איך להפוך למומחה IT מבוקש ולקבל עד 200 אלף רובל בחודש בהתחלה

1. בחרו פלטפורמה בעלת פרופיל צר

כלכלנים רוצים ללכת לבית הספר הגבוה לכלכלה, פיזיקאים רוצים ללכת לבאומנסקי, רופאים רוצים ללכת לסצ'נובסקי. המגמה למוסדות להשכלה גבוהה רב-תחומית לא חצתה את המוניטין של האוניברסיטאות, שהכשירו בתחילה מומחים בתחום מסוים. וכאשר בוחרים פלטפורמת קורסים מקוונים, כדאי לשים לב למספר פרופילי ההכשרה.

לדוגמה, SkillFactory הוא בית ספר מקוון עם התמחות צרה: מנתחי נתונים ומפתחים מאומנים כאן. התמקדות ארוכת טווח בכיוון מסוים היא פיתוח איכותי, ולא כמותי, של פוטנציאל האימון. המשמעות היא שבכל קורס, בין אם זה הנדסת QA, אבטחת סייבר או Data Scientist, תוכלו לשלוט במקצוע ברמה עמוקה. לא רק כדי לרכוש ידע ומיומנויות בסיסיות (תוכלו להשיג אותם בעצמכם אם תרצו), אלא כדי לשקוע בנושא על מנת להתמודד עם הדרישות והסטנדרטים העדכניים של המומחיות.

ללמוד 'יותר

2. היו ספציפיים בכוונותיכם

איור: SkillFactory / אלכסנדרה פריזנקו / Lifehacker

היזם אינו מקצוע ספציפי, מה שאומר שלא תוכל לבנות לו ציפיות קריירה ברורות. לא מספיק להחליט להיכנס ל-IT – חשוב גם לבחור לאיזה כיוון התעשייה צריכה לנוע.

אחת האפשרויות המבטיחות היא Data Science. מומחים אלו עוזרים לחברות הביטוח לקבוע יחסים, חקלאים חוזים כשלים ביבול, ומתכות מבטיחים את בטיחות הייצור. בכל תחום שבו אתה יכול לאסוף מערך של נתונים, מדעני נתונים יהיו שימושיים. דוגמה מפורטת יותר: מערכות בנקאיות שמחליטות אם להלוות ללקוחות פועלות לפי מאפיינים מסוימים. רמת ההכנסה היא הברורה ביותר, אך רחוקה מלהיות היחידה. נלקחים בחשבון גם גיל, מצב משפחתי, היסטוריית הלוואות ותדירות השינויים בעבודה. וגם, אם יש הרשאות מיוחדות, האלגוריתמים יפעלו גם ברשתות החברתיות של הלקוח: תמונה עם בנג'י ומנויים לקהילות של חובבי ספורט אתגרי יכולים להפחית את הסבירות להלוואה. מְשִׁימָה מדען נתונים בתחום הזה, בעזרת רשתות עצביות ולמידת מכונה, לזהות "טריגרים" כאלה של תשלומי אשראי ולהגיד לבנקים על מה לסמוך.

במכירות, התבוננות בהתנהגות והרגלים של לקוחות יכולה להניב רווחים של מיליוני דולרים. מדעני נתונים מקבלים שכר לפי הרווח הפוטנציאלי של המעסיקים: השכר הממוצע ברוסיה הוא 173,000 רובל. אתה יכול לעבוד מכל מקום בעולם. ב-Harvard Business Review עוד ב-2012 Data Science שקוראים לו המקצוע הסקסי ביותר של המאה ה-21. במאמר צוין כי הביקוש למומחים ש"מוצאים את הסיפורים והדפוסים החבויים בנתונים" עולה באופן משמעותי על מספר ההצעות. ובארה"ב, הכיוון כלול ב 3 העליון עובדים לשנת 2022 עם משכורת שנתית ממוצעת של $120,000.

בסמסטר ג' קורס Data Scientist ב-SkillFactory התלמידים יכולים לשדרג לרמה בינונית בענף צר יותר – למידת מכונה, ראיית מחשב או בפיתוח עיבוד שפה טבעית. יש גם כמה קטינים בתוכנית אם תרצה: אתה יכול להשלים את קורות החיים שלך עם מיומנויות מתקדמות של SQL או Python וניסיון בהנדסת נתונים.

3. היו חכמים לגבי מועדים

אי אפשר ללמוד שפה זרה בשבוע – כך גם בתחום ה-IT. קורסים שמבטיחים להפוך פילולוג למפתח מובייל בעוד חודש עשויים לאשש את כישוריהם של הבוגרים שלהם, אולי עם דיפלומה יפה. היתרון היחיד של הצעות כאלה הוא כנראה המחיר הנמוך. בְּ SkillFactory יש גם תוכניות ל-4-12 שבועות, אבל הן מיועדות לאנשים עם ניסיון ומכוונות לשלוט במיומנות או כלי ספציפי. לדוגמה, תוך חודשיים וחצי תוכלו לשלוט בתוכנית האנליטיקה של Power BI, ובתוך חודשיים תוכלו ללמוד כיצד להשתמש ב-Python עבור משימות ביג דאטה.

ייקח הרבה יותר זמן לשלוט במומחיות IT מאפס. נו מדע נתונים מתאים למתחילים ומיועד לשנתיים של לימוד. זה עדיין לא 4-6 שנים של השכלה גבוהה קלאסית, כך שתוכל להתחיל במהירות בקריירה. כבר לאחר השנה הראשונה התלמידים יגדלו ל-Junior Specialists ויוכלו להיכנס לשוק. במהלך תקופה זו, משתתפי התוכנית:

  • לשלוט בהדמיה, ניקוי וניתוח אינטליגנציה של נתונים;
  • למד כיצד להעלות נתונים באמצעות Python ו-SQL;
  • להבין ניתוח מתמטי, תורת ההסתברות ואלגברה לינארית;
  • יתחיל ליישם אלמנטים של למידת מכונה במשימות עסקיות.

עם כישורים כאלה, גם ללא ניסיון בעבודה, יש סיכוי לקבל משרה בשכר של עד 200,000 רובל. וכדי שהמספרים בבקשה לא רק מבחינת הכשרה ושכר, אלא גם במחיר הקורס, נצלו 45% הנחה על התכנית מדע נתונים לפי קוד הטבה.

לקבל הנחה

4. בחרו פורמט למידה נוח

איור: SkillFactory / אלכסנדרה פריזנקו / Lifehacker

שליטה בכיוון מבטיח היא החלטה נועזת, וככל הנראה, החלטה נכונה, אבל זה לא אומר שאתה צריך לעזוב את העבודה שלך, ללמוד באוניברסיטה ואחריות אחרת למען הקורס. תוכנית מדעני נתונים ב-SkillFactory לוקח 8-10 שעות בשבוע והוא די תואם עם משימות יומיות אחרות.

ניתן לעבור את הקורס בקצב ובלוח זמנים נוחים, ותבניות למידה מבוססות משחק ומשימות אינטראקטיביות לא יתנו למי שמתעייף בעבודה להשתעמם. משימות לא סטנדרטיות הן לא רק דרך לגוון את חיי היומיום של התלמידים, אלא גם כלי עבודה לשילוב תלמידים עמוק יותר בחומר. התוכנית מרמזת על מינימום תיאוריה – פשוט צפו בסרטונים קצרים בנושא וקראו את הקטעים המוכנים של השיעור. ואז להתחיל להתאמן.

מורים אישיים יעזרו גם לשמור על איזון בין לימודים לחיים הרגילים. הם יעבדו עם התלמידים על מבחנים ומשימות קשות, יתנו משוב ומוטיבציה להמשיך ללמוד. התמיכה ניתנת גם על ידי קהילת הסטודנטים עצמה: בצ'אט תוכלו תמיד לדון במשימות מורכבות ולזכור שאתם לא לבד. וגם SkillFactory יעביר קורס איזון חיים-עבודה-למידה. בעזרתו, שמירה על איזון בין חיים, עבודה ולימודים תהפוך לקל יותר.

5. זכרו שהמטרה העיקרית היא תעסוקה

סטודנטים SkillFactory לעבוד עם מקרים מלקוחות אמיתיים בהנחיית מומחים קיימים מהמותגים הגדולים. אז, הבוגרים מקבלים לא רק תעודת סיום יפה של הקורס, אלא גם תיק עבודות שאיתו לא מפחיד ללכת לראיונות. גם התמחות בחברות שותפות והשתתפות בהאקתונים במהלך ההכשרה יעזרו לכם להרגיש בטוחים יותר בשוק.

חונכים ממרכז הקריירה SkillFactory לנתח קורות חיים של תלמידים ולהציע תיקונים תוך התחשבות בדרישות להתמחויות ספציפיות. אתה יכול גם להתייעץ עם מגייס IT כדי להתכונן לראיונות ולהבין לאילו הצעות לשים לב וכיצד לרצות מעסיק פוטנציאלי. בְּ SkillFactory רשת רחבה של שותפים, וקורות חיים של מיטב הבוגרים, לצד המלצות של מנטורים מנוסים, נשלחים למחלקות משאבי אנוש בארגונים גדולים. ובשלב הסופי של העסקה, מומחים יגידו לך איך לבקש את השכר הרצוי ולקבל תנאים נוחים לשיתוף פעולה.

אתה יכול להתחיל ללמוד גם אם אין לך את הכספים לעשות זאת כרגע. בחרו תעריף בהתאם לתקציב שלכם ונצלו את תכנית התשלומים SkillFactory למשך 24 חודשים.

תתחיל ללמוד

כיצד לקבל ניכוי מס פשוט

איך לקנות כרטיסי רכבת זולים