25 טיפים להליכה לסופר שיחסכו כסף, זמן ועצבים

אתה יכול להאזין לכתבה. אם זה יותר נוח לך, הפעל את הפודקאסט.

לפני הביקור בסופר

1. תכננו את התפריט שלכם לשבוע

אם תדעו בדיוק מה ומתי תבשלו, תוכלו לקבוע מה בדיוק אתם צריכים לקנות, ומה כבר יש בשפע במקרר. זה יחסוך מכם רכישות פזיזות ובמקביל ממחשבות כואבות על מה לבשל לארוחת ערב במהלך השבוע.

2. בדוק הנחות

עיין באתר הסופרמרקט וגלול בקטלוג הוירטואלי, השתמש באפליקציות מיוחדות כדי לחפש הנחות. אם אתה מוצא מבצעים מצוינים על מוצרי חיי מדף ארוכים, אולי תרצה להוסיף אותם לרשימת הקניות שלך כדי לחסוך קצת כסף.

3. ערכו רשימה

גם אם יש לך זיכרון מצוין, לא צריך לסמוך עליו בעניין הזה. רשמו על פיסת נייר או הזינו בסמארטפון רשימה של מוצרים שאתם צריכים לקנות.

תסתכל בחדר האמבטיה ובארון מתחת לכיור: ייתכן שנגמרו לך חומרי הכביסה או שקיות האשפה. אז אתה יכול לקנות כל מה שאתה צריך בבת אחת.

4. תפוס את השחקן

פרדוקסלי אבל נכון: מוזיקת ​​רקע איטית עולה המכירות בחנויות ב-38%. פחות מנגינות מדיטטיביות מהאוזניות יעזרו לכם להימנע מהמלכודת הזו.

5. לאכול

זה לא קשה לפתות אדם רעב עם אוכל, והוא ימלא את הסל בצורה הרבה יותר פעילה. מדענים אפילו חישבו כמה: אם לא אוכלים מראש, לְבַלוֹת בממוצע 64% יותר מאשר עם בטן מלאה.

6. בחר את הזמן הנכון

סביר להניח שתצטרך לרוץ ללחם אחרי העבודה בשעות העומס. רכישות בקנה מידה גדול עדיף לתכנן לזמן מתאים יותר. אז תמנעו מתורים ענקיים ומצפיפות במעברים, והמדפים לא ירגיזו אתכם עם חלל פעור.

כדי לחשב את הזמן הנכון, שקול מתי ללכת לסופר הוא הכי לא נוח. אגב, חלק מהחנויות מציעות הנחות נוספות לימים מיוחדים ושעות קניות, חפשו מידע בעמדת המידע.

7. חונים קרוב יותר ליציאה

אתה נכנס לאור הסופרמרקט, ואפשר לעשות כל מרחק, אבל אתה יוצא עם חבילות ענק או עגלה כבדה. לכן, הנסיעה חזרה צריכה להיות קצרה ככל האפשר.

ברצפת המסחר

8. הגבל את הזמן שלך

הגדר יעד לבצע רכישות בזמן מסוים אך סביר. תזמון הדוק לא ייתן לך את ההזדמנות "לראות משהו אחר" ולבזבז יותר מדי. חוץ מזה, הקטגוריה "כל דבר אחר" רק לעתים נדירות כוללת משהו שאתה צריך.

9. ללכת רק בנתיבים ספציפיים

אם אתם צריכים פסטה, כרוב וחלב, לכו למדפי הירקות, מוצרי החלב והפסטה. שיטוט לאט בסופר גורם לך לקנות משהו שלא היה מתוכנן. וכדי שלא תפחדו לשכוח לקחת משהו, יש לכם רשימה.

10. ראה להלן ולמעלה

מדפים בגובה העיניים שמורים לסחורה היקרה ביותר. אז שווה להסתכל למטה כדי למצוא מוצרים עם מחיר סביר יותר. שימו לב שיותר זול לא אומר גרוע יותר. פשוט השוו בין מרכיבים.

אגב, ברמה שמעל 170 ס"מ, עשויה להיות גם סחורה זולה מצוינת. ועוד יותר שווה לחפש מוצרים שהסתיימו על המדפים: ייתכן שרוטב הקידום פשוט לא הספיק לעבור מהחבילות למקום המתאים. נכון, כדי לקבל את זה, עדיף להתקשר לעובד סופרמרקט.

11. קרא תוויות

שימו לב לתאריך התפוגה, תאריך הייצור, תנאי האחסון ואל תשכחו מההרכב. למשל, גבינה וקוטג' לא אמורות להכיל שומנים צמחיים. ויוגורט דל שומן יכול להיות גבוה יותר בקלוריות מאשר יוגורט רגיל, וזה חשוב אם אתה קונה אותו למטרות תזונה.

12. בדקו את תנאי המבצע

אם אתם מעוניינים בתגי מחיר צהובים, התייחסו לתהליך הבחירה מתוך מחשבה. ראשית, בדקו את תאריך התפוגה של הסחורה, אולי כך מוכרים בסופר מלאי עודף. שנית, ציין את התנאים: ייתכן שמחיר המבצע תקף רק לרכישת שלוש סחורות באותו השם, אך אין צורך בשלושה בתי חתולים.

13. שימו לב למחיר

העצה הזו נשמעת כמו קפטן ברור, אבל רבים לא מסתכלים על עלות הסחורה שהם קונים באופן קבוע. אתה רגיל לעובדה שקרטון חלב עולה 64 רובל, ואתה פשוט שם אותו בסל. אבל אולי יתברר שהמוצר כבר הרבה זמן שווה הרבה יותר.

אם אינך יודע מה המחיר של מוצר שאתה קונה לעתים קרובות, אתה מפסיד חיסכון.

14. חקרו את מותג הסופרמרקט שלכם

רשתות רבות מייצרות סחורות תחת המותג שלהן. הם נבדלים על ידי אריזה לא ברורה, מחיר נמוך והיעדר כל פרסום. בין מוצרים כאלה, אתה יכול למצוא סחורה איומה ונפלאה כאחד. אתה יכול לגלות את האיכות על ידי קריאה מדוקדקת של התוויות, ואבוי, על ידי ניסוי וטעייה.

15. חשב את העלות של קילוגרם

חלק מהסופרמרקטים כותבים על תג המחיר לא רק את עלות האריזה, אלא גם את מחיר הסחורה לכל ק"ג. אם הם לא, ספרו בעצמכם. הנתון הזה הוא שמדבר בצורה הכי רהוטה על העלות האמיתית של הסחורה ועוזר לבחור את האפשרות הרווחית ביותר מבין כמה.

16. סיבוב כמו שצריך

499 רובל זה 500 רובל, לא 400. כן, ההבדל הוא "רק" 99 רובל, אבל כמעט אלף ייגמרו מ-10 סחורות, אז אולי לא תתאים לתקציב.

17. הסתכלו לעומק

קונים גבינת קוטג' לכל השבוע, אבל על המדף יש רק מוצר שפג תוקפו מחרתיים. הסתכלו על החבילות בשורה השנייה, השלישית, וכן הלאה עד לקיר ממש.

המוכרים מחזירים סחורה טרייה יותר, וזה הגיוני: כך הקונים ממינים לראשונה מוצרים שעומדים לפוג.

18. טפל בסחורה ארוזה מראש בזהירות.

על אריזת הנקניק או הגבינה הפרוסה ניתן למצוא לרוב רק את תאריך האריזה, שקל להחליף יחד עם הניילון. ואף מילה על תאריך הייצור. אז רכישות כאלה הן בסכנה ובסיכון שלך. יתרה מכך, רוב הסופרמרקטים כבר מציעים לחתוך מוצרים כמו גבינה ונקניק, פשוט שאל את המוכר על כך.

19. שקלו בעצמכם ירקות ופירות

זה נחמד שמישהו יעשה עבורך את העבודה המלוכלכת, אבל יכול להיות שיש ירקות מקולקלים בשקית. ופירות על מצע פלסטיק הם בדרך כלל יקרים יותר מחבריהם מהקופסה. עם זאת, ישנם יוצאי דופן. למשל בננות בודדות בפוליאתילן. פירות שנקרעו מהחבורה מתקלקלים מהר יותר, ולכן הסופר מעוניין למכור אותם קודם.

20. קנו פירות וירקות העונה

מתנות טבע מגינות ושדות סמוכים בדרך כלל זולות יותר, שכן העלויות הלוגיסטיות נמוכות יותר.

21. השתמש בחבילות

קמח, שימור דגים, בשר ומוצרים דומים עדיף לשים בשקית לפני שמכניסים אותו לעגלה. בקופה, סביר להניח שיציעו לכם לארוז את הסחורה הזו בנוסף. אבל אתה יכול להספיק למלא את כל תכולת הסלסילה במלפפון חמוץ ערמומי מכמה מולים עוד קודם.

זה לא פתרון ידידותי לחלוטין לסביבה, אבל לא תבלבלו את כל המוצרים. אם הנשמה כואבת לטבע, שימו כמה מוצרים דומים בשקית אחת בבת אחת והשתמשו בו כמה פעמים.

22. אל תקנו יותר מדי אוכל

אפילו עם רשימה, אתה יכול לקנות דברים נוספים, כמו לקחת שקית גזר במקום שניים למרק. אתה משתמש כמה שאתה צריך, והשאר מסתכן בהתקלקלות.

לפי הסטטיסטיקה, הרוסים לְסַלֵק 20-25% מוצרים. אז תהיה מתון.

בקופה

23. שלטו בעצמכם

בקופה יש אזור מסוכן של רכישות ספונטניות. המתנה מייגעת בתור יכולה לגרום לך לרצות לתגמל את עצמך, ויש חפיסת שוקולד על המדף. ואז פתאום אתה צריך מגבונים לחים, סוכריות קשות כדי להרגיע את הגרון, ולימונדה כדי לשטוף את המתיקות של חפיסת שוקולד.

על זה בדיוק סומכים משווקים. אז היו מתמידים בעצמכם והעסיקו את ילדכם במשהו אחר מלבד התבוננות במדפים.

24. בדקו את תכולת העגלה

ערוך סקירות מוצרים. אולי תפסת משהו מהמדף בלי לחשוב. זה הזמן לפרוס את העודפים ולא להוציא יותר ממה שאתה צריך.

25. בדוק את הצ'ק

חלק מהמוצרים עשויים לפרוץ פעמיים, חלקם עשויים שלא להיות במחיר שציפית.

עלול להיווצר מחלוקת בגלל פריט במלאי. כשתצביעו על המחיר הלא נכון, תישארו בקופה לזמן רב, ואז תובלו למדף שכבר יהיה לו תג מחיר חדש. ואתה פשוט לא יכול להוכיח כלום. לכן עדיף קודם כל לגשת לרצפת המסחר ולצלם את תג המחיר ולאחר מכן לסדר את העניינים.

אילו פריצות לחיים אתה מכיר? שתפו בתגובות.

קרא גם 🧐

עיצוב נורא בכל מקום: 20 תמונות מהרשת

15 תמונות של רכישות לא מוצלחות באינטרנט