איך לדאוג פחות מכסף אם הכל סביבך מתייקר במהירות

אתה יכול להאזין לכתבה. אם זה יותר נוח לך, הפעל את הפודקאסט.

אתה יכול לשקול כסף נמוך ככל שאתה רוצה, שבאמצעותו אתה לא יכול לקנות אושר. אבל הם חלק חשוב מחיינו. כסף מספק מזון וביטחון, מים זורמים וחשמל, ומתמכר להנאות קטנות וגדולות. לכן, זה תמיד מדאיג כשהמצב הכלכלי משתנה. והיא עושה את זה כל הזמן בשנים האחרונות, כי הרבה גורמים משפיעים עליה.

אבל פאניקה אינה פרודוקטיבית במיוחד, במיוחד אם אין מה לעשות. מצב זה גורם לך לקבל החלטות פזיזות, מתיש ומרעיל מאוד את חייך. אז שווה לנסות להפחית את החרדה.

אל תקבל החלטות בלי להירגע

לעתים קרובות, חרדה מחייבת אותך לעשות משהו עכשיו, כי היא מפעילה את מנגנון הילחם או ברח. כתוצאה מכך, אדם מסתכן לטעות. לדוגמה, קנה מטבע בשיא השער, ואז תפסיד כסף. קנה עשר טלוויזיות בתקווה שניתן יהיה למכור אותן ואז לחסוך הון. ובסופו של דבר, אתה צריך לאחסן את הקופסאות חסרות התועלת האלה באודנושקה. קחו כמה אריזות של כוסמת, כי כולם לוקחים אותה, ואז תזכרו שאתם לא אוהבים כוסמת. משך כסף מהפיקדון ומפסיד את כל הריבית.

יתרה מכך, החלטות אלו במצבים מסוימים עשויות להתברר כנכונות – פרט, אולי, לקניית טלוויזיות. אבל כדאי לקחת אותם על ראש מפוכח, לאחר שלמד את הנסיבות וחישב את ההשלכות.

רציונליזציה של בעיות

חרדה היא תגובה הגיונית לאיום. הגוף מגיע למוכנות להיות מסוגל להגיב במהירות למצב. נניח, אם אבינו הקדמון ראה טורף בסוואנה, הגוף היה נדרך – כדי שבהמשך יוכל להילחם עם החיה או לברוח ממנה.

אבל במצב הנוכחי, הכל לא כל כך פשוט. אם הרובל קרס, גם אתה רוצה להסתתר או לברוח, אבל לאן? ברור שיש איום, אבל לגמרי לא ברור מה לעשות איתו. בהתאם לכך, החרדה רק תגבר.

עם זאת, ברור שלא כל כך קריסת הרובל היא המפחידה, אלא ההשלכות שלה: מוצרים מיובאים יעלו במחירים, גם המקומיים כמובן. המשמעות היא שקיים סיכון שהשכר לא יספיק לדרוש ביותר. ואם אדם בודד לא יכול להשפיע על שער החליפין, אז הוא יכול להפחית את הסיכונים ביחס לכספים האישיים.

זה שימושי לא רק בענייני כסף. אם אתה מודאג, פרק את הבעיה למרכיבים, גלה מה בדיוק מההשלכות שלה מפחיד אותך. אולי אפשר להשפיע עליהם.

צמצם את הסיכון היכן שאתה יכול

כאשר המחירים עולים ממש לנגד עיניכם, יש דחף להצטייד במחיר הנוכחי למשך שארית היום. אבל ההיגיון אומר שזה לא יעבוד. כמובן, טכנית ניתן לאחסן תבשיל כלשהו במשך שנים רבות. אבל האם תרצו לאכול אותו בעוד חמש שנים? קניית ציוד לכל החיים גם לא תעבוד, גאדג'טים מתיישנים די מהר.

במקום זאת, כדאי לדאוג לחסוך את הכסף הפנוי ולא להפסיד רווחים.

אף אחד לא יכול לומר בוודאות מה לעשות עם החיסכון כאשר המצב כבר מתפתח לרעה. ראשית, תחזיות הן משימה חסרת תודה, כל אחד יכול לעשות טעויות. שנית, אם הכל כבר די גרוע, סביר להניח שזה מאוחר מדי לעשות משהו דרסטי. המטבע כבר התחזק. השוק הרוסי כבר שקע, בעוד השוק הזר גדל.

משקיעים חסרי ניסיון שרק על רקע החמרה בחדשות הכלכליות מחליטים ללמוד את הנושא כראוי, מסתכנים בקבלת החלטות שגויות. לדוגמה, בבהלה, למכור ניירות ערך מופחתים או לנסות להרוויח כסף על תנודות במחירי המניות. אז איחרנו קצת לרכבת הזו.

הנה מה שאתה יכול לעשות בכל מקרה.

משך קצת מזומן

צור מלאי של שטרות בעתיד הקרוב כדי לקנות את מה שאתה צריך. בשל העומס הרב על מערכות הבנקאות, סביר להניח שלא כל התשלומים יעברו. אותה סכנה כרוכה בהפרעות אפשריות בעבודת מערכות התשלום. אז טוב שיש קצת כסף בשביל זה.

לגבי משיכת כל הכסף מהחשבונות, החליטו בעצמכם. במצבי משבר, מומחים לא ממליצים לעשות זאת, מכיוון שזה משפיע לרעה על המערכת הבנקאית. אבל שקלו את היתרונות והחסרונות ופעלו לפי התרחיש שאתם מאמינים בו.

מלאו את המקרר

שוב, בגלל הפאניקה הכללית, העומס על רשתות השיווק גדל. ייתכן שהחנויות יהיו ריקות. אז הגיוני לפתור את נושא האוכל לימים הקרובים.

אל תקנו שנים. על ידי טאטוא הכל מהמדפים, אתה משאיר את שכניך ללא פאניקה של אוכל ודלק. אבל שוב, זה תלוי בך להחליט.

"נער" את כרית האוויר

אם חסכתם כסף ליום גשום באקראי, זה הזמן להסתכל לתוך קופת החזירים ולהבין מה קורה. ככל שיש יותר כסף, כן ייטב. אם יש הזדמנות לחדש איכשהו את קרן המילואים, עשו זאת בכל עת שאפשר.

צמצמו ברכישות

בזמנים סוערים, חיסכון הוא מה שאתה צריך. מצד אחד, אתה מרגיע את החרדה שלך כי אתה עושה משהו. מצד שני, חיסכון תמיד עדיף על סחורה לא נחוצה במיוחד. כסף יעזור במצב קשה יותר מכל דבר אחר, אז אתה צריך להצטייד בו.

היוצא מן הכלל הוא אם אתה דוחה למשהו ספציפי במשך זמן רב ועדיין בטוח שאתה צריך את זה. אז הגיוני להשיג את מה שאתה רוצה לפני שהמחירים קופצים.

לשלם הלוואות

אם יש לך חובות ויכולת לסגור אותם, עשה זאת. התחל עם ההלוואות היקרות ביותר לשירות. אם ההלוואה היא בודדת וגדולה, כך שלא ניתן להחזיר אותה בבת אחת, עדיין הגיוני לבצע תשלומים מוקדמים. ועדיף – עם ירידה בגובה התשלום החודשי. במקרה כזה, אם המצב הכלכלי יחמיר, יהיה לכם קל יותר להמשיך ולשלם את ההלוואה בזמן.

אל תעשה זאת על חשבון כרית האוויר. חשוב שבמקרה של בעיות יהיה לך כסף למספר תשלומים.

תירגע אם לא ניתן לעשות דבר

לא על כל האירועים אנו מסוגלים להשפיע. אבל אנחנו יכולים בקלות לדאוג לגביהם. מיותר לציין שזה לא משפר את הרווחה. עם זאת, אפשר לעשות משהו.

הגבלת מידע

בכל מצב לא מובן נשפכות האשמות מהרשתות החברתיות על מי שמנסה איכשהו לצמצם את נפח החדשות הנכנסות. כאילו, אתה לא יכול להישאר אדיש, ​​תחשוב שאתה "בבית". כלומר, הם עושים את זה בצורה כזו שאנשים מתחילים לסבול לא רק מחרדה, אלא גם מבושה שהם לא חווים 24 שעות ביממה.

אבל המפתח להצלחה בכל עסק הוא לשמור על חשיבה רגועה, הגיונית וביקורתית לפחות באמצעים מסוימים.

Doomscrolling, כלומר הנטייה לצפות בחדשות רעות, למרות העובדה שהיא מרגיזה, לא עוזרת בכך. נניח שאתה מעדכן את הדף בשער החליפין כל שעה. מה משתנה מזה? כלום אם אין לך מכונת זמן. יתרה מכך, אם היו, לא היה הגיוני שרוב הרוסים יחזרו ויגידו לעצמם לקנות שלושים דולר. כי גם אז לא היה מה לקחת אותם. אז מעקב אחר הקורס הוא רק סילוף של עצמך. וזה חל על הרבה נושאים.

לכן, בחר זמן שבו תכנס לאינטרנט ותפול למפולת של חדשות רעות. זה חל גם על מדיה חברתית.

לחיות

לכל מבוגר יש הרבה שגרות יומיות. בזמנים בעייתיים, יש דחף להפסיק: איך אפשר לעבוד, להסתרק, לשטוף את הרצפות ואת הילדים כשזה קורה. אבל כגון זה עדיין יקרה, והעבודה שנעשתה וילדים נקיים כבר הרבה.

לָרוּץ

פעילות גופנית היא אחת הדרכים הטובות ביותר לסיים את מעגל הלחץ. הכל על אותה התנהגות של האב הקדמון שלנו בסוואנה, עליה כבר דיברנו. גם מכה וגם ריצה הן פעילויות הדורשות פעילות גופנית. לכן, בתגובה ללחץ, הגוף כולו נכנס למתח: העבודה מחכה לו. האדם הקדמון בורח מטורף – או בורח או מת. אנחנו לא לוקחים את האפשרות השנייה לפיתוח אירועים. ובמקרה הראשון, אדם עושה מאמצים לעצור אחר כך, וזה יהיה סמן לגוף: זה נשמר, אתה יכול להירגע.

אנחנו לא בסוואנה, אבל התרגילים גם עוזרים לנו להשלים את תגובת הלחץ ולנשוף לזמן מה, ויוצרים אשליה שניצלנו.

למד עזרה עצמית חירום

התקפי חרדה יכולים להיות עזים, מפחידים, עם קשיי נשימה וחוסר תחושה בקצות האצבעות. כדי להקל, אתה יכול לנסות את אחד מהטריקים הבאים.

  • נשמו בריבוע: שאפו לארבע ספירות, עצרו את הנשימה למשך ארבע ספירות, נשפו לארבע ספירות, והחזיקו שוב את הנשימה לארבע ספירות. חזור על הפעולה עד שיהיה קל יותר.
  • תפעיל את החושים שלך: התרכז במה שקורה סביבך. אילו ריחות, אילו צלילים נשמעים, מה מרגישות הרגליים, מה עיניכם רואות.
  • נשום עם הידיים: הנח את הידיים לפניך כדי שתוכל לראות אותן. שאיפה, סובב את כפות הידיים אליך, נשיפה – הרחק ממך. הפוך בהדרגה את תנועות המברשות לאט יותר ובמקביל עצור את הנשימה.

להיות עם אנשים אהובים

כסף הוא חלק חשוב מהחיים, אבל לא כל ההון היקר שלך. הזכר לעצמך את זה כדי להקל.

קרא גם 🧐

12 תמונות של פרטים נסתרים מגניבים בבגדים

6 הרגלים פיננסיים שנראים רעים, אבל יועילו לך