לאן אתה יכול לצאת לחופשה מרוסיה עכשיו? 10 המלצות מ-Ozon Travel

1. יוון

תמונה: luchschenF / CRStocker / Frame Studio / Shutterstock / Alena Guliyeva / Lifehacker

אם אתה מתגעגע לאירופה, אז ללכת ליוון. לפני הביקור, כל הנוסעים מרוסיה מעל גיל 12 צריכים לעשות בדיקת PCR (ב-72 השעות האחרונות לפני הנסיעה) או בדיקת אנטיגן מהירה (ב-48 השעות האחרונות). עם ההגעה, תהיה גם בדיקת חובה לקורונה מהירה לכל הנוסעים הרוסים מעל גיל 12. זה בחינם. לפני קבלת התוצאה, תיירים לא יוכלו לצאת משדה התעופה. עם בדיקה חיובית, תיירים מוכנסים למלון בהסגר. ההסגר משולם על ידי השלטונות היווניים. כמו כן, לפני הנסיעה יש למלא טופסהמציין את אנשי הקשר שלהם ביוון.

רוסים יכולים לבקר ביוון עם אשרת שנגן. כרטיס ממוסקבה לאתונה וחזרה לנוסע אחד במחלקת תיירים עולה מ-14,600 רובל. טיול לאי כרתים יעלה יותר – מ-40 אלף. ניתן לשכור חדר זוגי במלון ארבעה כוכבים ב-50-70 דולר ליום. אך זכרו כי עקב נגיף הקורונה, ייתכנו הגבלות על ביקור במסעדות, מועדונים ומקומות ציבוריים אחרים.

ללכת!

2. אלבניה

תמונה: andre quinou / CRStocker / Frame Studio / Shutterstock / Alena Guliyeva / Lifehacker

מרוסיה אתה יכול ללכת באלבניה השכנה עם יוון. ועכשיו הם לא צריכים שום בדיקות או תעודת חיסון. מאז 1 ביוני בוטל משטר המסכות בארץ, מותר לבקר במוזיאונים ובמסעדות וכמובן לשחות ולהשתזף על החוף. אלבניה נשטפת במימי הים האדריאטי והיוני. ישנם חופי חול וחלוקי נחל נקיים, ובאוגוסט מזג האוויר נעים – עד 30 מעלות צלזיוס.

אם אתם מתכננים לנוח במדינה מה-10 ביוני עד ה-30 בנובמבר, אז אתם לא צריכים ויזה. ניתן לשהות באלבניה עד 90 יום. טִיסָה לטירנה ממוסקבה ובחזרה עולה מ-22,700 רובל. ניתן לשכור חדר זוגי במלון ארבעה כוכבים תמורת 40–50 דולר ליום.

ללכת!

3. קפריסין

תמונה: FOTOGRIN / CRStocker / Frame Studio / Shutterstock / Alena Guliyeva / Lifehacker

מ -1 באפריל, תיירים רוסים יכול לנוח ובקפריסין. באוגוסט, מזג האוויר כאן חם ושטוף שמש. בקפריסין תיירים פעילים יתעניינו בסקי מים, דאיה מעל הגלים במצנח או צלילה במסכה. ואם תרצו לצאת לטיול, תוכלו ללכת לפארק הארכיאולוגי של פאפוס – תראו את החפירות של העיר העתיקה.

מטיילים מעל גיל 12 לפני ביקור בקפריסין צריכים לעשות בדיקת PCR (בתוך 24 שעות לפני היציאה) ולמלא הזמנה מיוחדת טופס. בשדה התעופה יהיה צורך לחזור על הבדיקה (מחירה 27-29 יורו), ולאחר מכן נצטרך להמתין לתוצאות בבידוד עצמי. נוסעים מחוסנים, כולל ספוטניק V, פטורים מבדיקת PCR והסגר.

לטיול לקפריסין אתה צריך נושא ויזת תיירים. לפיה, ניתן לבקר במדינה פעם אחת ולשהות בה לא יותר מ-90 יום בתוך שישה חודשים.

לטוס, זבוב ממוסקבה ללרנקה ובחזרה יכול להיות מ 21,400 רובל. לינה במלון ארבעה כוכבים תעלה 40-50 דולר ליום.

ללכת!

4. גאורגיה

תמונה: vvvita / CRStocker / Frame Studio / Shutterstock / Alena Guliyeva / Lifehacker

גאורגיה פתוחה לתיירים. כאן תוכלו להשתזף על החוף או לטייל בהרים. אוהבי אוכל טוב יאהבו אותו גם בג'ורג'יה – המטבח המסורתי עשיר במנות לבביות וריחניות.

כדי להיכנס למדינה, יתבקשו הרוסים להציג בדיקת PCR שלילית שנעשתה ב-72 השעות האחרונות לפני הביקור בגאורגיה. ביום השלישי לשהותכם בארץ, יהיה צורך לחזור על כך. אם יש לך תעודת חיסון מלאה (כולל ספוטניק V), אז אין צורך בבדיקה.

לפני חציית הגבול, עליך להשלים יישום. זה יבקש ממך להזין את היסטוריית הנסיעות שלך עבור 14 הימים האחרונים ופרטי יצירת קשר.

רוסים יכולים לטייל ברחבי גאורגיה ללא ויזה. כרטיס טיסה ממוסקבה לטביליסי ובחזרה עולה מ-21,900 רובל. ניתן למצוא חדר זוגי במלון ב-30$ ללילה.

ללכת!

5. קרואטיה

תמונה: Dreamer4787 / CRStocker / Frame Studio / Shutterstock / Alena Guliyeva / Lifehacker

מאז יוני הרוסים יכול לעוף לקרואטיה. מדינה זו מוכנה להציע לתיירים חופים חוליים וחלוקי נחל בים האדריאטי ואקלים ים תיכוני מתון. בקרואטיה יש ערים יפות. דוברובניק, למשל, ממוקמת ליד הים – גלי טורקיז שוטפים למרגלות מבצר מימי הביניים.

טיסות ממוסקבה ובחזרה לדוברובניק עולות מ-28 אלף רובל. ניתן גם לטוס לזאגרב – כרטיסים יעלו כ-21,500 רובל. עבור מגורים משותפים במלון ארבעה כוכבים, הם יבקשו 40-50 דולר ליום.

יש לבצע בדיקת PCR 48 שעות לפני ההגעה או בדיקת אנטיגן מהרשימה המוסמכת של האיחוד האירופי. זה חייב להיות באנגלית. ניתן להיכנס לארץ גם עם תעודת קורונה עברה או עם תעודת חיסון ספוטניק V – את החיסון השני יש לבצע לא יאוחר מ-14 יום לפני הנסיעה. במקרה זה, אין צורך לעשות מבחנים, אלא על התעודה להיות באנגלית. בנוסף, עליך למלא הַצהָרָה לגבי כניסה ובעלי הוכחת תשלום עבור לינה בקרואטיה.

תיירים רוסים צריכים לקבל ויזה לאומית כדי לבקר בקרואטיה. אם יש לך "שנגן" מרובה, תוכל להזין עליו את המדינה.

ללכת!

6. בולגריה

תמונה: Boyan Georgiev Georgiev / CRStocker / Frame Studio / Shutterstock / Alena Guliyeva / Lifehacker

הקיץ הזה אתה יכול לתכנן לנסוע לבולגריה. חופשות כאן יעלו פחות מאשר באתרי נופש פופולריים יותר באירופה, בעוד שיהיו פחות תיירים על החוף. לבולגריה חופים חוליים נקיים, טבע יפהפה ומטבח טעים.

כדי לנסוע לבולגריה, הרוסים צריכים להגיש בקשה לויזה לאומית. נוסעים מעל גיל 12 אינם יכולים להסתדר ללא תוצאות בדיקת PCR שבוצעה לא לפני 72 שעות לפני היציאה, אוֹ תעודות עם תוצאה של בדיקת אנטיגן מהירה שנעשתה 48 שעות לפני הכניסה לבולגריה. יש להראות את זה גם אם קיבלת חיסון נגד נגיף הקורונה.

כרטיס למטייל אחד במחלקת תיירים ממוסקבה ובחזרה יעלה החל מ-17,600 רובל, תלוי בעיר היעד. ותוכלו לשכור חדר זוגי במלון ארבעה כוכבים ב-30-40 דולר ליום.

ללכת!

7. מרוקו

תמונה: Rimgaudas Budrys / CRStocker / Frame Studio / Shutterstock / Alena Guliyeva / Lifehacker

אם אתה רוצה משהו אקזוטי יותר, אתה יכול לעוף במרוקו, במיוחד מכיוון שלרוסים מותר שם ללא ויזה. אבל תידרש בדיקת PCR לכל הנוסעים מעל גיל 10 – יש לבצע אותה לא לפני 48 שעות לפני הנסיעה.

אם לא התחסנתם נגד נגיף הקורונה, תצטרכו לעבור הסגר של 10 ימים ולבצע בדיקת בקרה ביום התשיעי. מטיילים עם תעודת חיסון מלאה, כולל ספוטניק V, אינם צריכים להתבודד. רק שימו לב שהחיסון חייב להיעשות לפחות 14 יום לפני הנסיעה.

חם במרוקו באוגוסט, אבל המים באוקיינוס ​​האטלנטי תמיד נשארים קרירים. אם משתעמם על החוף, אפשר לצאת לסיור באטרקציות טבעיות והיסטוריות או לבקר בבזאר המזרחי.

כרטיסים ממוסקבה לקזבלנקה ובחזרה ניתן למצוא ב-22,600 רובל, לשכור חדר זוגי במלון – תמורת 35-50 דולר ליום.

ללכת!

8. אוזבקיסטן

תמונה: MehmetO / CRStocker / Frame Studio / Shutterstock / Alena Guliyeva / Lifehacker

מטיילים שחקרו יעדים קלאסיים יכול ללכת לאוזבקיסטן. מדינה זו מושכת עם הצבע המזרחי, הארכיטקטורה העתיקה והמטבח הלאומי המעניין. המקומיים אומרים שהמראות נמצאים בכל מקום – אפילו תחנות המטרו, המעוטרות במוטיבים אוזבקיים לאומיים, הן ייחודיות. גם הטבע של אוזבקיסטן יפה ומגוון – ישנן מספר שמורות בהן ניתן להתפעל מנופי הרים ומישוריים.

רוסים לא צריכים ויזה כדי לנסוע לאוזבקיסטן. אבל תצטרך להראות בדיקת PCR שלילית שנעשתה ב-72 השעות האחרונות לפני ההגעה לארץ. וגם אתה צריך לעבור מבחן PCR שני כבר באוזבקיסטן עצמה תוך שבעה ימים מרגע ההגעה.

אתה יכול לטוס ממוסקבה לטשקנט ובחזרה תמורת 18,800 רובל. אין כל כך הרבה מלונות ארבעה כוכבים בארץ – חדר זוגי יעלה החל מ-45 דולר ליום.

ללכת!

9. סרי לנקה

תמונה: dodes11 / CRStocker / Frame Studio / Shutterstock / Alena Guliyeva / Lifehacker

מעריצים אסייתים יכול להחזיק חופשה בסרי לנקה. באוגוסט חם וכמעט אין גשם. הזמן הזה הוא הטוב ביותר לטיולים – אפשר, למשל, לבקר במה שמכונה "משולש תרבותי", הכולל את הערים אנורדאפורה, פולונארווה וקנדי. להלן השרידים ההיסטוריים העיקריים של סרי לנקה.

מטיילים מחוסנים מרוסיה חייבים לעשות בדיקת PCR לפני הטיסה, וכן ביום הראשון והשביעי במדינה. מבחנים בתשלום. תיירים ללא חיסונים נדרשים לעבור הסגר של 14 יום ולעבור שתי בדיקות PCR. תזדקק גם לביטוח רפואי מקומי המכסה טיפול בקורונה. ניתן לשלם עבור ביטוח ובדיקות בעת מילוי הרשאות לכניסה.

תיירים מחוסנים מְשׁוּחרָר משבועיים של הסגר. אבל מעודדים אותם להישאר במלונות שיש להם תעודת Safe & Secure.

כרטיסים ממוסקבה לקולומבו ובחזרה עולים מ-38,500 רובל. חדר זוגי במלון ארבעה כוכבים ניתן למצוא ב-20-30 דולר ליום.

ללכת!

10. איחוד האמירויות

תמונה: Jaromir Chalabala / CRStocker / Frame Studio / Shutterstock / Alena Guliyeva / Lifehacker

אוהבים לוהטים יכול לעוף לאיחוד האמירויות הערביות. באוגוסט יש כאן חום אמיתי – עד 40 מעלות. אבל יש גם יתרונות – בתקופה זו יש כאן מעט תיירים. אפילו המקומיים מנסים לעבור למקומות קרירים יותר. לכן, אם אתם סובלים היטב את החום, אתם מוזמנים ללכת. לאמירויות יש ארכיטקטורה מעניינת המשלבת גורדי שחקים ומסגדים עתיקים, תשתיות מפותחות והזדמנויות קניות רבות.

אם אתם מתכוונים לשהות במדינה פחות מ-90 יום, אינכם זקוקים לויזה. לפני היציאה יש למלא שני טפסים: לגבי מצב הבריאות ו האישורשתורידו את אפליקציית COVID-19 DXB (זמינה מ-Apple Store ו-Google Play) לפני שתבקרו במדינה. בנוסף, תזדקק לביטוח בריאות המכסה טיפול בקורונה ובדיקת PCR טרייה. באנגלית בצורה מודפסת (יש לעשות זאת תוך 72 שעות לפני ההגעה לארץ). ילדים מתחת לגיל 12 אינם צריכים בדיקה. עם ההגעה לארץ אתה וילדיך תעברו מבחן חוזר ללא תשלום. עד לקבלת התוצאות, עליך להקפיד על משטר הבידוד העצמי במלון.

כרטיסי טיסה ממוסקבה לדובאי ובחזרה עולים מ-19,200 רובל. ניתן לשכור חדר במלון ב-30-40 דולר ליום.

ללכת!

נסיעה בזמן מגיפה היא אמיתית, העיקר הוא לעקוב אחר כללי הבטיחות ולהכין את המסמכים הדרושים. ניתן לברר לאילו מדינות ניתן להגיע מרוסיה ובאילו תנאים באתר אוזון נסיעות. כאן תמצאו כרטיסים ליותר מ-800 חברות תעופה ללא תוספת תשלום, כמו גם כרטיסי רכבת. בתשלום באמצעות Ozon Card, אתה יכול לקבל 5% החזר כספי.

הקיץ הזה אוזון נסיעות רוצה לתמוך במטיילים ולתת להם 1,000,000 נקודות, שבאמצעותן ניתן לקזז חלק מעלות הכרטיסים. פרסים של עד 10,000 נקודות אוזון יוענקו ל-100 איש.

כדי להשתתף בתחרות יש לקנות כרטיסי רכבת או טיסה לכל תאריכים ולכל עיר מה-23 ביולי עד ה-20 באוגוסט ולהירשם לאינסטגרם * @ozon_travel. שם, בכל יום שישי, ייבחרו בשידור חי 25 זוכים, שיקבלו החזר על עלות הכרטיסים – מ-3,000 עד 10,000 נקודות אוזון.

למידע נוסף על התחרות!
*פעילויות של Meta Platforms Inc. והרשתות החברתיות שלה פייסבוק ואינסטגרם אסורות בשטח הפדרציה הרוסית.

איך לא להישאר בלי כסף וכרטיסים בטיול ומה לעשות אם זה אכן קורה

דברים לעשות בקוריאה: 13 רעיונות לחופשה פעילה