איך לנסוע ברווחיות: 6 דרכים לראות את העולם ולעזור לאחרים

1. טיולי צדקה

זוהי גרסה של סיורים שבהם המארגן מספק עבודה לאנשים בעלי הכנסה נמוכה, או מעביר חלק מהכספים שהתקבלו עבור טיולים לקרנות צדקה. הסיוע מופנה, למשל, ליתומים, לאלו הזקוקים לטיפול יקר, לבעלי חיים חסרי בית. ניתן למצוא ארגון מתאים בחיפוש אחר "סיורי צדקה".

אתה יכול גם לעזור לכספים רוסים במהלך נסיעות עצמאיות. למשל, אם אתם קונים כרטיסים, הזמינו מלון ותעשו ביטוח דרך הפורטל "זקוק לעזרה". Cashback מזוכה שם עבור ביצוע עסקה, הנשלחת אוטומטית לחשבון של ארגון צדקה. יחד עם זאת, המחירים לשירותים בפורטל אינם שונים מהסטנדרטים.

2. התנדבות

ישנן תוכניות התנדבות רבות למי שרוצה לטייל בהטבה. האפשרויות שונות מאוד: אפשר לעזור לאנשים בצרות, לעזור להציל בעלי חיים בסכנת הכחדה, ללמד ילדים אנגלית, למשל בתאילנד, להציל יערות, לבנות מרכזי חינוך וכדומה.

למציאת תכנית מתאימה יש לפנות למרכזי ההתנדבות. שם תוכלו לברר הכל על תנאי המגורים וכמות העבודה שיש לבצע. פרויקטים התנדבותיים יכולים להיות ממוקמים הן ברוסיה והן בחו"ל. באתר נאספים גם הצעות עדכניות גלישה טובה.

עוד על נסיעות בהתנדבות לְגַלוֹת בפורום הבינלאומי להשתתפות אזרחית #MYVMESTE, שיתקיים במוסקבה בחסות אונסק"ו בין ה-2 ל-5 בדצמבר. מדוע חשוב לעזור וכיצד להיות חלק מהתנועה יידונו במהלך הרצאות וכיתות אמן. יותר מ-150 דוברים ירצו בפורום, ביניהם ראשי ארגונים וקרנות מתנדבים, בלוגרים ועיתונאים. גם מתנדבים פעילים מ-10 מדינות בעולם ישתפו את הניסיון שלהם. ניתן להגיש בקשה להשתתפות בפורום עד ה-15 בנובמבר.

אני רוצה לנסוע בבטחה

3. משלחות ארכיאולוגיות וגיאוגרפיות

תמונה: Microgen/Shutterstock

הם מאפשרים לך ליהנות בו זמנית מהיופי של העולם שמסביב ולשחזר חפצים טבעיים או לחפש עתיקות. בדרך כלל אנשים בעלי חינוך מיוחד משתתפים במסעות, אך לעיתים מעורבים בהם גם מתנדבים שרוצים לנסוע בהטבה.

לדוגמה, קבוצה של משאלות מעת לעת מחזיק המכון לארכיאולוגיה RAS. ניתן למצוא גם מסלולים עדכניים ב אתר אינטרנט מועדון הנוער של החברה הגיאוגרפית הרוסית. בדרך כלל המארגנים מכסים את כל ההוצאות, אך ייתכן שתצטרכו להוציא כסף על כרטיסים לנקודת ההתחלה.

ואתה צריך להיות מוכן לעבודה קשה: לשבת כל היום ורק לראות את הטבע לא יעבוד. גם אנשים שאינם אנשי מקצוע משתתפים בחפירות, ייפוי שטחים, סידור שבילים אקולוגיים ועבודות תיקון.

4. לימודים בחו"ל

ישנן שתי דרכים לראות את כדור הארץ וללמוד משהו חדש. הראשון, לטווח ארוך, הוא קבלה לאוניברסיטה. כדי שזה לא ידרוש השקעות חומריות גדולות, אתה יכול לחפש מלגות ומענקים או לבחור מדינה עם השכלה גבוהה חינם גם לזרים, למשל, צ'כיה, גרמניה, נורבגיה. נכון, במקרה האחרון, תצטרך ללמוד שפה זרה מראש. אבל במהלך האימון ניתן יהיה לטייל ברחבי אירופה.

השני, לטווח קצר, הוא מעבר של קורסי שפה. אפשרות מתאימה ניתן למצוא בארה"ב, בריטניה, אירלנד, קנדה, אוסטרליה, דרום קוריאה, פורטוגל, צרפת, קפריסין ומדינות נוספות. אתה יכול ללמוד לא רק אנגלית, אלא גם צרפתית, קוריאנית, גרמנית, יפנית ושפות אחרות. הקורס בבתי ספר לשפות יכול להיות גם קצר וגם ארוך – משבועיים עד שנה.

5. חילופי עזרה

לזה הם קוראים עֲבוֹדָה בחוות ובחוות גננות, בבתי מלון או בהוסטלים, שבעליהן אינם מסוגלים לכסות את עלויות הצוות. בהתאם לכך, עבודתכם לא תשולם, ותצטרכו להגיע למקום תמורת כספכם.

אבל עבור עבודה בתוך בורסת העזרה, הם בהחלט מספקים אוכל ולינה, ובזמנך הפנוי אתה יכול לחקור עיר או מדינה חדשה. המתנדבים לא עסוקים כל היום, בדרך כלל 4-6 שעות, כך שבהחלט יהיו מספיק הזדמנויות לבילוי, היכרות עם תרבויות אחרות ואנשים מעניינים. וחלק מהמארחים מספקים לעובדים שיעורי אנגלית או יוגה בחינם, סיורי תיירות ובונוסים אחרים.

6. עבודה עונתית

תמונה: Serhii Bobyk / Shutterstock

דרך הנסיעה הזו דומה לקודמת, אך מיועדת למי שרוצה לחזור לא בידיים ריקות, אלא עם רווחים. ניתן לחפש עובדים לעונה לקטיף תותים ופירות יער אחרים באנגליה, פינלנד, גרמניה, פולין ושאר מדינות אירופה, עבודה בבתי מלון בטורקיה, בתי קפה באיטליה ובספרד. יש הרבה אפשרויות. יש צורך להתכונן לעבודה עונתית בקיץ גם בחורף: אם נדרשת ויזה לביקור בארץ, כדאי לקבוע את הזמן לרישום שלה.

בדרך כלל, מעסיקים מספקים דיור ומזון חינם, אבל תצטרכו לעבוד הרבה – 8 שעות ביום. אבל בסוף השבוע כבר אפשר לחקור את הארץ. עבודה עונתית נמשכת בדרך כלל בין שלושה לשישה חודשים, אבל אם אתה יכול לבנות מערכת יחסים אמון עם ההנהלה, יש סיכוי להישאר יותר זמן.

כיצד להעביר בעלי חיים במטוס: הוראות מפורטות

שלטו באופנוע שלג והצילו את הצפון מאשפה: 6 רעיונות למה שתייר צריך לעשות באזור הארקטי