איך לא להישאר בלי כסף וכרטיסים בטיול ומה לעשות אם זה אכן קורה

מתכוננים לטיול

ספר לבנק שאתה עוזב

הבנקים מבוטחים מחדש מפני הונאה ויכולים לחסום את הכרטיס אם הם רואים עסקה בלתי צפויה מהקצה השני של רוסיה או מחו"ל. לפני היציאה, צרו קשר עם הבנק והודיעו לו לאן אתם מתכננים להגיע. ניתן להתקשר לסניף או להזין מידע באפליקציה לנייד.

עוד כמה רגעי הכנה: יש לוודא שהכרטיס לא יפוג במהלך הטיול, ולהציב מגבלה על עסקאות. למשל, הגבלות על משיכת מזומנים מכספומט, העברות מחשבון ורכישות מקוונות. זה יעזור במקרה של אובדן או גניבה – גם אם תתפוס את עצמך כשמישהו כבר השתמש בכרטיס, לא תפסיד את כל הכסף בבת אחת.

פתח חשבון מטבע

תשלום מחשבון רובל בחו"ל יכול להיות לא רווחי. המרת רובל למטבע חוץ בזמן התשלום מתבצעת בשער הפנימי של הבנק – ככלל, זה לא נראה מראש, אבל זה גבוה יותר משער החליפין.

עדיף לפתוח חשבון ביורו או בדולרים ולהעביר אליו מראש את הסכום הנדרש. ניתן להמתין לתעריף מנצח פחות או יותר באפליקציה המקוונת – לרוב בימי חול ובבקרים זה משתלם יותר מאשר בסופי שבוע ובערב.

קח איתך קצת מזומן

בטיול, בנוסף לכרטיס, תצטרכו כמות קטנה של שטרות. היא תבוא לעזרה אם יקרה משהו לפלסטיק. ולא רק – מזומן שימושי לקניית דברים קטנים כמו בקבוק מים, תשלום בחנויות מזכרות קטנות, השארת טיפ.

בחלק מהמדינות, למרות הדיגיטליזציה, לא נהוג לשלם על כוס קפה ללא מזומן, למשל בגרמניה או באיטליה. בחופשה באזורים הטרופיים כמו תאילנד, אי אפשר לקנות פירות על החוף בלי מטבע מקומי. ואפילו בארה"ב, עדיף אספקה ​​של דולרים כדי לא להיות במצב קשה אם מסוף תשלום יישבר פתאום איפשהו בתחנת דלק.

עדיף למשוך כסף מראש – כדי לא להסתובב בעיר לא מוכרת ביום הראשון בחיפוש אחר כספומט. אם אינכם נוסעים לדולר או לאזור האירו, עדיין כדאי לקחת אתכם את המטבעות הללו: החלפתם בבאט, לארי, שקלים וכסף מקומי אחר בדרך כלל משתלמת וקלה יותר מרובל.

דיגיטציה של הכרטיס ופעולות הבנקאות עליו

כדי לא לסחוב איתך פלסטיק, הוסף כרטיס לשירות התשלומים. כך תוכלו לשלם ללא מגע על רכישות מכל מכשיר חכם התומך בטכנולוגיית NFC, כמו טלפון או שעון חכם.

גם אם לא השתמשתם בעבר בהתראות SMS, בבנקאות באינטרנט או באפליקציה, עדיף לחבר את השירותים הללו לפני הנסיעה. כך שתוכל לנהל כסף מהסמארטפון שלך, לעקוב אחר ההוצאות, לקבל הודעות על כל פעולה. זה נוח, שימושי לשליטה עצמית וטוב יותר מבחינת אבטחה.

בנסיעה, רצוי לשאת איתך דברים פחות יקרים: מסמכים, גאדג'טים, כרטיסים, שטרות. סמארטפון יכול להחליף כסף אם תתקין עליו יישום "ארנק" לתשלום ללא מגע. מעקב אחר מכשיר אחד יהיה הרבה יותר קל מאשר חבילות של מזומנים או ערימות של כרטיסים.

אל תפספסו את ההזדמנות שלכם: הארנק מחלק תעודת נסיעה בסכום של 300,000 רובל ופרסים נוספים – מצלמות פעולה, מזוודות וסוללות ניידות. הזוכים נקבעים ב-9 בכל חודש עד לספטמבר. כדי להיות חבר, הוסף כרטיס מאסטרקארד מאחד מהבנקים השותפים לארנק שלך ושלם עבור כל 30 רכישות לא מקוונות. תזדקק לסמארטפון אנדרואיד עם מודול NFC.

זכה בטיול

במהלך הטיול

צילום: frantic00/Shutterstock

שמור את המפה בטווח ראייה

נסו תמיד לחבר את הכרטיס למסוף בעצמכם, ואל תעבירו אותו לידיים הלא נכונות. גם אם המלצר החייכן אומר שהמכשיר תופס רק בחדר האחורי, שם מותר רק לעובדים.

למרות שאינך רואה את הכרטיס, ניתן להעתיק ממנו נתונים: מספר, שם הבעלים, תאריך תפוגה וקוד CVV. לעתים קרובות זה מספיק כדי לבצע רכישות מקוונות על חשבונך. אבל גם אם אין מולך רמאים, אתה יכול פשוט לשכוח את הכרטיס בתיקייה עם הצ'ק.

אין למשוך מזומנים מכספומטים ללא שם

כאשר יש צורך בכסף דחוף, לפחות איזה כספומט קרוב משמח, גם אם אין עליו מילה אחת מוכרת. אבל העמלה הדורסנית היא לא הדבר הכי לא נעים שיכול לחכות לך בעת שימוש במכשיר מוזר. הרבה יותר גרוע להיתקל במכשירי רחיפה שבהם משתמשים פושעים כדי לקרוא נתונים מהרצועה המגנטית של הכרטיס שלך ולמעשה לשים את ידם על עותק דיגיטלי שלו.

בחרו במכשירי מזומנים הממוקמים במקומות בטוחים: סניפי בנק, שדות תעופה, תחנות רכבת, בתי מלון ומרכזי קניות גדולים. אם יש לך שאלות כלשהן, אל תחפש עזרה מאנשים שכביכול מסתובבים באקראי – הם עלולים להיות רמאים. עדיף למצוא סניף בנק ולבקש בו ייעוץ.

אמת ידועה, אבל כדאי לזכור: בעת הוצאת כסף, נסו להזין את קוד ה-PIN מבלי שאחרים יבחינו בכך. לדוגמה, כסה את המקלדת ביד הפנויה.

חסוך מזומן

עדיף לא לשאת שטרות בכיס האחורי של הג'ינס – קיים סיכון גבוה שהכסף ייפול ברגע שתשבו או תושיטו יד לסמארטפון. שמור את המזומנים שלך במקום בטוח: חבילת פאני, ארנק, כיס פנימי עם רוכסן חזק. היזהרו אם אתם הולכים עם תרמיל המכיל כסף: מוקפים במספר רב של אנשים, עדיף להסיר אותו ולהשאיר אותו לפניכם.

אתה יכול להפסיד כסף בטעות בעצמך. למשל, צלילה לבריכה בבגדים אחרי חברים. כשאתם הולכים למקום ליד הים או לארץ עם אקלים גשום, שימו כסף, כרטיסים, מסמכים וסמארטפון בתיק אטום למים. אם אין, עטפו את השטרות בשקית ניילון רגילה – עדיף מכלום.

נשא איתך עותקים של מסמכים ואנשי קשר של יקיריהם

שמרו את המסמכים המקוריים בכספת במלון – לא סביר שתזדקקו להם בטיול במרכז העיר או בזמן רפטינג בנהר הררי. לטיולים מספיקים לעתים קרובות עותקי נייר או אפילו סריקות. אם מבקשים ממך תעודה מזהה בבר, עדיף להביא את רישיון הנהיגה שלך. זכויותלא דרכון.

גם אנשי קשר של קרובי משפחה וחברים יכולים להיות שימושיים עבורך. הקלט מספרי טלפון וכתובות דואר אלקטרוני בהערות בטלפון החכם שלך, כך שהם נגישים גם במצב לא מקוון. שכפל למחברת נייר רגילה או פתקיות.

אחסן חפצי ערך במספר מקומות

אסור לשים מזומן, כרטיסים ומסמכים במקום אחד – אם גנבים מגיעים אליו, יש סיכון לאבד הכל בבת אחת. עדיף לשים כמה שטרות בארנק, כרטיסים בתיק מיוחד, ולהשאיר את רוב הכסף בכספת של מלון או במקרים קיצוניים בחדר שלכם, במזוודה נעולה במנעול.

אם אתה צריך לשאת את כל חפצי הערך שלך בבת אחת, שמור אותם בתרמיל נגד גניבות. ראשית, תיקים כאלה עשויים מחומרים שקשה לחתוך אותם בצורה בלתי מורגשת. שנית, לגנבים יהיה הרבה יותר קשה להגיע אל הרוכסן – הוא מוסתר מתחת לקפל בד עבה, והכלבים מוגנים במנעולים מיוחדים. בנוסף, לתרמילים הללו יש לרוב קטעים שקשה להגיע אליהם בהם ניתן לשים את הדברים החשובים ביותר.

אחד המקומות לאחסון מידע בעל ערך צריך להיות הטלפון החכם שלך. בְּ יישום "ארנק" אתה יכול להוסיף כרטיסי בנק כדי לא לקחת אותם איתך לטיולים ולחוף הים. שירות Wallet Pay יעזור לשלם עבור רכישות בסמארטפונים של אנדרואיד עם מודול NFC.

אתה יכול גם להוסיף כרטיסי הנחה לחנות לתוכנית. השתמש בהצעות של המותגים האהובים עליך ואל תפסיד בונוסים ומבצעים בזמן טיול ברוסיה. תנו לפלסטיק להישאר במקום בטוח – בכספת במלון או אפילו בביתכם.

קבל "ארנק"

אם עדיין חסרים כסף וכרטיסים

צילום: ToonPhotoClub/Shutterstock

חסום את הכרטיס שלך בהקדם האפשרי

אם חיפשתם הכל, אך הכרטיס לא נמצא, פנו מיד לבנק ובקשו לחסום אותו. לשם כך ניתן להתקשר למוקד, לשלוח הודעת SMS עם קוד נעילה למספר קצר או להשתמש באפליקציה סלולרית. חשוב לעשות זאת מוקדם ככל האפשר: אם תבחינו בגניבה בזמן ותנטרלו את הכרטיס, פולשים או חובבי רווחים שימצאו פלסטיק של מישהו אחר לא יוכלו להשתמש בו.

פנה למשטרה

אם המסמכים שלך נגנבו יחד עם הכסף, צור קשר עם קציני אכיפת החוק. יהיה עליך לכתוב הצהרה על הגניבה ולקבל תעודת אישור. תזדקק לו כדי לאמת את זהותך – למשל, בעת ביצוע צ'ק-אין במלון.

צור קשר עם קרובי משפחה וחברים

ראשית, לאחר שהשתלטו על מסמכים או כרטיסים, רמאים יכולים להתחיל לסחוט כסף מיקיריך. כשהם מתחזים לעובדי בנק או לשוטרים, התוקפים יוצרים קשר עם קרובי משפחה ונכנסים לחסותם, תוך מתן שם לדרכון או פרטי תשלום. אז הזהיר את המשפחה והחברים להתעלם מהודעות או שיחות כאלה מאנשים זרים.

שנית, אם נשארת ללא כספים, תצטרך לבקש סיוע כספי מקרובי משפחה. ניתן להעביר מזומן באמצעות שירות העברת כספים אמין. אפשרות אוניברסלית היא ווסטרן יוניון, יש לה סניפים כמעט בכל העולם.

אם חסרים גם המסמכים לקבלת ההעברה, נסה למצוא אדם מהימן שבשמו קרובי משפחה או חברים יוכלו לשלוח לך מזומן. זה עשוי להיות נציג של מפעיל הטיולים או מנהל המלון.

לך לקונסוליה

אם יש לך בעיות עם מסמכים בחו"ל, תצטרך לפנות לקונסוליה. שם תינתן תעודה של לַחֲזוֹר, המחליף את הדרכון ל-15 יום. כדי לקבל תעודה זו, תצטרכו לגייס את תמיכתם של בני ארצו – על פי החוק, לרוב נדרשים לפחות שלושה עדים בעלי דרכון רוסי כדי להנפיק מסמך. עם כסף, מלון או כרטיס טיסה, הקונסוליה לא תוכל לעזור.

מזוודת נסיעות של Ninetygo עבור 4,681 רובל

לאן אתה יכול לצאת לחופשה מרוסיה עכשיו? 10 המלצות מ-Ozon Travel