כיצד לקבל החזר עבור כרטיס טיסה

כיצד לקבל החזר עבור כרטיס אם הטיסה שלך בוטלה

בקניית כרטיסים מחברת תעופה רוסית

עם טיסות בשנים האחרונות, לא הכל חלק. בשנת 2020 בוטלו הטיסות עקב המגיפה. עכשיו ברוסיה לא עובד שדות תעופה בדרום. האיחוד האירופאי סָגוּר השמיים עבור מטוסים מהפדרציה הרוסית, וסוכנות התחבורה האווירית הפדרלית בתגובה אָסוּר טיסות לרוסיה עבור חברות תעופה מ-36 מדינות. ארגונים רבים פַּחַד לטוס לחו"ל בשל העובדה שהספינות מושכרות ומשכירים יכולים לעצור אותן.

לכן, לעתים קרובות טיסות מבוטלות. ובמקרה הזה, כסף לכרטיסים חייב לחזורזו לא אשמת הנוסעים. וזה עובד אפילו עבור כרטיסים שאינם ניתנים להחזר: חברת התעופה הזו לא מילאה את חלקה בחוזה.

כדי לקבל את כספכם, עליכם לפנות למקום בו רכשתם את הכרטיס – חברת התעופה או האגרגטור. איך בדיוק תוכלו להגיע לארגון מצוין בדרך כלל באתר האינטרנט שלו. עם זאת, לפעמים מציעים לנוסעים שנכשלו בחירה של כסף או כרטיס לטיסה אחרת.

כמה חברות תעופה נקטו באמצעי מניעה ושלחו מכתבים בעצמן למי שטיסותיהם בוטלו. במקרה זה, אתה רק צריך לעקוב אחר האלגוריתם המוצע. לפעמים כסף מוחזר אוטומטית. למשל, כך הבטחות לעשות "ניצחון".

בקניית כרטיסים מחברת תעופה זרה

הרבה תלוי בחקיקה של המדינה ובאמנות הבינלאומיות אליהן היא הצטרפה. אבל לעתים קרובות יותר, חברות תעופה מוכנות להחזיר כסף עבור טיסה כושלת.

למשל, משרד התחבורה האמריקאי לְהַכרִיזשבמקרה של ביטול טיסה, הנוסע זכאי להחזר. הזדמנות דומה הבטחות רגולציה של האיחוד האירופי.

אגרגטורים זרים עשויים שלא להגיב מיד לדרישות שלך. אבל החלטיות מגדילה מאוד את סיכויי ההצלחה: אל תוותרו, דרשו את כספכם.

כיצד לקבל החזר עבור כרטיס טיסה אם תשנה את דעתך לגבי טיסה

בקניית כרטיסים מחברת תעופה רוסית

אם הכרטיס ניתן להחזר, הכסף ניתן יהיה לחזור. אך לשם כך עליכם להודיע ​​לחברת התעופה על החלטתכם לא יאוחר מ-24 שעות לפני תום הצ'ק אין לטיסה. אם תעשה זאת ביממה האחרונה, אז רק 75% מהסכום יוחזרו. מי ששינה תוכניות לאחר הרישום אינו זכאי לכלום.

כרטיסים שאינם ניתנים להחזר ניתנים להחזר רק כאשר הנסיעה מבוטלת, אם אתה או בן לוויתך חולים, קרוב משפחה נפטר או שחברת התעופה מבטלת את הטיסה. יש לאשר כוח עליון במסמכים – חופשת מחלה או תעודת פטירה.

בקניית כרטיסים מחברת תעופה זרה

במקרה זה עדיף לחפש מידע על תנאי ההחזרה באתר חברת התעופה (או אגרגטור זר). הם פועלים על פי חוקי המדינה שלהם, כך שחלק מהכללים עשויים לפעול אחרת. למשל, קיים סיכון שפיצוי בגין כרטיס שאינו ניתן להחזר עקב מחלה לא יעבוד. אז אולי אם במצב הזה הביטוח, ולא חברת התעופה, צריך לשלם את העלויות.

קרא גם 🧐

איך לחסוך כסף אם בכל מקרה אין כסף

מחשבון מעשן: כמה עולה לך הרגל רע?