקות. אתה יכול גם ללכת לפושקין כדי לבקר בארמון קתרין ולראות את חדר הענבר עצמו.

8. ניז'ני נובגורוד

תמונה: ארטיום מירני / Shutterstock

תַקצִיב

כרטיסים: רכבת – מ 2,088 רובל; מטוס – מ 2,633 רובל.

דיור: מ 500 רובל ליום.

מה לצפות

בניז'ני אפשר ללכת לאורך רחוב בולשאיה פוקרובסקאיה ולנסות לספור את כל המונומנטים בדרך – למשל יש שם צלם עם כלב, חתול שצד יונים, כנר, מצחצח נעליים ועז. לאורך בולשאיה פוקרובסקאיה תלכו אל הקרמלין של ניז'ני נובגורוד – תשוטטו בשטח ותביטו לתוך מוזיאון האמנות או מרכז ארסנל לאמנות עכשווית.

אם לא הלכת למעלה, אז מחכה לך גרם המדרגות צ'קלובסקאיה, המחבר את סוללות הוולגה העליונה וניז'נבולז'סקיה. מכאן אפשר פשוט להתפעל מהנהר או לנסות לספור את כל המדרגות – עדיף לעשות זאת בדרך למטה, אחרת זה יהיה קשה. ספוילר לעצלנים: יש 560 מדרגות, אפשר גם להסתכל על הוולגה מבקתת הרכבל המחבר בין ניז'ני לעיר בור. העיקר שיהיה מזל עם מזג האוויר – הרכבל לא עובד ברוחות חזקות.

9. יושקר-אולה

תמונה: ספטמבר שלי / Shutterstock

תַקצִיב

כרטיסים: רכבת – מ 4,126 רובל.

דיור: מ 580 רובל ליום.

מה לצפות

נוף הגלויה המרכזי של יושקר-אולה הוא סוללת ברוז' עם בתים בסגנון פלמי, משתתף קבוע באוספים מהסדרה "לעולם לא תאמין, אבל זו רוסיה!". השאלה אם טיול לאורך הסוללה יכול לספק געגועים לימי הטיול במחירים סבירים, אבל שווה לנסות.

אטרקציה נוספת של העיר היא הקומפוזיציה הפיסולית "חתול יושקין", לפי סיפור תיירותי ידוע, אם תלחשו לו משאלת לב אהובה, היא בוודאי תתגשם. אגב, זו לא האנדרטה החריגה היחידה ביושקר-אולה. יש אנדרטה לפטיש, פסל של הנס הפייפר ולפתע – גרייס קלי והנסיך ריינאייר השלישי ממונקו.

הקפד לבדוק את מוזיאון הגבינות לפני היציאה. ראשית, זה מעניין – הם יגידו לך איך להכין צלחת גבינה, וגם יציעו להכין ריקוטה במו ידיך. שנית, במוזיאון יש חנות גבינות – לא תוכלו לצאת מיושקר-אולה בלי מזכרות טעימות.

כדי לא לבזבז זמן על מיני חופשה, חפשו דיור עם מפה אינטראקטיבית של אביטו נדל"ן. שם תוכלו למצוא אפשרויות קרובות יותר למרכז או לאטרקציות המרכזיות של העיר. ניתן להזמין דירה באינטרנט. יש לשלם את עלות השכירות ליום הראשון באופן מיידי, ואת הסכום הנותר ישולם בעת ביצוע הצ'ק-אין.

הזמינו לינה

10 סיבות לבלות את שאר הקור בתאילנד

רוסיה מפסיקה את הטיסות עם טורקיה וטנזניה