כיצד לקבל ניכוי מס פשוט

אתה יכול להאזין לכתבה. אם זה יותר נוח לך, הפעל את הפודקאסט.

אם אתה מקבל הכנסה ברוסיה, עליך לשלם עליה את המס המתאים. עם זאת, בחלק מהמקרים המדינה מוכנה לפטור חלק מההכנסה ממס הכנסה על ידי מתן ניכוי מס. זה הסכום שעליו לא ניתן להעביר מיסים. אתה זכאי ל-13% ממנו. מכיוון שאנו מדברים על החזר מס הכנסה, בשנה אתה לא יכול לקבל יותר ממה ששילמת.

אתה יכול לקבל כסף אם למדת, קיבלת טיפול, קניית נדל"ן, השקעת או שיפרת את כישוריך.

סוגים מסוימים של ניכוי מס ניתנים ללא הגשת הצהרה ומחוות מיותרות. ה-FTS עצמו יודיע לך על אפשרות כזו. בואו להבין מי יכול להשתמש בזה ואיך לעשות את זה.

מהו הליך פשוט של ניכוי מס

בעבר ניתן היה להנפיק את הניכוי במס בשתי דרכים בלבד. היה צורך לספק את המסמכים הדרושים למעסיק כדי שיפסיק לנכות מס הכנסה אישי מהרווחים שלו לזמן מה, או להגיש הצהרת מס הכנסה 3-אישית לשירות המס הפדרלי על מנת לגבות חלק מההכנסה ששולמה. שנה שעברה.

21 במאי 2021 נכנס לתוקף חוֹקשהציג דרך חדשה להוצאת ניכוי.

זה נקרא לא אסרטיבי, או פרואקטיבי, כי אתה לא צריך לעשות הרבה מכלום. משרד המס עצמו אוסף מידע על ההכנסות וההוצאות שלך ומחליט אם אתה זכאי לניכוי. אתה רק צריך לאשר שאתה מסכים לזה. מכיוון שלשירות המס הפדרלי יש את כל הנתונים, הם מבטיחים לקבל את ההחלטה הסופית על תשלום הניכוי במהירות. אמור להסתיים תוך פחות מחודש. ייקח עד 15 ימים להעברת הכסף.

כלומר, זה המצב כאשר ה"פשט" בכותרת אינו ביטוי ריק. אם כי עשויות להיות שאלות לגבי מהירות קבלת הכסף. על רשויות המס להעביר את הכספים לא יאוחר מ-45 יום לאחר חתימתם ושליחת הבקשה. אולם אם ניקח בחשבון שההודעה על הניכוי תגיע רק באמצע מרץ, התשלום יצטרך להתבצע עד סוף אפריל – תחילת מאי. וזה אם הבנק או הברוקר עובדים מהר. אחרת, ניתן לצפות להודעות ובהתאם לכסף הרבה יותר זמן. ואין דרך לזרז את התהליך. אם תגישו הצהרה בתחילת ינואר, תוכלו לקבל כסף מוקדם יותר. אז בחרו מה יותר חשוב לכם – מהירות או פשטות.

אילו הנחות מס ניתן לקבל בצורה פשוטה

ההנחה היא שהמס יערוך בקשות על סמך נתונים שיתקבלו מבנקים ומתווכים. לפיכך, ניתן להוציא בדרך חדשה רק סוגים מסוימים של ניכויים.

ניכוי ארנונה

זה מיועד למי שרכש בית. הסכום המרבי של הניכוי הוא 2 מיליון רובל מעלות הדירה או הבית ו-3 מיליון מהריבית המשולמת על המשכנתא. תקבל 260 ו-390 אלף בהתאמה.

אם דיור עולה פחות מ-2 מיליון, אז הניכוי יהיה פחות. למשל, בקניית דירה ב-1.5 מיליון זה יהיה אותו הדבר. כך גם באחוזים. נכון, את הניכוי מעלות הדיור אפשר להחיל על כמה רכישות – נניח 1.5 מיליון מדירה אחת, 500 אלף – מדירה אחרת. עם ריבית, אתה צריך לסמוך רק על חפץ אחד.

ניכוי מס השקעות

זה מסופק למי שפתח חשבונות השקעה בודדים (IIA) והוא משני סוגים:

  1. סוג A – שווה לסכום שבו מילאתם את IIS, אך לא יותר מ-400 אלף רובל בשנה. בהתאם, אתה יכול להחזיר 52 אלף. הניכוי מתבצע לאחר תום השנה בה התחדש ה-IIS.
  2. סוג ב' – פטור ממס על הכנסה המתקבלת באמצעות IIS.

סוג הניכוי תלוי בך. עם סוג A, אתה יכול לקבל כסף באמצעות הליך רישום פשוט. עם סוג ב', ה-FTS יודיע למתווך כי אין צורך לשלם מס עבור המשקיע.

מי יכול לקבל ניכוי מס בצורה פשוטה

ראשית עליך לעמוד בדרישות לקבלת ניכוי באופן כללי:

  • להיות תושב הפדרציה הרוסית, כלומר לבלות יותר מ-182 ימים בשנה במדינה;
  • בעלי הכנסה רשמית ומשלמים עליה מס בשיעור של 13%.

לקבלת קבלה פשוטה של ​​ניכוי, ישנם מספר תנאים נוספים:

  • יש לך חשבון אישי באתר האינטרנט של שירות המס הפדרלי;
  • הפכת זכאי לניכוי בשנת 2020 או מאוחר יותר.

שום דבר אחר לא תלוי בך.

היכן לחפש הודעה מהמס

כדי לראות אם קיבלתם הודעה על אפשרות לקבל ניכוי בצורה פשוטה, היכנסו לחשבונכם האישי באתר nalog.gov.ru.

ניתן להיכנס באמצעות חתימה אלקטרונית, כניסה וסיסמה, אשר הונפקו על ידי מיסוי, או דרך חשבון Gosuslug.

עליך לחפש את ההודעה הדרושה בלשונית "הכנסה וניכויים".

חלק מיוחד באותו שם מוקצה לניכויים פשוטים, כך שלא תפספסו אותו.

אם אתה זכאי לניכוי פשוט, אזי סעיף זה יכיל בקשה במילוי מראש. תצטרכו רק לבדוק אותו ולחתום עליו בחתימה אלקטרונית. אתה יכול להגיש בקשה לכך ממש שם באתר האינטרנט של שירות המס הפדרלי. הנחיות כיצד לעשות זאת נמצאות בחומר על ניכויי מס. לפני שליחת המסמך תצטרכו לציין גם את פרטי החשבון אליו יגיע הכסף.

מתי מידע על הניכוי יופיע בחשבונך

על פי החוקאם רשות המסים קיבלה מידע מבנק או מתווך לפני 1 במרץ, עליה לשלוח הודעה עד 20 במרץ. אם המידע נמסר מאוחר יותר, לשירות יש 20 ימי עסקים. בהתאם לכך, אם יש לך סיבה להאמין כי אתה זכאי לניכוי עבור השנה האחרונה, תוכל לבדוק את חשבונך האישי.

מהם הניואנסים בקבלת ניכוי מס פשוט

ייתכן שהמידע לא יגיע למס

בנקים וברוקרים מגישים נתונים המאפשרים לבצע ניכויים לשירות המס הפדרלי. עם זאת, הם עושים זאת בהתנדבות: הם יכולים, אך אינם נדרשים למסור מידע על המשלמים שלהם.

על מנת להעביר נתונים, עליהם להצטרף למערכת חילופי המידע. אבל זה אופציונלי. עכשיו ברשימה ארבעה עשר ארגונים, אבל לא כולם. אם הבנק או המתווך שלכם אינם ברשימה, אל תמתינו לפנייה שמולאה מראש ממשרד המס – אין להם דרך לברר את זכותכם לניכוי.

במקביל, כמובן, ניתן לפנות לחברה זו ולהניע אותה להצטרף למערכת. אבל לא בטוח שהערעורים שלך ימצאו מענה. קל יותר להגיש מיד הצהרת 3-NDFL ולקבל ניכוי בדרך המסורתית.

אם יש לך זכות למספר ניכויים, עדיין עליך להגיש הצהרה

החוק מאפשר לערוך מספר ניכויי מס במקביל. אבל המצב הפשוט לא חל על הכל. ואם בשנה שעברה, נגיד, השקעתם וטופלת, אז הבקשה שמולאה מראש תגיע רק ל-IIS. הניכוי בגין שירותי רופא יצטרך להתבצע בדרך הרגילה.

קרא גם ⚖️📊

איך להעביר כסף לחו"ל

איך להפוך למומחה IT מבוקש ולקבל עד 200 אלף רובל בחודש בהתחלה