איך להעביר כסף לחו"ל

למי וכמה ניתן להעביר לחו"ל

מ-1 באפריל 2022 הבנק המרכזי מוּחלָשׁ הגבלות על העברת כספים לחו"ל. כעת ניתן לשלוח אותם גם לחשבון הזר שלך וגם לכל אדם פרטי.

אבל במקביל, יש הגבלה – לא יותר מ-10 אלף דולר לחודש. ואם במטבע אחר עסקינן – לא יותר מסכום השווה ל-10 אלף דולר לפי שער הבנק המרכזי.

אם תשלח כסף מבלי לפתוח חשבון על שמך, ההגבלות יהיו מחמירות יותר. במקרה זה, הסכום לא יכול לעלות על 5,000 דולר לחודש או שווה ערך במטבע אחר.

כל זה חל על תושבי המדינה, כלומר, אזרחי רוסיה וזרים בעלי רישיון שהייה. אותם כללים חלים על זרים ממדינות ידידותיות וכאלה המועסקים רשמית בחברה רוסית. אזרחי מה שנקרא מדינות לא ידידותיותשאינם עובדים ברוסיה, כמו גם ישויות משפטיות, אינם יכולים לשלוח העברות כספים לחו"ל לפחות עד 1 באוקטובר 2022.

איך להעביר כסף לחו"ל

דרך בנק

נתחיל עם העובדה שבמדינות מסוימות של הקרובים לחו"ל, עדיין ניתן לשלוח כסף באמצעות טלפון או מספר כרטיס. אבל עדיף להבהיר נושא זה לפני שליחת כספים. כך למשל, ניתן יהיה לבצע העברה לארמניה בצורה זו, אך לגאורגיה, למרות שגם היא נמצאת בקרבת מקום, לא.

עם זאת, לאחר יציאת ויזה ומסטרקארד מרוסיה, שליחת כסף לכרטיס ברוב המדינות לא תעבוד בצורה פשוטה. אבל אתה עדיין יכול להשתמש במערכת SWIFT – זו ממש, ניתוק המדינה ממנה דובר כל כך הרבה. למעשה, חלק מהבנקים אכן יהיו חסרי תועלת בהקשר זה. מ-SWIFT נָכֶה VTB, Rossiya, Otkritie, Novikombank, Promsvyazbank, Sovcombank ו-VEB.RF. כל העברות המטבע עקב סנקציות עצר סברבנק.

אבל בנקים רבים עדיין מאפשרים העברות SWIFT. עם זאת, לפני שליחת הסכום הנדרש, עליך לוודא לא רק שהכספים שלך יעברו לכאן, אלא גם שהבנק הזר של הנמען מוכן לקבל אותם שם. אחרת, התשלום עשוי להיות מוחזר.

בנוסף, מסיבות גיאופוליטיות, כסף בחו"ל לוקח לפעמים הרבה מאוד זמן. בנקים זרים בודקים העברות שנשלחו מרוסיה כדי לראות אם הכל תקין אצלם והאם השולח מנסה לעקוף סנקציות בעזרתם.

ניתן להעביר כסף לחו"ל דרך בנק באינטרנט – חפשו את הפונקציה המתאימה באפליקציה או באתר. אם הבנק "שלך" נמצא בסנקציות, אתה יכול ללכת עם הכרטיס לאחר ולבצע העברה לשם. לשם כך, עליך לדעת את השם והחשבון של הנמען (IBAN), את שם הבנק, קוד ה-BIC או ה-SWIFT שלו.

גובה העמלה תלוי בבנק, במטבע ובדרך ההעברה – אונליין או בסניף. בדרך כלל האגרה היא לא מאוד גדולה, 1-2%, אבל יש ניואנס. הבנק רשאי לקבוע סכום עמלה מינימלי. לדוגמה, אתה שולח $100 עם עמלה של 1%. והם צריכים לתת 1 דולר, אבל הם ייקחו ממך 30, כי זה המינימום. אז בדוק את הפרטים.

באמצעות שירותי תרגום

רבים מהם עזבו את השוק הרוסי, אך חלקם עדיין עובדים. לדוגמה, זה "יוניסטרים","איש קשר","כתר זהב". אם תחליט להשתמש בשירותיהם, הכללים יהיו זהים למקרה של בנקים.

ראשית, כדאי לברר האם השירות שולח כסף למדינה שאתם צריכים, וגם האם יתקבלו שם ובאילו תנאים. לדוגמה, ברוב מדינות אירופה, השירותים מוכנים להנפיק כסף לנמען רק במזומן, לא ניתן יהיה לזכות את ההעברה לכרטיס.

ככלל, שירותים מאפשרים לבחור באיזה מטבע הכסף יגיע לנמען. למשל, אתה שולח רובל, ובמדינה אחרת מנפיקים דולרים. ניתן להעביר כספים באינטרנט או במזומן בסניף השירות.

גובה העמלה תלוי בדרך כלל במדינת היעד, במטבע ובמאפיינים נוספים. אבל כדאי לכוון שתצטרך לשלם 1-3% מהסכום. קורה שלא נלקחת עמלה אם אתה שולח כסף במטבע אחד, והמקבל מקבל אותו במטבע אחר. אבל עבורך זה עדיין לא יהיה בחינם: חלק מהסכום יאבד במהלך ההמרה.

קרא גם 🧐

כיצד להבחין בין דולר אמיתי ליורו לבין זיוף

כיצד לקבל ניכוי מס פשוט