איך לחסוך כסף: התאוששות הדרגתית של התקציב וצעדים דחופים

לפעמים החיים מטילים קשיים, כולל כלכליים. שוחחנו עם היועצת הפיננסית יקטרינה שפטה על איך להתחיל לחסוך כסף ולסדר את הכספים, אבל במקביל לא להתכחש למה שבאמת חשוב.

צילום של אדם

יקטרינה שפטה

תתחיל לנהל יומן הוצאות

כך תבינו בדיוק על מה הכסף מושקע. ללא מידע זה, לא ניתן יהיה לייעל ביעילות את העלויות.

אתה יכול ללמוד הוצאות באמצעות אנליטיקה מאפליקציית בנקאות, להשתמש ביישומים מיוחדים להנהלת חשבונות, או לרשום הוצאות במחברת בדרך הישנה. העיקר שתבין כמה כסף אתה מוציא ולאן בדיוק הם הולכים. יומן הוצאות יעזור לך להבין איך ובמה אתה יכול לחסוך.

להיפטר מעודפים

על הוצאה לא יעילה, אתה מפסיד כסף, כי הם לא מביאים לך תועלת או שמחה. ניתן לאתר אותם ביומן. הוצאות נוספות יכולות להיות, למשל:

  • מנויים לשירותים שלא השתמשת בהם זמן מה. בטל את המנוי מהם בהקדם האפשרי.
  • תעריפי טלפון נייד ואינטרנט מיושנים או לא הולמים. למד את ההצעות של מפעילים שונים ונסה לבחור את התעריף הכי נוח שמכסה את הצרכים שלך.
  • הלוואות יקרות עם שיעורים גבוהים מהשוק. אם אין לך כסף מיותר, עדיף להפסיק לתת אותו לבנק. נסו לסגור הלוואות כאלה בהקדם האפשרי.

אל תפספס הזדמנויות נוספות להרוויח

ישנן דרכים קטנות להגדיל את ההכנסה שלך שאינן דורשות יותר מדי זמן ומאמץ:

  • קבל כרטיס קאשבק. הם נמצאים בכל הבנקים הגדולים. הניסיון שלי מראה שזה מאפשר להחזיר בממוצע עד 2% מההוצאות.
  • לעשות ניכויים מס. אם אתה מועסק, אז יש לך הזדמנות להחזיר חלק ממס ההכנסה האישי ששולם. ניתן להחזיר 13% מעלות טיפול, הדרכה, רכישת מקרקעין. אתה עדיין יכול להחזיר 13% מהסכומים המושקעים.
  • תמכור דברים שאתה לא צריך. הרוג שתי ציפורים במכה אחת – פנה מקום וקבל כסף נוסף.

תַקצִיב

זה לא חייב להיות מפורט במיוחד. אתה יכול פשוט לשרטט את קווי המתאר הכלליים: הוצאות חובה, הוצאות אופציונליות, חיסכון. אתה יכול להתחיל בתכנון ההוצאות שלך לשבוע הקרוב. אבל אני ממליץ להתחיל מהתדירות שבה אתה מקבל הכנסה. אם המשכורת מגיעה פעם בחודש, ערכו תקציב לחודש הקרוב.

עצם העובדה שיש לך תקציב תעזור לך להוציא פחות. זה כמו ללכת לחנות עם רשימה – ההסתברות לקנות יותר מדי מצטמצמת פי כמה.

מה לעשות אם אתה צריך בדחיפות לקצץ בעלויות

הטיפים לעיל הם אמצעים מערכתיים שישפרו את הכספים שלכם באופן כללי. לוקח זמן להרגיש את השפעתם. אבל יש מצבים שבהם אתה צריך לנקוט בצעדים מהירים נגד משבר.

כיצד להוזיל עלויות במהירות

1. נצלו מבצעים והנחות בחנויות. אתה יכול לעקוב אחר הצעות נהדרות, למשל, דרך ערוצים בטלגרם.

2. בחר בחבילות חסכוניות גדולות. זה יעיל רק למוצרים עם חיי מדף ארוכים שבהם אתה משתמש כל הזמן. למשל, נוח לקנות כימיקלים ביתיים בבקבוקי חמישה ליטר.

3. תכננו את התפריט כך שלא תזרקו אוכל מקולקל.

4. אל תפחדו לקנות פריטים משומשים. לעתים קרובות אתה יכול למצוא פריטים כמעט חדשים עד 50% הנחה ממחירי החנות.

5. קנה או שכור פריטים גדולים כדי לחלוק עם חברים.

אל תשכח שהחיסכון לא אמור להשפיע על הקטגוריות המאפשרות לך לשמור על עצמך במשאב. אני חושב שאי אפשר לחסוך בבריאות ובחינוך – בכל מה שיעזור לצאת מהמשבר.

החיסכון מוגבל: אנחנו לא יכולים להוציא פחות מהמינימום שלנו. אבל אין גבול להכנסה, למעט מה שאנחנו מייעדים לעצמנו. זכור זאת ומקד את מאמציך בהגדלת ההכנסה.

שער: סופיה איגינובה

סקר: באיזה VPN אתה משתמש?

סקר: מהו הסרט האהוב עליך על ג'קי צ'אן?