7 שאלות פיננסיות שכל מבוגר צריך לדעת את התשובות עליהן

1. מה התקציב שלי?

הוא מורכב מהכנסות והוצאות לתקופה מסוימת, כמו חודש או שנה.

ניתן לחלק את העלויות לשלוש קטגוריות:

  • הדרוש ביותר – שכר דירה, שירותים, מזון, תרופות;
  • רצונות – מנוי לקולנוע מקוון, מנוי לחדר כושר וכל השאר שבלעדיו, עקרונית, אפשר לחיות;
  • הצטברות.

שמירה על תקציב אישי עוזרת להפנות כספים להשגת יעדים פיננסיים ולא להוציא יותר מדי.

סימניה 💸

2. כמה לחסוך ליום גשום?

באופן אידיאלי, תמיד כדאי שתהיה לכם כרית אוויר פיננסית שתחזיק מעמד 3-6 חודשים מחייכם. זה יעזור אם תאבד לפתע את עבודתך או תחלה במחלה קשה.

אם עדיין לא הצלחתם לחסוך כל כך הרבה, נסו לשמור לפחות סכום קטן ברזרבה, שמספיק להוצאות לא צפויות, כמו תיקון רכב או קניית תרופות. העיקר לדחות באופן שיטתי.

מתחיל היום 💰

3. מהו היוון ריבית?

כשאתה שם קצת כסף בבנק, זה מרוויח ריבית. זו ההכנסה שלך. בהפקדה בהיוון, אחוזים אלו מתווספים מעת לעת לסכום ההתחלתי, ובפעם הבאה נצברת ריבית על כל הסכום. כתוצאה מכך, ההכנסה שלך גבוהה יותר מאשר בהפקדה רגילה.

4. מהי היסטוריית אשראי?

זה מידע על כמה הלוואות יש לך וכמה נאמנה אתה מחזיר את הכסף. בהסתכלות על הנתונים הללו, הבנקים מחליטים אם לתת לך הלוואה חדשה. אם ההיסטוריה שלך מראה שאתה אדם אחראי, יש סיכוי גבוה יותר לקבל אישור להלוואה, ואפילו תוכל לסמוך על ריבית נמוכה יותר של הלוואה.

אם בדקתם את היסטוריית האשראי שלכם ורואים שהיא לא מושלמת, אל תתייאשו. ניתן לתקן. כדי לעשות זאת, קודם כל, להרוויח כסף על ההלוואה בזמן, וגם לנסות לא לקבל חובות על חשבונות שירות.

לקחת הערה 💳

5. מהי גיוון?

מדובר בהשקעה בנכסים מסוגים שונים כמו מניות, אג"ח ונדל"ן. כאשר יש מגוון השקעות בתיק, המצב הפיננסי יציב יותר. אם השקעה אחת תיכשל, עדיין תהיה לך הכנסה מאחרות.

6. מה ההבדל בין מניות, אג"ח וקרנות נאמנות?

כאשר אתה קונה מניה, אתה הופך לבעל מניות של החברה, בעצם הבעלים המשותף שלה. כשאתה קונה אג"ח אתה הופך לנושה – אתה מלווה כסף לחברה או למדינה, בציפייה לקבל רווח קבוע אחר כך. גובה התשלומים לרוב ידוע כבר בעת רכישת אג"ח, ולכן הם נחשבים להשקעה פחות מסוכנת. אבל התשואות שלהם נמוכות מאלו של מניות. הם דומים בכך שכאשר אתה קונה אותם, אתה מקווה להצלחת מי שהנפיק את המניות או האג"ח, שכן הרווח שלך תלוי בכך.

הדרך השלישית להשקעה היא קרן נאמנות (PIF). קרן כזו היא תיק של השקעות שונות שבהן ניתן לקנות מניה (מנייה). במקרה זה, ההכנסה שלך אינה תלויה בהצלחה או כישלון של חברה מסוימת, ומומחים עוסקים בהשקעות.

7. כמה כדאי לי להשקיע?

לכל אחד יש מטרות פיננסיות שונות ומצב התחלתי שונה, כך שאין תשובה אחת. בדרך כלל מומלץ לחסוך או להשקיע 20% מההכנסה השנתית שלך. אם זה יותר מדי בשבילך, התחל עם כמות קטנה, כגון כמה אלפי רובל. תתאמן בבחירת נכסים, תשלוט בכלים הבסיסיים. וככל שההכנסה שלך תגדל, יהיה לך קל יותר להשקיע יותר כסף.

קרא גם 🧐

סקר: באילו אפליקציות סלולריות רוסיות אתה משתמש?

סקר: באיזה VPN אתה משתמש?