איך לחסוך כסף אם בכל מקרה אין כסף

ניתן להאזין לגרסה קצרה של המאמר. אם זה יותר נוח לך, הפעל את הפודקאסט.

ברוסיה, לכ-20 מיליון איש יש הכנסה לְהַלָן שכר מחיה. כשמקבלים אגורה, אין זמן לחסוך בקנייה גדולה. אפילו יצירת כרית אוויר פיננסית היא קשה מאוד. מצב זה מוביל לייאוש. טיפים כמו "אל תקנו קפה כדי ללכת" לא יעזרו אם לא תקנו אותו בכל מקרה. זו הסיבה שאתה צריך להשתלט על הכסף בנקמה. גשו לזה במודע, ותתקנו את המצב.

1. התחילו בתקציב

זה שימושי לכולם, אבל במיוחד עם משכורת קטנה. אתה תראה בדיוק על מה הכסף שלך מושקע ותתכנן את ההוצאות הדרושות.

קח פנקס רשימות רגיל או אפליקציה מיוחדת ורשום את ההכנסות וההוצאות שלך למשך חודש. בסוף הקדנציה נתחו את המידע המצטבר. ראה כמה מוציאים על אוכל, תחבורה, בידור, רכישות לבית. תחשוב על מה אתה יכול לוותר כדי לחסוך כסף. על סמך זה, תכנן את הכספים שלך לחודש הבא.

2. שלם חשבונות חובה מיד

אל תדחה את תשלום המשכנתאות והשירותים עד מאוחר יותר. מיד לאחר המשכורת נראה שיש הרבה כסף ואפשר לקנות כל מה שרוצים. תחושה מתעתעת זו עלולה להוביל לחובות. קנסות נגבים על איחור בתשלומים. אם תצבור אותם תוך כמה חודשים, אתה יכול למצוא את עצמך במצב קשה מאוד.

3. החליטו על מה אתם מוכנים לוותר ועל מה לא

די קשה להתנתק בכל דבר. הגבלות מתמדות מרעילות חיים. במצב הזה קל להשתחרר ולקנות משהו מיותר, רק כדי להיפטר מהתחושה המעיקה. לכן, חשבו על מה אתם מסכימים לחסוך ובמה לא.

לדוגמה, אם אתה אוהב לשחות או לצייר, פעילויות אלה הופכות את החיים לבהירים יותר ומטעינות אותך בחיוביות. אל תוותר להם. חשבו כמה אתם מוציאים על התחביב האהוב עליכם בחודש, וחסכו את הסכום הזה בקטגוריה אחרת של הוצאות.

4. חפש אנלוגים בחינם

אם יש לך הרבה תחביבים ותשוקות, אתה לא צריך להוציא כסף על הכל. בטח חלקם יחסכו כסף.

  • אם אתם אוהבים לקרוא, אל תקנו ספרים, שאלו אותם מהספרייה. עכשיו בהרבה גרסאות אלקטרוניות אפילו זמינות.
  • אם אתה לומד שפה זרה להנאתך, אל תלך לקורסים בתשלום. יש מספיק מקורות באינטרנט ללימוד עצמי: סרטונים, תרגילים, סדרות עם כתוביות, שירותים לתקשורת עם זרים.
  • אם אתה רוצה להתאמן, אל תקנה מנוי לחדר כושר. להתאמן בבית, לרוץ בפארק, לחפש סדנאות בחינם.

5. אל תקנו דברים רק בגלל שהם זולים.

סביר להניח שהם באיכות נמוכה יותר ויחזיקו מעמד פחות. אם אתה צריך נעליים או הלבשה עליונה, עדיף לבחור משהו באיכות גבוהה יותר. תן לזה להיות יקר יותר, אבל הדבר יישאר איתך לאורך זמן.

לילדים קטנים אפשר לקנות דברים זולים. הם גדלים מהר, כך שלא יזיק אם הבגדים שלך יישחקו תוך מספר חודשים בלבד.

6. קונים מהידיים

אם אתם צריכים ציוד ספורט, ריהוט לילדים או תחפושת קרנבל, אין צורך לקנות חדשים. יש דברים טובים באתרי מודעות שנעשו בהם שימוש רק כמה פעמים. מישהו שינה את דעתו לגבי עיסוק בספורט, מישהו לא התאים לדבר בגודל או פשוט לא אהב את זה. אל תחמיצו את ההזדמנות לחסוך כסף על ידי זריקת פריטים משומשים.

7. בטל את המנוי למיילים בחנות

כל אות חדשה היא מקור לפיתויים. לראות הודעה על הנחות, קודי קידום ומבצעים סודיים יגרום לך לרצות לקנות משהו, גם אם אתה לא צריך כלום. בסוף מכתבים כאלה יש קישור לביטול הרשמה, עברו עליו וחיו קצת יותר רגוע.

קרא גם 💸😢💵

איך לחסוך באוכל מבלי לוותר על האיכות: 11 טיפים מוכחים

כיצד לקבל החזר עבור כרטיס טיסה