היכן להירגע בקיץ ברוסיה: 7 מקומות יוצאי דופן

1. גורני אלטאי, טריטוריית אלטאי והרפובליקה של אלטאי

למרגלות הר Belukha. צילום: YURY TARANIK / Shutterstock

איך להגיע לשם: במטוס לגורנו-אלטאיסק או ברנאול, משם בהעברת מפעיל הטיולים, המכונית או האוטובוס.
היכן לחיות: בתי הארחה, מרכזי בילוי, אוהלים.

מקום יפה להפליא, שלא קל להגיע אליו מהחלק האירופי של רוסיה. אבל אתה לא תצטער על ביקורך בו.

באלטאי, חובבי אתרי טבע ייחודיים יוכלו לבקר למרגלות בלוחה, הפסגה הגבוהה ביותר בסיביר, או לחקור את מערותיה של אחת המערות העמוקות בארץ קק-טאש.

ובגבול של טריטוריית אלטאי והרפובליקה של אלטאי יש אתר ארכיאולוגי מפורסם בעל ערך מדעי רב. אנחנו מדברים על מערת דניסובה, שבה התגלו שרידי תת-מין נכחד מסתורי של אנשים, שונים באופן משמעותי מאבותינו – הקרו-מגנונים.

בשטח גורני אלטאי יש יותר ממאה בסיסי תיירות המציעים טיולים ברמות מורכבות שונות. ניתן יהיה לבחור טיול קליל, לצאת לטיול סוסים או רפסודה בסירה מתנפחת בקטון הסוער.

בחר סיור לגורני אלטאי ←

2. שמורת ביוספרית אסטרחאן, אזור אסטרחאן

הדלתא של הוולגה. צילום: ted.ns / Shutterstock

איך להגיע לשם: במטוס לאסטרחאן, משם בהעברת מפעיל הטיולים, ברכב או באוטובוס לשמורה.
היכן לחיות: בתי הארחה בשמורה.

למי שבנוסף להתרשמות אוהב להביא תמונות ציוריות מהחופשה, אנו ממליצים להגיע לדלתא הוולגה. כאן אתה יכול לתפוס ציפורים וחיות נדירות עם העדשה שלך וללכוד שקיעה יפה להפליא מעל חוף הים או שדה של לוטוסים פורחים. עובדי שמורת מדינת אסטרחאן יעזרו לצלם תמונות ייחודיות אלו ואחרות במהלך סיור לצלמים.

כאן תוכלו גם להזמין סיור רגלי בשביל אקולוגי מאובזר העובר בארבעה איים, או לנסוע בסירה אל ה-foredelta – המקום בו הוולגה נשפכת לים הכספי.

מבקרים המעדיפים בילוי פעיל יאהבו את הרעיון של השתתפות בסיור חיפושים מרגש. כדי לצבור נקודות, השחקנים יצטרכו לשוט בקיאקים, להתחרות בלימוד וליישם כישורי התמצאות.

בשטח השמורה ישנה תשתית תיירותית מפותחת עם תחבורה תיירותית. בגסט האוסים נוחים תוכלו להתארח אצל משפחה או חברה גדולה.

איסוף סיור לאזור אסטרחאן →

3. דומביי, קראצ'אי-צ'רקסיה

מלון "צלחת". צילום: Ambartsumian Valery / Shutterstock

איך להגיע לשם: במטוס למינרלניה וודי, משם בהעברת מפעיל הטיולים, ברכב או באוטובוס לכפר.
היכן לחיות: בתי הארחה, מרכזי בילוי, אוהלים.

בדרך כלל אנשים הולכים לדומביי בחורף כדי לעשות סקי. עם זאת, אתה יכול ליהנות בכפר הנופש הזה בקיץ. בנוסף למספר רב של מפלים, אגמים וגאיות ציוריות, ישנם שני חפצים מעניינים מעשה ידי אדם שגם הם ראויים לתשומת לב.

אחד מהם הוא מלון אמנוז הנטוש, שבנייתו החלה ב-1976, אך מעולם לא הושלמה. הבניין בן 18 הקומות עם מרפסות דמויות חלת דבש נראה די יוצא דופן על רקע הרי הקווקז והוא פופולרי מאוד בקרב תיירים.

אנדרטה ארכיטקטונית ייחודית נוספת שחובה לבקר בה במהלך שהותכם בדומבאי היא מלון ההר הגבוה "טארלקה". הוא תוכנן על ידי האדריכל הפיני מתי סוורונן בשנות ה-60.

בניין נייד קל עם חלונות אשנב וסולם במקום סולם מזכיר ספינת חייזרים ויהווה קישוט נהדר לצילומי לילה. ואם יתמזל מזלכם, תוכלו אפילו לגור ב"פלטה": המלון מקבל אורחים, אבל צריך להזמין חדרים מראש.

איסוף סיור ל-Dombay →

4. הפארק הלאומי אלניה, צפון אוסטיה

נהר קאראוגום. צילום: ALAN DJIGSTAR / Shutterstock

איך להגיע לשם: במטוס ל- Vladikavkaz, משם בהעברה של מפעיל הטיולים, ברכב או באוטובוס לפארק.
היכן לחיות: בתי הארחה, מרכזי בילוי, אוהלים בפארק.

במהלך חופשת הקיץ בהרי אוסטיה, תוכלו להתרענן למרגלות הקרחון הקווקזי השני בגודלו – קאראוגומסקי. אל האנדרטה הטבעית הציורית, הממוקמת בשטח הפארק הלאומי "אלניה", נערכים טיולים מההתנחלות הקרובה ביותר או מאתרי מחנה רבים.

מכיוון שהקרחון ממוקם באזור הגבול עם גאורגיה, אתה צריך לקבל כרטיס כדי לבקר בו. תהליך ההרשמה ייקח כחצי שעה.

בפארק ישנם מראות רבים, אשר לבדיקתם אין צורך במסמכים. אחת מהן היא קרחת פאטנטה שליד הכפר דז'ינגה. מדובר במרפסת שטוחה ומרווחת, שעל פניה פזורים גושי גרניט ענקיים. קבוצת המפלים "שלוש אחיות" פופולרית גם בקרב הנופשים. יש שביל הליכה נוח מאתר הקמפינג אליהם, בו ניתן לשכור בית.

בחר סיור לצפון אוסטיה ←

5. הפארק הלאומי Nizhnyaya Kama, טטרסטן

הפארק הלאומי "Nizhnyaya Kama". צילום: איגור דינרשטיין / Shutterstock

איך להגיע לשם: במטוס לקאזאן, משם ברכב או באוטובוס ל-Yelabuga או לפארק.
היכן לחיות: בתי הארחה, מרכזי בילוי בילבוגה ובפארק.

יערות מחטניים ונשירים, כרי ברקת מים, עמקי נהרות – אתה יכול לראות את כל זה על ידי ביקור בפארק הלאומי Nizhnyaya Kama. שטח עצום של 266 קמ"ר ממוקם בצומת של שלושה תת-אזורים טבעיים ואקלימיים, וזו הסיבה למגוון המדהים של החי והצומח המקומיים. בפארק מתגוררים 46 מיני יונקים, חלקם רשומים בספר האדום של טטרסטן.

אם המזל יחייך אליך, תוכל לצפות באיילים, סנאים או בונים בסביבתם הטבעית. המחזה הזה יביא הרבה יותר רגשות חיוביים מאשר ביקור בגן החיות. אם תושבי היער עדיין מחליטים ללכת מעיניהם, אתה יכול להקדיש יום ללימוד הצמחייה העשירה.

נתיבי תיירות רבים עוברים בשטח הקמה התחתית. תוכלו להגיע לכאן בקלות מ-Yelabuga, הממוקמת בקרבת מקום, או להתמקם באחד ממרכזי הבילוי ממש בפארק.

בחר סיור לטטרסטן ←

6. תמאן, טריטוריית קרסנודר

אתאמאן. צילום: צולל הרים / Shutterstock

איך להגיע לשם: במטוס לאנאפה, משם באוטובוס או ברכב לתמן
היכן לחיות: בתי הארחה, מרכזי בילוי, אוהלים.

למי שמחכה לתחילת הקיץ ללכת לים החם, אבל רוצה לגוון את חופשות החוף הרגילות, מתאים טיול ברובע טמריוקסקי שבטריטוריית קרסנודר. אנשים מגיעים לכאן לעתים קרובות כדי לשחות בשני ימים בבת אחת: ים אזוב והים השחור.

ניתן לעשות זאת בחצי האי תמאן, שנשטף על ידי מפרץ טמריוק ומצר קרץ'. תמן מושך גם אוהדים של בילוי אקסטרים. בכפרים ועיירות רבות ישנם בתי ספר לשייט ומועדוני גלישת רוח המשכירים ציוד ומציעים מדריכים.

יש גם מקומות מעניינים לבילוי יבשתי. בחצי האי יש מתחם ארכיאולוגי "Germonassa-Tmutarakan", שבו התגלו חורבות העיר העתיקה. כמו כן, ניתן יהיה לבלות מרגש בסיור באטאמני, מתחם תיירות פתוח. זהו כפר קוזקים משוחזר בגודל טבעי עם בקתות-צריפים, טחנה ומגרש ירידים.

באזור יש תשתית תיירותית מפותחת, ולא יהיה קשה למצוא דיור. עם זאת, עדיף להזמין אותו מראש.

איסוף סיור לטריטוריית קרסנודר →

7. Zalavruga, קרליה

Zalavruga. צילום: אולג זמנסקי / Shutterstock

איך להגיע לשם: במטוס לפטרוזבודסק, משם באוטובוס או ברכב לבלומורסק.
היכן לחיות: בתי הארחה, מרכזי בילוי, אוהלים.

אם אתם חושבים שחופשה על חוף הים חייבת להיות מלווה בחום בלתי נסבל ובסיכון לכוויות שמש, אז אתם טועים. כדי למנוע את הצרות האלה, מספיק לבחור כיוון צפוני לנסיעה וללכת, למשל, לים הלבן.

אחרי שנרגעים על החופים המקומיים, לא תוכלו להתפאר בשיזוף ברונזה, אבל אתם יכולים לראות במו עיניכם את ציורי הסלע, בני יותר מ-5,000 שנה. אחת מקבוצות הפטרוגליפים המפורסמות של הים הלבן ממוקמת במקום Zalavruga המצוידת לביקור.

התמונות המקומיות מוקדשות בעיקר לציד צבאים, דובים ואפילו לווייתנים. פטרוגליפים מפוזרים על פני שטח די גדול, וניתן להיתקל בהם רק בהליכה לאורך גדת הנהר. אבל כדי לא לפספס את הדוגמאות המעניינות ביותר של ציור עתיק, עדיף לבוא לכאן עם מדריך.

הדרך הקלה ביותר להגיע ל-Zalavruga היא ברכב או באוטובוס רגיל מבלומורסק. כמה קילומטרים בסוף השביל יהיה צורך ללכת לאורך דרך יער. מכיוון שהמקום די פופולרי בקרב תיירים, ישנם הרבה מרכזי בילוי ובתי הארחה באזור. יהיה נוח לשכור בית באחד המלונות וההוסטלים בבלומורסק.

בחר סיור לקרליה →

קרא גם 🧐

5 אפליקציות לטיולים ברוסיה

פוטין ביטל את האיסור על טיסות מרוסיה למצרים