איך לקנות כרטיסי רכבת זולים

מאמינים שנסיעה ברכבת זולה יותר מאשר במטוס. האמירה נתונה לוויכוח. לעתים קרובות אתה יכול לטוס משם עם חברת תעופה זולה במחיר של המדף העליון בתא.

למרות זאת, לרכבות יש עדיין מעריצים רבים. יש אנשים שמפחדים לטוס. אחרים אוהבים רומנטיקה ברכבת. אחרים מעדיפים להגיע לתחנה במרכז העיר, ולא לשדה התעופה, שממנו עוד צריך להגיע. כן, ופשוט לא לכל מקום טסים מטוסים.

לכן, השאלה כיצד לחסוך כסף על כרטיסי רכבת אינה בטלה. בטקסט זה, אספנו פריצות לחיים שיעזרו לך לעשות זאת.

עקוב אחר לוח התעריפים

אין דבר כזה שכרטיסים עולים אותו דבר כל השנה. יש עונות של ביקוש גבוה ונמוך, בהתאם לכך מציגה רכבת רוסית מקדמי הורדה והעלאה. התשלום המרבי על תעריף הבסיס הוא 20% והוא משמש בקיץ – מאמצע יוני עד 31 באוגוסט. ובחוץ בעונה, מחירי הכרטיסים מוזלים ב-15%.

לוח זמנים לשינוי תעריפים יצא לאור באתר RZD. אז אתה יכול לבדוק את זה מראש ולראות לאילו תאריכים לתכנן טיול.

לוח זמנים לשינוי תעריפים

שקול תמחור דינמי

קופה, SV, רכבות יוקרה ומהירות גבוהה כפופים לתמחור דינמי. המערכת מעריכה אוטומטית גורמים שונים – פופולריות היעד, ביקוש, מספר הכרטיסים שנותרו וכן הלאה – ומפחיתה או מעלה את המחיר.

אתה יכול לחשב אם תמחור דינמי חל על רכבת מסוימת על ידי התבוננות בסמל הרובל במעגל אם אתה קונה כרטיס באתר או באפליקציה.

למרות שישנם גורמים רבים המשפיעים על מחיר הכרטיסים, הטיפים הבאים בדרך כלל עוזרים לכם ליהנות ממערכת תמחור דינמית:

 • בחר את העונה מחוץ. אתה יכול לחשב תקופות של ביקוש נמוך באמצעות אותו לוח תעריפים. רכבת רוסית יוצרת אותו, תוך התמקדות בדינמיקה של רכישת כרטיסים. עם זאת, אתה יכול פשוט לחשוב בהיגיון. תקופות החופשות והחופשות מהלימודים הן ללא ספק זמנים של ביקוש גבוה. ובימים שאחרי חופשת השנה החדשה, אפשר לצאת בהנחה.
 • עזוב באמצע השבוע. ישנם ימים פופולריים בקרב מטיילים. לדוגמה, אנשים שהולכים לאנשהו לסוף השבוע עוזבים באופן מסורתי ביום שישי בערב וחוזרים ביום ראשון בבוקר. ברכבות מהירות, גם כרטיסים ליום שני בבוקר יהיו מבוקשים – אנשים צריכים לעבוד וללמוד. וביום שלישי כלשהו, ​​יהיו פחות אנשים שירצו לנסוע, מה שאומר שהכרטיסים זולים יותר.
 • קנה כרטיס לזמן לא נוח. אותו עיקרון פועל כאן כמו בפסקה הקודמת. ככל שעת היציאה/הגעה של הרכבת נוחה יותר, כך יותר אנשים ירצו לצאת בה. ברכבת הרוסית פתקשזה הביקוש הנמוך ביותר ליציאות בשעה 4–5 בבוקר.

מכיוון שתמחור דינמי פירושו שינוי המחיר בהתאם לנסיבות, לפעמים כדאי לא לקנות כרטיסים מיד עם תחילת המכירה, אלא להמתין. אבל זה כרוך בעובדה שלא יישארו מקומות. כאן עדיף לשקול את היתרונות והחסרונות.

פריצת חיים נוספת למי שאוהב סיכונים היא לקנות ברגע האחרון. יש סיכוי שהכרטיסים שהוחזרו יוחזרו למכירה. ולרכבת הרוסית משתלם יותר למכור אותם במחיר נמוך יותר מאשר לא למכור אותם בכלל. אז העלות יכולה להיות נחמדה. אבל, שוב, כרטיסים לפעמים פשוט לא נשארים.

בדוק את כל המקומות

נראה שנסיעה במכונית מושב שמור היא הרווחית ביותר. אבל בכל זאת כדאי ללמוד כמה עולים כרטיסים למכוניות שונות. לפעמים קורה שהמדף העליון בתא יעלה פחות ממדף דומה במושב שמור.

קנה כרטיסים ללא החזר

רכבת רוסית מוכרת כרטיסים ללא החזר לרכבי תא בהנחה של 20%. זה לא עובד עבור כל הקופה, אלא רק עבור האחרונות. רכבות להן ניתן לקנות כרטיסים כאלה מסומנות באתר עם חץ חוצה.

כפי שהשם מרמז, לא ניתן להחזיר את הכרטיסים הללו – לפחות לא סתם. אך הדבר אפשרי אם הנסיעה נדחתה מסיבה טובה – עקב מחלת הקונה או מלווהו, וכן במקרה של פטירת קרוב משפחה.

חקור את ההטבות

רכבת רוסיה היא די גדולה רשימת המוטביםשיש להם כרטיסים זולים זמינים. לדוגמה, תלמידי בית ספר יכולים לנסוע כל השנה, למעט הקיץ, בהנחה של 50%. ילדים מתחת לגיל 10 רשאים להסיע ללא תשלום, אך ללא מתן מושב.

עקבו אחר הנחות ומבצעים

לרכבת הרוסית יש כמה תוכניות הנחות קבועות בבת אחת.

תכנית סטודנטים

סטודנטים לתואר ראשון ושני של מחלקות במשרה מלאה יכולים לקנות כרטיסים בתא בהנחה ב-25%. לשם כך, עליך לקחת תעודת לימודים מהאוניברסיטה ולהירשם במערכת RZD Bonus.

הנחות ברכבות מהירות

יש הזדמנויות נוספות לחסוך כסף בלסטוצ'קה ובספסנאך:

 • 30% הנחה ביום הולדת. ילד יום ההולדת יכול לצאת לטיול בעלות מופחתת שבעה ימים לפני החג ותוך שבוע לאחריו. ההנחה חלה גם על שלושה מחבריו. לא תוכל להשיג כרטיסים באינטרנט – אתה יכול לקנות אותם רק במשרד הכרטיסים של הרכבת הרוסית עם דרכון של איש יום הולדת.
 • הנחות גיל. ילדים מתחת לגיל 10 מוכנים לוותר על 70% מהעלות, צעירים מתחת לגיל 21 – 30%, גמלאים מעל גיל 60 – גם 30%. המחיר מחושב אוטומטית לאחר מילוי הנתונים בעת הרכישה.
 • תעריף "שם" – חזור". ברכישה חד פעמית של כרטיסים למסלול אחד לשני כיוונים חלה על הכרטיס השני 20% הנחה.
 • בונוס לזוג טרי. משא ומתן קופה זול פי שניים.
 • הנחת סטודנט. מהווה 50%.
 • מפות אלקטרוניות ומפות דרכים. המצאה זו מיועדת למי שעובר כל הזמן בין מוסקבה לסנט פטרסבורג. כרטיס אלקטרוני לחודש עולה 1,000 רובל, כרטיס נסיעה מפלסטיק עולה 3,000 רובל לשנה, וניתן להרוויח 10% מכל נסיעה ב-Sapsan. אם אתה לוקח את הכרטיסים הבסיסיים הזולים ביותר עבור 2,500 רובל, אז כרטיס הדרך השנתי ישתלם לאחר הטיול ה -12. הגיוני לקנות אחד אלקטרוני אם אתה נוהג יותר מארבע פעמים בחודש.

הזדמנויות רבות לחסוך ללמוד את כולם.

מבצעים זמניים

בדוק מעת לעת סעיף מיוחדכדי לגלות אילו הצעות יש ל-RZD. המבחר מכיל מבצעים הקשורים לתחבורה פנימית, וכן רכבות היוצאות למדינות חבר העמים.

לדוגמה, עד ה-28 בדצמבר ניתן לקנות כרטיסים לערים של קזחסטן בהנחה טובה אם רוכשים אותם מראש. להלן התנאים לקופה:

 • 45–41 ימים לפני יציאת הרכבת – 45% הנחה;
 • 40-11 ימים – 35%;
 • 10-6 ימים – 20%;
 • פחות מחמישה ימים – 15%.

למושב השמור ההנחה מעט פחותה, אבל גם שם.

שלם עם בונוסים

לרכבת הרוסית יש תוכנית בונוסבונוס RZD". צריך להירשם בו כדי לקבל נקודות, שבאמצעותן תוכלו לשלם עבור כרטיסים. יוקצה לך מספר, תצטרך להזין אותו באתר או להתקשר לקופאית בעת הקנייה.

נקודות מוענקות בעת רכישת כרטיסים לרכבות בינעירוניות – נקודה אחת עבור הוצאה של 3.34 רובל. אם תקבל סטטוס זהב, עבור הסכום הזה הם יתנו 1.5 נקודות. אבל בשביל זה אתה צריך לצבור 35 אלף נקודות בשנה או לנסוע 50 פעמים בתא. בונוסים נוספים יכול לקבל, תשלום בכרטיסים של בנקים שותפים או קניית סחורות ושירותים משותפים. מותר גם להמיר בונוסים של "תודה" מ-Sberbank לנקודות של רכבת רוסיה.

הנקודות מבטיחות להצטבר תוך 30 יום מתאריך הנסיעה. אם הם לא היו שם או ששכחת להזין את המספר, ניתן להוסיף טיול – אך רק בתוך תקופה שלא תקדם מ-30 יום ולא יאוחר מ-120 יום מיום הטיול. בפועל, המצב בו לא היו נסיעות בבונוסים אינו נדיר. אז אתה צריך לבדוק כדי לוודא שאתה מקבל את מה שמגיע לך.

כאשר אתה משלם עבור כרטיסים עם נקודות, ערכם בבונוסים אינו שווה למחיר ברובל. לדוגמה, טיול במסלול סנט פטרבורג – מוסקבה מוערך ב-7,000 נקודות. אמנם ברובלים המדף התחתון אפילו ב"חץ האדום" היומרני למדי עולה 3.5 אלף.

יחד עם זאת, לא ניתן להשתמש בנקודות לתשלום עבור נסיעה במושב שמור, אלא רק אפשרויות יוקרתיות יותר.

מה לזכור

 • ראה רכבות עם זמני יציאה והגעה לא נוחים.
 • אל תקנו כרטיסים ישירות לחגים, ליל שישי או ימי ראשון. תסתכל על האפשרויות יום לפני או יום לאחר מכן.
 • נוסעים כשאחרים נמצאים בבית – מחוץ לעונה.
 • עקבו אחר המבצעים ונצלו אותם.
 • הירשם לבונוס RZD וזכה בנקודות נסיעה ברקע. או לפחות קבל הנחה על נסיעות קופה אם אתה סטודנט.
 • אל תשכח מהנחות לספסאן ולסטוצ'קה.

מאמר זה פורסם לראשונה בינואר 2019. במאי 2022 עדכנו את הטקסט.

קרא גם 🧐

איך להפוך למומחה IT מבוקש ולקבל עד 200 אלף רובל בחודש בהתחלה

מהי תוכנית פיננסית וכיצד כותבים אותה