6 דרכים להשיג כסף שאנו מתעלמים מהם – ולשווא לחלוטין

כמעט לכל אדם בחיים יש מצב שנשארו כמה מאות לפני המשכורת וצריך איכשהו למתוח אותם במשך שבוע. או, נניח שאתה רוצה לחסוך למשהו רציני, אבל כל הכסף הולך לאוכל, שירותים והוצאות יומיומיות אחרות.

כדי להימנע מכך, אתה צריך להוציא פחות או להרוויח יותר. אמנם יש דרך שלישית – לגבות חלק מהעלויות.

1. גביית חוב

כאשר לווים סכום כסף גדול, להנפיק קבלה או להתקשר בהסכם הלוואה הוא לפי סדר הדברים. בעזרת מסמכים אלו תוכלו לפנות לבית המשפט ולהגדיל את הסיכוי לקבל את כספכם בחזרה.

כשמדובר בכמה מאות או אלפי רובלים, חברים, עמיתים או מכרים בדרך כלל מקבלים את המילה שלהם. אבל פתיחות כזו נכשלת לעתים קרובות. מי שלקח את הכסף מבין שבוודאי לא ירדפו אחריו על ידי אספנים, ואפילו המלווה יתבייש להזכיר לו שוב את החוב.

אבל למעשה, זה נורמלי לחלוטין לדווח על רצון לקבל בחזרה את החסכונות שלך. אם אתה מתקשה לספר לאדם על כך ישירות, נסה להפוך הכל לבדיחה. או לבקש ממנו ללוות את אותו הסכום – זה קורה, וזה עובד.

לבסוף, ניתן להיזכר בהלוואה עם מי שהחייב מעריך את דעתו ויחסו. כמובן שזה לא מבטיח הצלחה ב-100%, אבל זה מגדיל מאוד את הסיכוי שלך לקבל כסף בחזרה.

2. הגשת בקשה להטבות

המדינה העניקה עשרות סוגי סיוע לאנשים הנקלעים לנסיבות חיים קשות. עם זאת, האירוע יכול להיות גם משמח – למשל, הכנה להולדת ילד.

כדי לברר לאילו הטבות אתה זכאי, אתה יכול להתחיל בביקור קרן ביטוח לאומי. להלן סוגי התשלומים וכיצד להגיש בקשה אליהם.

שווה גם לבדוק את הדפים מרכז להגנה סוציאלית על האוכלוסייה ומחלקות אזוריות של המחלקה, למשל מחלקת העבודה וההגנה הסוציאלית של אוכלוסיית העיר מוסקבה.

לבדוק 🏦

3. להרוויח כסף על תחביב

תחביבים דורשים לרוב השקעה כספית – למשל חומרים כמו צבעים, מברשות, חימר, בד או מוצרים לעוגה יפה. יחד עם זאת, לאדם שבחר בתחביב מסוים, התהליך חשוב יותר מהתוצאה.

אז למה שלא תמכור ציור שציירת, אגרטל דקואז או אותה עוגה? זה יעזור להצדיק את עלות החומרים, להאמין בעצמך ובכישרון שלך, ואולי למצוא מקור הכנסה יציב חדש.

4. בקשו עזרה

יש אנשים שפשוט לא יכולים לעבור חתול חולה, כלב משוטט או אדם שנקלע לסיטואציה קשה. אבל כדי לעזור במקרים כאלה, לפעמים צריך כמות מרשימה. לדוגמה, ניתן להוציא רק 2-3 אלף רובל על בדיקות לזיהומים מסוכנים במיוחד בבעלי חיים, וכנראה יותר כדי לקנות תרופות עבור חבר בטיפול נמרץ.

במצב כזה, זה די נורמלי לבקש עזרה מחברים – למשל לפרסם בעמוד שלך ברשת חברתית. אין ספק שרבים מאלה שמכירים אותך אישית או שנרשמו אליך כבר זמן רב יגיבו או יפרסמו מחדש. כתוצאה מכך, אנשים יהיו מרוצים מכך שהם הצטרפו למטרה שימושית, ואתה לא תתאים למסגרת האשראי.

אם כל מי שרוצה לתמוך ביוזמה מעביר לך עד 4,000 רובל, לא תצטרך ליידע את רשויות המס. אבל לפרוס צ'קים המאשרים הוצאות, כלל של צורה טובה וערובה להגינות.

5. למכור דברים ישנים

ילדים גדלים מהר ואחרי כל עונה אפשר לקפל כמה שקיות של דברים שהפכו לקטנים. קריאת ספרים בשלב מסוים מפסיקה להתאים על המדף, כמו גם דיסקים עם משחקים ששיחקת בהם תריסר פעמים. ואז יש גאדג'טים ישנים, מכשירי חשמל ביתיים עובדים ורהיטים שקנית להם תחליף, משחקי לוח, בגדים שנמאס לך מהם…

דברים כאלה ניתנים לרוב לחברים, למיחזור, או מניחים אותם בפחי אשפה בתקווה שמישהו יאסוף אותם. אבל יש אפשרות משתלמת יותר – לצלם כל פריט ולהכניס אותו לאתר לפרסומות בחינם.

מסכים, מישהו בהחלט ישמח מסרבלים לילדים, שהם הרבה יותר זולים מאשר בחנות. ומישהו יאהב ספרים ומשחקי לוח – גם בהנחה טובה בהשוואה לחדשים. הדבר החשוב ביותר הוא לקבוע מחיר הולם ולהיות מוכן לדיאלוג.

סימניה 👠

6. חלוקת העלות

תאר לעצמך את המצב: אתה קורא למונית למשרד, ועמית מבקש טרמפ – הם אומרים, זה עדיין על הכביש. הוא עוזב לפניך, אז אתה משלם על הנסיעה.

מקרה נוסף: אתם אוספים חברים לביתם כדי לצאת יחד לטיול מחוץ לעיר. המכונית שלך, מילאת מיכל מלא של דלק אתמול.

במצבים כאלה זה די נורמלי לפצל את העלויות. כמובן, אין זה סביר שמישהו יעלה בדעתו לחשב את הפחת של מכונית עבור נסיעה או את עלות שירותיו של הנהג, אבל זה נוהג רגיל להפיל בנזין באותה מידה. איך לפצל את החשבון עבור מונית.

קרא גם 🧐

סקר: על אילו סרטים הייתם ממליצים לרומם את מצב הרוח?

סקר: אילו קורסים מקוונים אתה לוקח?