6 הרגלים פיננסיים שנראים רעים, אבל יועילו לך

אתה יכול להאזין לכתבה. אם זה יותר נוח לך, הפעל את הפודקאסט.

1. שלם תחילה חובות קטנים

נראה כי משתלם יותר לפרוע את ההלוואה בריבית הגבוהה ביותר כדי שלא יצטברו חובות נוספים. אבל חוקרים מהרווארד, לאחר סדרה של ניסויים, הגיעו סיכוםשהמוטיבציה שלנו עולה כשאנחנו רואים איך חובות קטנים נעלמים בהדרגה. משלמים להם תחילה, אנו מבחינים בהתקדמות שלנו – ומנסים לשלם במהירות את כל השאר.

2. להחזיק חשבונות משק בית נפרדים

במקרים רבים אפילו יותר הגיוני להחזיק חשבונות נפרדים: למשל אם אחד מבני הזוג אינו יודע לטפל בכסף או שלכל אחד יש ילדים מנישואים קודמים.

כמו כן, ניתן לפתוח חשבון משותף להוצאות משפחתיות וחשבונות נפרדים כך שלכולם יהיה חופש כלכלי.

3. לשכור בית

עבור צעירים, דיור להשכרה הוא אולי אפילו טוב יותר. עם זה, אתה לא קשור למקום אחד, אתה תמיד יכול לעבור אם תמצא עבודה בעיר אחרת. בנוסף, גם דיור עצמי יקר: ארנונה, חשבונות לתיקונים ותחזוקה, ריבית על משכנתא.

אבל בין אם אתה שוכר או משלם בעצמך, שאף לשמור על התשלומים החודשיים מתחת ל-30% מההכנסה שלך.

4. קח הלוואות

אין שום דבר רע בהלוואה אם ​​היא עוזרת לך להשיג אחת משתי יעדים פיננסיים: השכלה או קניית בית. שתי האפשרויות הללו ישתלמו עם הזמן. כמו כן, אם יש לכם הלוואת משכנתא, תוכלו לקבל ניכוי מס.

5. אל תתכנן הוצאות

תקציב הוא כמו דיאטה או פעילות גופנית: אם זה לא כיף, לא תוכל להתמיד בזה לאורך זמן. אם תכנון קפדני אינו לרוחך, נסה פשוט לעקוב אחר ההוצאות שלך באמצעות האפליקציה. אז לא תהיה לכם תחושת אשמה בכל קנייה, ובמידת הצורך תוכלו לצמצם את ההוצאות.

כמו כן, התחל לפעול לפי עיקרון "שלם קודם לעצמך". מכל משכורת, שימו תחילה כסף בצד לחיסכון פנסיוני, השקעות ומקרי חירום. ואת שאר ההכנסה אתה יכול להיפטר בבטחה.

6. בצע השקעות מבלי להבין את השוק

אתה לא צריך להיות גאון בבחירת מניות או להרוויח מיליונים כדי לקבל החזר ארוך טווח על ההשקעה. ג'ון סי בוגל, מייסד חברת ההשקעות הגדולה ביותר ואנגארד גרופ, אמר שעבור אדם ממוצע עדיף להשקיע בקרנות אינדקס. הם כוללים מניות של חברות רבות, מה שמפחית את הסיכון, והן אינן דורשות השקעות גדולות.

קרא גם 🧐

איך לדאוג פחות מכסף אם הכל סביבך מתייקר במהירות

מהו שיעור מפתח ועל מה הוא משפיע