אל תציע את ההרמיטאז'! 10 רעיונות יוצאי דופן של מה לראות בסנט פטרסבורג, קאזאן וערים רוסיות אחרות

סוללות, ברים, חפצי אמנות – יחד עם Aviasales אסף 10 מקומות מעניינים מכל הארץ.

1. ניז'ני נובגורוד, תחנת המים קויבישב

תמונה: Ivan_Kuznetsov / Shutterstock

המיקום הזה הוא ספר סקיצות אמיתי לאמנות רחוב. בתחנת שאיבת המים קויבישב הופיע הציור הראשון מסדרת הקירות החיים על ידי ניקיטה נומרז, אמנית מוכרת של ניז'ני נובגורוד ומארגנת פסטיבל אמנות הרחוב של מסטו. אם תגיעו לחוף הים הנטוש הזה, תוכלו בקלות לתפוס איזה מאסטר של אמנות רחוב בעבודה.

אמנות היא אמנות, אבל אל תשכחו מהזהירות: מגדל מים נבנה ב-1880, נסגר ב-1988 – המבנה רעוע במקומות עד לכישלון. אבל כאן אפשר יהיה לצלם תמונות מגניבות לזכר ניז'ני נובגורוד. לדוגמה, אתה יכול לנסות לצלם פנורמה עם תמונות של עיניים – הן מצוירות על העמודים היוצרים עיגול.

2. אירקוטסק, בית חרושת לאמנות "דורנברג"

תמונה: Sunun/Shutterstock

ושוב אמנות רחוב. במרחבי המבשלה לשעבר, אתה יכול למצוא מגוון סגנונות: מגרפיטי בשחור-לבן עם סמלי אירקוטסק ואותו מונוכרום ויקטור צוי על כל הקיר ועד לרישומים צבעוניים ברוח הקומיקס האמריקאי. עכשיו הטריטוריה של הצמח היא חלל מודרני שבו אתה רק רוצה לשתות איזה ראפ שקדים ולהתעטף בצעיף חם. אבל רק לפני כמה עשורים, דורנברג היה זרוע בלוחות רקובים וגרוטאות מתכת חלודה, והקהל כאן היה די שולי.

כעת, משרדים וסטודיו יצירתיים, סדנאות יצירה, ברים, אולמות תצוגה ומבשלת יצירה מתקיימים יחד במפעל לאמנות המנורות. תלמידי בית ספר עורכים סיום לימודים בדורנברג, תיירים חוקרים את הגרפיטי האטמוספרי, ולפטריוטים של הערים אף פעם לא נמאס להזכיר שהפורטר של אירקוטסק שכבש את האמריקנים נוצר כאן פעם.

3. סנט פטרסבורג, מסעדת צ'אק

תמונה: FOTOGRIN / Shutterstock

זה מעולם לא קרה בעבר, והנה שוב – המלצה על בר בסנט פטרסבורג. נראה שעם שיר אחד ידוע לשמצה גזר שנרוב את העיר למדריכים אלכוהוליסטים. אז צ'אק נכנס לגיליון הראשון של מדריך כזה מקרוס – דנילה הזמינה מנויים לטעום כאן מנה של מרק בקר. לבבי ועם מלפפון כבוש.

באופן כללי, צ'אק עוסק לא כל כך בשתייה, אלא בבשר. בתפריט מיטריה יש 10 סוגי סטייקים לא יקרים, 6 סוגי צלעות (יש אפילו שוקולד!), והמבורגרים הם לא לבעלי לב חלש ולצרי אופקים. זה נשמע עסיסי, אבל הציטוט של יורי מוזיצ'נקו עדיין מחייב זהירות: "אני לא זוכר מה קרה בבר הזה…"

למי שכמו דניה פופרצ'ני לא אוהב לבלות את כל הערב במקום אחד, אפשר להסתכל על "דיבור בקצרה» מאוויאסאלס. אוספים ממומחי נסיעות מקומיים יגידו לך היכן תוכל להגיע מצ'אק אפילו על שניים הלא ממש מוצקים שלך. ב"קורוצ'ה" נאספים לא רק מקומות פופ מגלויות, אלא גם נקודות מועדפות של תושבים מקומיים וכוכבים. לדוגמה, בצ'אק אתה יכול למצוא את עצם הציטוט של Muzychenko "אני לא זוכר מה קרה בבר הזה…" על לוחית השם של Aviasales. יש כמה שלטים כאלה בסנט פטרסבורג – נסו לארגן באמצעותם מסע עיר להולכי רגל ואספו הכל.

תמונה: Aviasales

הפרויקט נוצר לצורך היכרות מפורשת עם ערים. אם אתם לא יודעים לאן לטוס, פתחו את "Koroche" ועכשיו אתם כבר יודעים מה לראות בזמן הנסיעה. למרות שיש כל כך הרבה לוקיישנים מגניבים באוספים שאפילו הילידים יתעניינו.

4. קאזאן, מרכז לתרבות עכשווית "שינוי"

תמונה: Madrugada Verde/Shutterstock

הקרמלין, המדרחוב של באומן, Staro-Tatarskaya Sloboda וסוללת אגם Kaban – כך נראית רשימת האטרקציות הפופולריות ביותר של קאזאן בקרב תיירים. כאשר אתם מנהלים את המסלול הזה, גשו למרכז "סמנה" – הוא ממוקם ליד תחנת הרכבת.

בסמנה מתקיימים קונצרטים, ירידי ספרים ופסטיבלי אמנות, מוקרנים סרטים דוקומנטריים וסרטים עלילתיים, מארגנים הרצאות ותערוכות – בכלל, למדו את הפוסטר לפני הביקור. במקביל, חפשו כאן מזכרות לעצמכם או לחברים. בשטח המרכז פועלות חנות ספרים וחנות ויניל: ניתן לבחור, למשל, הוצאה יוצאת דופן על אמנות או תקליט נדיר כסט למגנט מסורתי (או במקומו).

5. יקטרינבורג, אנדרטה טבעית "אוהלי אבן"

תמונה: Poteryaev Sergey / Shutterstock

מקום למי שרגיל ללכת בנעלי ספורט. כעת המקומיים אוהבים לערוך כאן פיקניקים וטיולי אופניים, ושלושת אלפים שנה לפני תקופתנו חיו כאן אנשים עתיקים – ההיסטוריה של האנדרטה נכנסת אפילו לג'ונגל כזה. סלעי הפאלאטוק מגיעים לגובה של 12 מטרים, ובעומק הפארק ישנו אגם שרטאש, שמעליו מתנשאים מרסי גרניט לגובה 24 מטרים.

יש גם אמפיתאטרון אבן בפאלאטקי – תמונות שם על רקע אורנים דקיקים מתגלים כתוססים מאוד, במיוחד אם מצליחים לתפוס את קרני השמש פורצות דרך העצים. תמונות לא פחות יפות אפשר לצלם על סלעים מכוסי אזוב ומדרגות אבן, אז אם אתם מתכננים צילום ב יקטרינבורגכדאי להסתכל מקרוב על "אוהלי האבן".

6. ולדיווסטוק, סוללת צסרביץ'

תמונה: Daryak/Shutterstock

סוללת הספורט עם גלגל ענק, מוזיאון, מזרקה, מגרשי משחקים, ברים ואוכל רחוב פופולרי בקרב תיירים בוולדיווסטוק. שם רועש ועליז, אבל סוללת צסרביץ' יקרה יותר למקומיים: כאן רוקדים סלסה על לוח שחמט ענק, רוכבים על קטנועים, מנהלים שיחות פילוסופיות על קפה ומסתכלים על הספינות. על הסוללה תוכלו לתכנן בבטחה טיול משפחתי וערב רומנטי – העיקר לעלות על הגל הכללי של הרפיה ולא למהר לשום מקום.

אגב, המדרחוב נקרא על שם הקיסר הרוסי האחרון. במהלך ביקור בוולדיווסטוק בשנת 1891, הצארביץ' ניקולאי אלכסנדרוביץ', ניקולאי השני לעתיד, הניח באופן אישי את לוח היסוד הראשון ביסוד מרכז בניית הספינות העתידי. הסוללה הייתה חלק משטחו של אותו צמח, ומכאן השם הפומפוזי.

7. קלינינגרד, בר "ילצין"

תמונה: Eremin Aleksey / Shutterstock

בשנת 2017 קיבל ילצין את תואר פריצת הדרך של השנה בפרס המסעדה הראשית בקלינינגרד, פומפרניקל. בתקופת הקורונה, למהר לאנשהו כבר לא כל כך קל, אבל בָּר עדיין פופולרי – כנראה, השם קליט. אגב, אמנם תלוי על קירות המוסד ציטוט מהחוקה המבטיח חופש ביטוי ומחשבה לכולם, אבל עדיף לא לשאול את הברמנים על מקור השם. נמאס לנו לענות, ולכל אחד אולי יש סיבות משלו לקרוא לבר על שם הנשיא הראשון.

תמונות בהירות מובטחות כאן – הכל בזכות הפנים היפה. שולחנות עשויים מחביות, ראש צבי, חצים, מלאכה רוסית וכמובן שטיח על הקיר – ילצין כל כך אטמוספרי, שאיליה ורלמוב, הם אומרים, לשנייה אפילו שכח להתמרמר על המזגנים בחזית. . אבל רק לשנייה.

8. טומסק, הגן הבוטני של TSU

תמונה: פארילוב / Shutterstock

האטרקציה הקלאסית והשמרנית אינה פשוטה כפי שהיא נראית. כאן, למשל, אתה יכול לארגן ציד צילומים עבור אלפים וחתולים בעלי כנף – פסלים כאלה הופיעו לאחרונה בחממה הסובטרופית של הגן. אבל גם בלי יצורים קסומים, הליכה מתחת לעצי דקל באמצע סיביר היא קסם אמיתי.

הגן אסף 8,000 מינים של צמחים, וכמחציתם הם נציגי הטרופיים והסובטרופיים. החממה המקומית מפורסמת לא רק בעולמה הפנימי העשיר, אלא גם בעולמה החיצוני המצטיין. גובה האיון הירוק פנימה טומסק מגיע ל-31 מטר – זוהי אחת החממות הגבוהות בעולם. הצמחים העתיקים ביותר בגן הם כבר בני יותר ממאה שנים – מאשר לא בני המאה הסיבירים המפורסמים.

9. סנט פטרסבורג, בית קפה Umami

תמונה: Christophe Faugere / Shutterstock

זוהי חנות נודלס שהשף המותג שלה שיחזר את הראמן האהוב על נארוטו אוזומאקי. מעריצי אנימה יכולים להרגיש כאילו הם בנעליו של גיבור כת, לצעוק "איטדקימאס!" ולהסתער על אטריות חריפות עם חזיר, ביצה ותלתלים לבנים יפים. למרות שצעקות חזקות, אולי, לא אמורות להיות: בֵּית קָפֶה קטן וקל מאוד להפר את שלוותם של אוהבי המטבח הפאן-אסיאתי מהשולחן הסמוך.

בנוסף לראמן, התפריט כולל את הלחמניות הרגילות וטום יאם. גם מריאנה רו אהבה את Umami – המלצה חזקה, לאור העובדה שהבלוגרית גרה ביפן שש שנים.

10. קרסנודר, פארק ספורט

תמונה: Quatrox Production / Shutterstock

מקום למי שעדיין שומר את "משחק הקלמארי" בראש ובלב: מאוד בהיר, מסוגנן ופזיז כאן. חופשי לשחק סטריטבול, כדורעף קלאסי וטקבול הוא משחק שמשתמש בשולחן מעוקל כמו שולחן פינג-פונג, כדור כמו כדורגל וכל חלקי גוף מלבד הזרועות. אתה יכול לשחק אחד על אחד, או שאתה יכול לשחק בזוגות. לאוהבי הפח יש פינת אימונים ו-25 סימולטורים; לאוהבי אתגרים יש מסלול מכשולים ב-12 מקטעים.

ובתשלום נוסף, תוכלו לשחק במגרשים עבור סוגי טניס שונים. לכל אחד מהם יש צבע משלו, ואלה אינם הגוונים האפורים-צהובים הרגילים של אולמות בית הספר לחינוך גופני. לילך, סגול, ירוק עז: נראה היה שהיוצרים קיבלו השראה מהמשפט "ספורט זה החיים" והפכו את הפארק למואר ותוסס ככל האפשר. באופן כללי, הוא מעוצב כל כך מגניב שיהיה כיף לעשות את זה, ופשוט לטייל ולראות איך אחרים משחקים ועובדים על עצמם, זה גם יהיה נחמד. בְּ הפארק עדיף לבוא בבגדי ספורט ונעליים, אחרת הם עלולים לא להכניס אותך.

אם אתה לא יודע לאן ללכת, מדור Airsales "דיבור בקצרה» יעזור לך להכיר עיר חדשה תוך דקה ולקבל השראה לטייל. אין צורך לחפש שום דבר בעצמך – מדריכים מקומיים כבר שיתפו היכן לגור, לאן ללכת ואיפה לצלם תמונות באינסטגרם.

זה נוח לתכנן טיולים עם בקיצור: אם אתה צריך לצלם את אמא שלך, חפש אתרים קלאסיים בלשונית המפורסמת, ואם אתה רוצה לרדת ממסלול התיירות, בחר מקומי וראה היכן המקומיים נמצאים. במדור "Instaplace", צלמים מייעצים מקומות לצילום – מיד עם זוויות והזמן הטוב ביותר לביקור. עכשיו ב"קורוצ'ה" יש כבר יותר מ-70 ערים רוסיות וזרות.

*פעילויות של Meta Platforms Inc. והרשתות החברתיות שלה פייסבוק ואינסטגרם אסורות בשטח הפדרציה הרוסית.

כמה טיפים נשארו בגרמניה? האם עלי להודות למלצרים היפנים? אנו מבינים את הנימוס הפיננסי של מדינות שונות

חבל אפילו לאכול: 13 תמונות של מאפים מדהימים ביופיים