מה זה UnionPay ואיפה זה עובד

וִיזָה ו מאסטרקארד הפסיק את הפעילות ברוסיה. המשמעות היא שבתוך המדינה הכרטיסים שהונפקו על ידי בנקים רוסים במערכות תשלום אלו עובדים. אבל הם לא יכולים לשלם על שום דבר בחו"ל – גם פיזית בחנות וגם באינטרנט באתר.

בשירות העיתונות של מערכת כרטיסי התשלום הלאומית מוּצָע לרוסים להנפיק עבור זה כרטיס Mir-UnionPay משותף בתג. אלו הם כרטיסים שעובדים בשתי המערכות בו זמנית.

אצל מיר הכל פחות או יותר ברור. זוהי מערכת תשלומים לאומית שניתן להשתמש בה כדי לשלם ברוסיה וכן, כמו לְהַבטִיחַ בבנק המרכזי, בעשר מדינות נוספות. אלו הן טורקיה, וייטנאם, ארמניה, בלארוס, קזחסטן, קירגיזסטן, טג'יקיסטן, אוזבקיסטן, דרום אוסטיה ואבחזיה. אתה יכול גם למשוך כסף מכרטיס Mir שם במטבע מקומי.

אבל UnionPay נשמע פחות מוכר לאוזנו של בעל הכרטיס הממוצע. בחלק מהכספומטים ניתן כמובן למצוא את הלוגו של מערכת התשלומים. אבל באופן כללי, לא הייתה סיבה להכיר אותה ביתר פירוט לפני כן. בוא נעשה זאת עכשיו.

מה זה UnionPay

UnionPay היא מערכת תשלומים בינלאומית שהוקמה בסין בשנת 2002. אם אתה סופר לפי מספר הכרטיסים שהונפקו, אז זה אחד הפופולריים בעולם. לפי חברת המחקר RBR, בסוף 2019, UnionPay היווה 45% מהכרטיסים במחזור. אבל יש ניואנס: אם סין תוסר מהחישובים, אז רק 1% יישאר.

איפה UnionPay עובד?

UnionPay מתמקדת יותר בשוק הסיני המקומי. אבל זה לא משמש רק שם. התיירים הסינים פעילים למדי. אז בשטחים שבהם הם מבקרים לעתים קרובות, סביר להניח שהכרטיס יעבוד. אבל לא בהכרח.

על אֲתַר מערכת התשלומים מסרה כי רשת קבלת הכרטיסים "התרחבה ל-180 מדינות ואזורים". יחד עם זאת, אתה צריך להבין שאם טריטוריה מסוימת נמצאת ברשימה, זה לא אומר שאתה יכול לשלם עם כרטיס UnionPay בכל מקום. קורה שאנחנו מדברים על חנויות בודדות.

לכן, אם אתם יוצאים לטיול בחו"ל, עדיף לבדוק מראש איך הולך עם מערכת התשלומים הזו ביעד. אתה יכול לעשות זאת בלשונית "UnionPay בעולם".

לדוגמה, בלגיה נמצאת ברשימה. אבל אם תגלו את הפרטים, מתברר שהכרטיס מתקבל באאוטלט Maasmechelen Village, בחנויות התכשיטים וב"רוב הכספומטים". נכון, באותו עמוד כתוב שלא יעבוד למשוך מזומנים בבלגיה. לגבי אוסטרליה, המידע אופטימי יותר: הם מבטיחים לקבל כרטיסים ב-80% מהמקומות. ואתה יכול למשוך מזומן ב-90% מהכספומטים.

האם UnionPay יכול לשלם עבור רכישות בחנויות מקוונות?

באשר לתשלום עבור סחורות בחנויות מקוונות זרות, עדיף גם לברר מראש איך הולך עם UnionPay. ולא רק איתה: שירותים רבים פשוט לא מקבלים תשלומים מרוסים באופן עקרוני. החלפת הכרטיס לא פותרת כאן את הבעיה.

איך עובדת המרת מטבעות

שקול את תהליך התשלום בחו"ל. אתה מחבר את הכרטיס למכשיר. הוא שולח בקשה לבנק האאוטלט במטבע מקומי, הבנק שולח אותה למערכת התשלום בכרטיס, והמערכת מעבירה את הסכום הנדרש. אז הבנק שלך מעביר את הכסף למערכת התשלומים.

מספר ההמרות תלוי באיזה מטבע יש בחשבון ובאיזה מטבע הבנק מסדיר עם מערכת התשלומים. לדוגמה, אם יש לך חשבון דולרי והבנק משתמש בדולרים לצורך התנחלויות, אז מספיקה המרה אחת – למטבע המקומי. אם יש לך חשבון ביורו, אז יש כבר שתי המרות – מאירו לדולרים, ואז למטבע המקומי.

לגבי UnionPay, כמה בנקים מצביעשההתנחלויות בחו"ל מתבצעות ביואן. אז אם המטבע של חשבונך והמדינה שבה אתה משלם אינם תואמים, לא ניתן להימנע מהמרה כפולה או אפילו משולשת. לא סביר שזה יועיל. מצד שני, כשיש רק שתי אפשרויות – "לא משתלם" ו"אין סיכוי", לא צריך לבחור.

בכל מקרה, בדוק את נתיב המרת המטבע בבנק שלך על מנת להבין את סולם ההפסדים המשוער.

האם ניתן להוסיף את UnionPay ל-ApplePay או ל-GooglePay

זה לא יעבוד. ניתן לקשר את UnionPay בלבד ל-Huawei Payאבל זה לא יעבוד בכל דגמי הטלפון.

האם עלי לקבל כרטיס UnionPay עכשיו?

לעשות את זה רק במקרה, אם אתה לא מבין למה אתה צריך את זה, זה בקושי שווה את זה. בתגובה לביקוש הרב, בנקים המנפיקים כרטיסי UnionPay החלו לגבות סכומים גבוהים עבור השירותים שלהם. לדוגמה, Rosselkhozbank שואל להנפקת כרטיס מ-7.5 אלף רובל. עם זאת, בקרוב יהיו מוסדות נוספים המציעים כרטיסי UnionPay. על התוכניות שלהם להנפיק אותם כבר דיווח טינקוף, סברבנק וכמה ארגונים אחרים. סביר להניח, התנאים להשגה עקב תחרות מוגברת יהפכו נעימים יותר.

אם אתם מבינים בבירור שאתם צריכים כרטיס כזה כבר עכשיו, ויודעים היכן תוכלו להשתמש בו, אז כנראה ששווה להשיג אחד.

קרא גם 🧐

9 דרכים ליהנות מחסכון, לא מלחץ

7 כרטיסי חיוב מיר עם שירות חינם