10 דברים לא ברורים שיכולים להשפיע על היסטוריית האשראי שלך

היסטוריית האשראי שלך משקפת אם לווית כסף וכמה ממושמעת החזרת אותו. הבנקים משתמשים בו כדי לבדוק את היושרה שלך בעת אישור הלוואות.

לפעמים ההחלטה של ​​מוסד אשראי יכולה להיות מושפעת מדברים קטנים שונים שנראים חסרי משמעות. הנוכחות שלהם לא אומרת שלעולם לא תקבלו שוב הלוואה – בכלל לא. אבל עדיף להימנע מהצטברות של טעויות אלו בהיסטוריית אשראי אחת.

1. חוסר בהלוואות בעבר

נראה שאם אתה לא לוקח הלוואות, אז הכל בסדר עם הכסף שלך. לכן, היסטוריית אשראי ריקה אמורה רק להגדיל את הסיכויים שלך לקבל הלוואה. אבל תראה את המצב מהבנק.

לפי היסטוריית האשראי שלך, הוא יכול לנחש מה הסיכוי שתחזיר את החוב והאם תעשה זאת בזמן. שימוש במסמך ריק לשם כך הוא כמו הכפלה באפס, כי לא ניתן להסיק מסקנות מהמידע החסר. כך שלא ברור לבנק איזה לווה תהיו.

עם זאת, אין צורך לרוץ ולקחת הלוואה כדי להוסיף אותה להיסטוריית האשראי שלך. רק זכור שכאשר אתה מגיש בקשה, תצטרך להיות יותר משכנע, כגון הוכחת הכנסה.

2. הגשת בקשה להלוואה למספר בנקים

נניח שהחלטתם לרמות: שלחו בקשות לבנקים שונים במקביל ותראו באילו תנאים כל אחד מהם יאשר את ההלוואה כדי לבחור בהצעה טובה יותר. בקשות אלו ייכנסו להיסטוריית האשראי ועלולות לגרום לה לחשוד.

מהצד של הבנק, האסטרטגיה שלך לא נראית כמו מהלך חכם. נראה שזו התנהגות של אדם שזקוק מאוד לכספים ולכן בבהלה עוקף בנקים כדי לקבל כסף מהר יותר. אז אתה הופך ל"לקוח" לא אמין.

3. סירוב ההלוואה שלך

בהמשך לדוגמא הקודמת, נניח שכמה בנקים אישרו לכם הלוואה. קיבלת הצעה אחת ודחית אחרת. סירובים אלה נופלים גם להיסטוריית האשראי. ונראה שאין שום דבר שיכול להשתבש, כי פשוט לא לקחתם את הכסף.

אבל הבנק מוציא משאבים מסוימים בעת אישור הלוואה: הוא בודק את כושר הפירעון שלך, מחשב דירוג אשראי וקובע כמה אתה יכול לתת. וזה לא הגיוני להוציא משאב על אדם שמסרב הלוואות – קל יותר לדחות מיד את בקשתו ולהתמודד עם לקוחות אחרים.

4. כרטיס אשראי עם הגבלה משמעותית

אולי נכנעת לשכנוע והנפקת כרטיס אשראי ליתר בטחון. או שאתה משתמש בכרטיס זה באופן פעיל כדי לקבל בונוסים. אין לך חובות על זה, אז זה לא גורם לדאגה.

עם זאת, עבור הבנק, יש לך פוטנציאל הלוואה, והרבה ממנה. אחרי הכל, אתה יכול למשוך סכום גדול מהכרטיס בכל עת ולהוסיף את החוב הזה להלוואה שלהם. זה, בתורו, יכול להוביל לכך שלא תוכל לשלם את כל החובות שלך.

5. ערבות להלוואות של אחרים

במקרה זה, המצב הוא בערך כמו בכרטיס אשראי. עכשיו אין לך חובות, אבל הערבות היא פצצת זמן מתקתקת. זה אולי לא יתפוצץ, אבל אם כן, זה בהחלט יפגע בך.

כאשר הלווה העיקרי לא מצליח להחזיר את החוב, הנטל נופל על הערב. מה שהופך אותו לא מאוד נחשק לקבלת הלוואה מבנק.

6. חובות על דירה משותפת ולא רק

לא כל החובות נכללים בהיסטוריית האשראי, אלא רק אלו שבגינם הגיע התיק לבית המשפט. אם התקבלה נגדך החלטה על הוצאה לפועל ולא שילמת את חובותיך תוך 10 ימים, הארגון אליו שילמת פחות, משדר מידע על כך בלשכות האשראי. הבנקים רואים זאת ואינם רוצים להתמודד עם אדם שכבר לא עמד בהתחייבויותיו.

7. הלוואה מארגון מיקרופיננסים

כאן המצב הוא כפול. מצד אחד, אם לקחתם הלוואה מארגון מיקרופיננסים והחזרתם אותה בזמן, זה מאשר את תום הלב שלכם. מצד שני, עשויות להתעורר שאלות מדוע הלכת ל-MFI. אין מספיק כסף ליום המשכורת? הבנת שהבנק יסרב לך? אז העובדה הזו של הביוגרפיה שלך עשויה להיחשב מחשידה.

ההחלטה תהיה תלויה במדיניות הבנק. נכון, לא סביר שאדם מהרחוב יידע על כך, שכן מוסדות האשראי שומרים על מערכות התשלום שלהם בסוד כדי שרמאים לא יגיעו אליהם.

8. שינוי תכוף של נתונים אישיים

מידע אישי משתנה בהיסטוריית האשראי שלך בכל פעם שאתה מגיש בקשה לבנק עם נתונים חדשים. ומוסדות רואים באיזו תדירות אתה עושה את זה. כמובן, אף אחד לא יראה את השינוי של מספר הטלפון חשוד. אבל אם זה קרה שש פעמים בשנה האחרונה, זה מדאיג.

9. טעויות וחוסר תשומת לב

כיום תהליכים רבים הם אוטומטיים, אך לעתים קרובות יש לאדם יד בהם, והוא נוטה לטעות. לדוגמה, ניתן להפקיד כסף לחשבון הנגבה בתשלומי הלוואות, אך להשאיר אגורות. ומחסור של אגורה אחת יהווה בסיס לבנק לתקן את העיכוב.

לכן כדאי לבדוק לאחר כל תשלום האם הכל תקין, האם הכסף הגיע לשם ובאיזה נפח. ובעת החזר ההלוואה הקפידו לקחת אישור בנקאי המאשר עובדה זו וכי אין למוסד טענות כלפיכם.

10. הלוואות שלקחו רמאים

אולי אתה לא יודע שהפכת לברירת מחדל קשה. זה קורה אם הלוואה על שמך נלקחה על ידי רמאים. ניתן לערער על פעולות אלו באמצעות פנייה לבנק ולמשטרה. עם זאת, בשביל זה אתה צריך ללמוד על הלוואות הונאה.

לכן, עליך לבדוק מעת לעת את היסטוריית האשראי שלך בעצמך כדי לברר אם הוא פגום. פעמיים בשנה זה יכול להיעשות בחינם.

קרא גם 💰📋

*פעילויות של Meta Platforms Inc. והרשתות החברתיות שלה פייסבוק ואינסטגרם אסורות בשטח הפדרציה הרוסית.

טרנדים ואירועים בפברואר שמשקיעים צריכים לשים לב אליהם

מהו משך האג"ח וכיצד לקבוע אותו