כיצד להשתמש בתשלומים אוטומטיים כדי להקל על החיים, לא בארנק

מהם תשלומים אוטומטיים ומהם

למילה זו שתי הגדרות. במובן הצר יותר, הוא משמש כתיאור של שירות בנקאי. בנקים רבים מאפשרים לך להגדיר חיוב אוטומטי של כסף לתשלום חשבונות דרך האתר או האפליקציה שלהם. בדרך כלל אנחנו מדברים על תקשורת סלולרית, אינטרנט, דיור ושירותים קהילתיים, קנסות.

במובן הרחב, תשלום אוטומטי יכול להיקרא כל חיוב כספים מחשבונך ללא השתתפותך הישירה, וזה לא משנה היכן הוא מופק. לדוגמה, כאשר אתה מנוי לשירות מסוים, הוא מושך מדי פעם כסף בעצמו באמצעות הפרטים שציינת. זה עדיין אותו תשלום אוטומטי, אם כי בחיי היומיום קוראים לזה אחרת, אבל המהות לא משתנה – אין צורך לחדש את המנוי באופן ידני.

ישנם שני סוגים של תשלומים אוטומטיים:

  1. לפי לוח הזמנים, כאשר סכום מסוים מחויב בתאריך מסוים. ככלל, זה קבוע, אבל זה לא הכרחי. למשל, סכום שונה יצוין בכל פעם בתשלום עבור דיור ושירותים קהילתיים.
  2. לפי היתרה בחשבון, כאשר משלמים על משהו שלא בזמן המוסכם, אלא על היקף השירותים המתקבלים. לדוגמה, התעריף שלך לנייד מרמז שאתה משלם על סמך כמה שניות או מגה בייט אתה מבלה. במקרה זה, הכספים מחויבים מחשבון הבנק שלך לנייד שלך ברגע שהאחרון הופך נמוך מדי. יתרה מכך, אתה זה שקובע את הגבול שבו מועבר הכסף, וכמה.

למה אתה צריך תשלומים אוטומטיים

זה נוח. אדם מודרני מתמודד עם מספר עצום של חשבונות ושירותים. כדי לשלם את כולם, אתה צריך להשקיע פרק זמן מסוים.

אבל הכי הרבה משאבים זה לזכור על מה ומתי לשלם. לפעמים לשכחה יכולה להיות השלכות. לדוגמה, אם לא שילמת את ההלוואה שלך בזמן, חויבו בקנסות, והם יכולים להיות די גדולים.

עם זאת, תשלומים אוטומטיים אינם טובים רק לתשלום חשבונות ושירותים. לפעמים אפילו אין לך ברירה – זו לרוב הצורה היחידה של אינטראקציה עם השירות. מחיקה אוטומטית מאפשרת לסייע ביעילות לנזקקים. חשוב מאוד לארגוני צדקה לקבל תרומות, אמנם קטנות, אך קבועות. זה מאפשר להם לתכנן את פעילותם ולהימנע ממצבים בהם אין כסף כלל. ולכן, מנוי, שהוא גם הגדרת תשלום אוטומטי, במקרה זה הוא דרך ממש טובה לספק תמיכה.

מדוע תשלומים אוטומטיים מסוכנים?

אין שום דבר מושלם בעולם, אז יש כמה חסרונות לתשלומים אוטומטיים.

אתה מאבד שליטה על ההוצאות שלך

חשבונאות הוצאות חשובה להבנת מבנה ההוצאות, חיסכון וגיבוש תקציב אישי. כאשר אתה משאיר הכל לחסדי האוטומציה, אתה מסתכן שלא תפקח מקרוב על העלויות הללו. וזה הכרחי כדי לא לשלם יותר מדי.

אתה מסתכן בתשלום יתר

אוטומציה נכשלת. לדוגמה, ייתכן שפרטי הנמען ישתנו, אך הכסף ימשיך להיות מחויב ממך. כלומר, תשלחו בו זמנית כספים לשום מקום ותצברו חובות למי שיש לכם הסכם איתו.

אפשרות נוספת היא שהשירות התייקר, ועוד כסף חויב מחשבונכם. אם תעקבו אחרי זה, תוכלו לבחור ספק אחר בזמן ולא לשלם יותר מדי.

לבסוף, אף אחד לא חסין מטעויות, כולל אלה שמחייבים אותך. סביר להניח שאחרי ההליכים תעשה חישוב מחדש והכל יוחזר. אבל יותר נעים להבין לפני ששילמת, ולא אחר כך.

קורה גם שפשוט שוכחים לבטל את התשלום האוטומטי. זה נכון במיוחד עבור שירותי מנוי. והכי חשוב, אתה לא יכול להציג שום דבר בפני הנמען – אתה עצמך אשם.

תחויב בעמלה

זה קורה לפעמים אם אתה מגדיר תשלום אוטומטי דרך שירות בנקאי. בדרך כלל מדובר בכמות קטנה. אבל אם לא ידעתם על העמלה ואז גיליתם שהיא מנוכה, זה יכול להיות מתסכל.

כיצד להשתמש בתשלומים אוטומטיים

הגדר תשלומים אוטומטיים עבור סכומים קבועים

בחלק מהשירותים הכל פשוט וברור. לדוגמה, אתה משלם 450 רובל לחודש עבור האינטרנט. זה אותה כמות. המפעיל, ככלל, מגדיל את עלות השירותים לא כל כך לעתים קרובות ולא ביקורתית. אז אתה יכול לאפשר תשלום אוטומטי ולבדוק מעת לעת כמה מחויב.

אבל יש חשבונות שבהם המספרים שונים בכל פעם. לדוגמה, כאלה הם חשבונות שירות. הסכום הכולל בהם תלוי בגורמים רבים, ועדיף לבדוק את כל זה ידנית לפני התשלום. נניח שחברת הניהול עלולה לא לקחת בחשבון את קריאות המונה או לפתע להחליט שבדירה שלך מתגוררים יותר אנשים מהנדרש. או שאתה בעצמך נעדר זמן רב ורוצה להגיש בקשה לחישוב מחדש. כאן עדיף להבהיר הכל לפני מחיקת הכספים.

באופן דומה, עם קנסות של משטרת התנועה – רק לעתים רחוקות מישהו רוצה שהם יימחקו כברירת מחדל. במיוחד אם הם מונפקים על בסיס נתונים ממצלמות צילום צילומי, אשר מאי לעשות טעויות. במקרים כאלה, יש לשלם הכל באופן ידני.

בדוק אם יש אוטומציה

הקפד להקדיש כמה שעות כל 1-2 שבועות כדי לבדוק שוב את ההוצאות שלך. זה טוב לא רק לתשלומים אוטומטיים, אבל עכשיו אנחנו מדברים עליהם. בדוק שוב דפי בנק, ראה אילו סכומים ולאן הם הלכו. כך שתוכל לזהות ולתקן במהירות שגיאות במרדף חם.

לְנַסוֹת 🧐

שמור על רשימת מנויים

כדי לא להתבלבל בתשלומים אוטומטיים ובמנויים, יהיה נחמד שיהיה שלט ב"ענן" או רשימה בכל אפליקציה מתאימה. זה אמור לציין מתי חיברת את המשיכה האוטומטית של הכספים וכמה מועבר.

לוחית זו תהיה שימושית כאשר תבדוק שוב את הוצאות הרכב שלך. ובעזרתה, יהיה קל לתעדף ולבטל את המנוי מהפחות נחוצים אם תצטרך לעבור למצב שמירה.

והכי חשוב: הרשימה הזו בהחלט צריכה לכלול את המנויים שחיברתם לטובת תקופת הניסיון. כמעט כל שירות מספק 1-3 חודשים בחינם, אך עדיין יש לציין את פרטי הכרטיס. כאשר תקופת הניסיון מסתיימת, הכסף נמשך מחשבונך. כדי למנוע את זה, אתה פשוט מציין את השירות בטבלה. זה יהיה גם נחמד להגדיר הודעה שתגיד לך מתי הגיע הזמן לבטל את המנוי.

סמן את תיבות הסימון כדי למנוע הרשמה למיותר

בוודאי נתקלתם במצב שבו בקנייה באינטרנט אתם מכניסים את פרטי הכרטיס שלכם, והשירות מציע לשמור אותם. ולעתים קרובות תיבת הסימון מסומנת אוטומטית. אם לא תסיר אותו, המידע יישמר. אותו דבר קורה עם מנויים, אז בדקו היטב את כל העמוד כדי לא ליפול בפח הזה.

קרא גם 🧐

5 שירותי אחסון מזוודות מקוונים שיעזרו לכם לשכוח את המהומה עם המזוודות

ממשלת הפדרציה הרוסית בחרה את האתרים הראשונים שניתן לגשת אליהם אפילו עם אינטרנט ללא תשלום