9 דרכים קלות לחסוך כסף ללא לחץ

אתה יכול להאזין לכתבה. אם זה יותר נוח לך, הפעל את הפודקאסט:

1. חסוך יותר מחר

בו נְאוּם ב-TED אמר הכלכלן שלמה ברנאצי שהפחד מונע מאיתנו לחסוך. אנחנו מפחדים להגביל את עצמנו, אנחנו מעדיפים הנאות רגעיות ואומרים לעצמנו כל הזמן שבהחלט נתחיל לחסוך כסף מהמשכורת הבאה.

אבל, כמובן, אנחנו לא עושים את זה. כדי למחוץ את הדחיינות הפיננסית שבעצמך, ברנאצי מציע להשתמש בעקרון שמור יותר מחר.

הנקודה היא מאוד פשוטה. אתה צריך לחסוך רק 1-3% מכל משכורת (במקום 5-10% המפחידים המומלצים בדרך כלל על ידי כלכלנים ומומחים פיננסיים). זה בכוחו של כמעט כל אחד. ובכל פעם שההכנסה שלך עולה, אתה יכול להגדיל את אחוז החיסכון.

כן, בדרך זו לא סביר שתצבור סכום מדהים, אבל לפחות תוכל לעשות את הצעד הראשון ולהבין שחסכון לא כל כך קשה.

לקחת הערה 💵

2. לדחות בשלבים

בשיטה זו, הסכום שתפריש מתחיל ב-50 רובל בלבד, אך בכל שבוע אתה צריך להגדיל אותו … באותם 50 רובל. בשבוע הראשון אתה שם 50 רובל בקופה, בשני – 100, בשלישי כבר 150 וכן הלאה.

כך, בשנה תחסוך כמעט 70,000 רובל, וזה טוב מאוד.

שיטה זו תלמד אותך בעדינות וללא כאב לחסוך. ואם ההכנסה מאפשרת, אתה יכול להגדיל את הצעד מ -50 רובל ל -100 או יותר.

3. הפקידו את החסכונות בידי הבנק

אם אינך יכול להרים יד לקחת סכום מסוים מהמשכורת שלך, הפקיד אותו בפני האפליקציה הבנקאית. הגדר העברה חודשית אוטומטית של סכום מסוים לחשבון חיסכון. ניתן להתחיל עם 3-5% מההכנסה ללא כאבים ולהגדיל בהדרגה את גובה הניכויים.

למידע נוסף 💰

4. שלם את המחיר על הרגלים רעים

האם אתה מעשן? מרחפת ללא שליטה באינסטגרם*? האם אתה אוכל הרבה ממתקים? אתה יכול להרוג שתי ציפורים במכה אחת: להיפטר מהרגלים רעים ולחסוך קצת (או הרבה – תלוי עד כמה אתה מתנהג) כסף.

הגדירו לעצמכם מערכת קנסות וקבלו סכום מסוים מהארנק על כל הפרה של הכללים.

עישנו סיגריה – 200 רובל, הלכנו לישון מאוחר משעה 12 בלילה – 500 רובל. וכו.

5. המשך לפרוע את ההלוואה, גם אם היא כבר נסגרה

עיקרון זה עומד בבסיס שיטת כדור השלג, שהומצאה על ידי המומחה הפיננסי האמריקאי דיוויד רומזי. בזמן תשלום חובות מתרגלים לשלם סכום מסוים לבנק מדי חודש. בסיום ההלוואה המשיכו לשלם, אבל לא לבנק, אלא לעצמכם. העבירו את סכום התשלום החודשי לחשבון חיסכון או השקיעו את הכסף הזה במניות ובמתכות יקרות.

סימניה 😎

6. העמידו פנים שבונוסים ובונוסים אינם קיימים

אם יש לנו איזושהי הכנסה נוספת (בונוס, בונוס, רווחים חד פעמיים), אנחנו שמחים ומתחילים להוציא את כל הכסף ה"נוסף" הזה על בידור ושטויות מיותרות. אל תעשה זאת בדרך זו. תארו לעצמכם שעדיין יש לכם רק משכורת, ודחו את הבונוס.

7. שולל את עצמך

זה יכול להיות לא נוח לשלוח מיד כמה אלפי רובל לקופת החזירון. הסכימו עם עצמכם שתחסכו לא מעט (50-100 רובל), אבל כל יום. כמות קטנה כזו תרד את ערנותך.

כבר לא ייראה לכם שנוצר פער עצום בארנק ואתם עומדים להתחיל לסבול תלאות.

יחד עם זאת, אם תחסוך 100 רובל בכל יום, בעוד שנה יהיו לך 36 וחצי אלף.

למד את השאלה 🤔

8. שלם לעצמך מיסים

עם כל רכישה מעל סכום מסוים (נניח, 1,000 רובל), חסוך 5-10% בחשבונך. זה לא רק יעזור לך לחסוך כסף, אלא גם ייתן לך משמעת, ילמד אותך להיות זהיר יותר בהוצאות. אתם יכולים להחליט בעצמכם האם תשלמו "מס" על כל קנייה, כולל מזון, או רק על קטגוריות מסוימות של סחורות: ביגוד, משחקי מחשב, סיגריות, אלכוהול ובידור.

9. חצי את הרווחים שלך

ראשית, חלקו את כל הרווחים לשני חלקים ושימו אותם בשתי מעטפות שונות (או שני חשבונות). בהתחלה, להוציא רק מהמעטפה הראשונה, כאילו השנייה לא קיימת בכלל. כאשר המעטפה הראשונה ריקה, חלקו שוב את הכמות שנותרה.

המשיכו להוציא כסף מהמעטפה הראשונה בלבד. חזור כמה פעמים לפי הצורך.

הטריק הפסיכולוגי הזה יעזור לך להיות זהיר יותר בכסף: תוציא אותו כאילו יש לך הרבה פחות כסף ממה שיש לך בפועל. וכך עד סוף החודש, לפחות משהו יישאר במעטפה השנייה. ואתה יכול לזכות את הסכום הזה לחשבון חיסכון או להשקיע לפי שיקול דעתך.

קרא גם 🧐

*פעילויות של Meta Platforms Inc. והרשתות החברתיות שלה פייסבוק ואינסטגרם אסורות בשטח הפדרציה הרוסית.

מהי תוכנית פיננסית וכיצד כותבים אותה